Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mata do judo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Mata do judo
Czy w Waszych dojo pod matą jest położona jakaś wyściółka, która stanowi wartwę ochronną dla materacy?

Czy też materace leżą bezpośrednio na podłodze?

Czy, Waszym zdaniem, położenie maty bezpośrednio na wylewce (prawdziwej podłogi brak) spowoduje zbyt wczesne zużycie się materacy?

Proszę o odpowiedź.
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mata do judo
U Nas w Dojo mata leży bezpośrednio na podłodze.Ale nie jest to wylewka.Oprócz tego u Nas są dwie warstwy materacy, a pomiędzy nimi folia.Nie wiem bardzo, w jakim celu ona tam jest, ale jest :)
Poza tym materace są zabezpieczone specjalnymi klinami od ściany z każdej strony żeby się nie przesuwały podczas treningu.Sadze ze, jeżeli w ten sposób zabezpieczysz materace to mogą i one leżeć na wylewce.Ważne żeby się nie przesuwały wtedy nie będą się wycierac.Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Pozdro
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Mata do judo

Poza tym materace są zabezpieczone specjalnymi klinami od ściany z każdej strony żeby się nie przesuwały podczas treningu.


A co to są za kliny?
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mata do judo
Hejo!

Myślę że chodzi o normalny, prosty, najzwyczajniejszy klin - czyli kawałek jakiegoś czegoś (pewnie drewna) (: włożony miedzy ścianę a materac żeby ten ostatni się nie przesuwał.
U nas mata leży na parkiecie. Dodatkowo jest otoczona listewkami po to żeby się nie rozjeżdzała. Listewki są przykręcone drewnowkrętami do parkietu.

Myślę żeby między materace a wylewkę położyć jakieś stare koce czy szmaty i będzie dobrze. Całość tak jak u nas "otoczyć" listewkami sosnowymi - przytwierdzić je do podłoża przy pomocy kołków rozporowych. U nas są takie listewki wysokie na 2 cm a szerokie na 3 cm.

Myślę żeby te koce czy szmaty też jakoś do tego podłoża poprzyczepiać i zszyć ze sobą. Bo żeby się potem nie pozwijały jakoś.

A może coś takiego pomoże:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrowionka
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mata do judo
plandeka: mocna, ochroni przed wilgocia, rozmiar na zamowienie, wzglednie tania

P.S. to tak abstrachujac od tego, ze najlepiej aby pod materacami byla podloga (badz jakas inna konstrukcja) z desek (dla amortyzacji upadkow; same "materace na betonie" w pelni wystarczaja dla np. bjj, z judo gorzej - chyba ze masz gruba ta mate)
  • 0

budo_deberr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:włocławek - kurwidołek

Napisano Ponad rok temu

Re: Mata do judo
wg mnie stosunkowo niedrogim i efektywnym rozwiazaniem bedzie polozenie na ta "wylewke" steropiany i na nie dopiero mat i przymocowanie z bokow listewkami ochronnymi tak jak pisza przedmowcy, styropian nie dosc ze ochroni maty od zniszczenia (ktore bedaac na wylewce raczej nie powinno nastapic) to bedzie dawac bardzo dobra amortyzacje ;)
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mata do judo
tylko ze od uderzen ten styropian najprawdopodobniej popeka i bedzie go trzeba co jakis czas zmieniac, moze lepiej wylozyc wylewke gruba folia, np taka jak do ogrodka sie kupuje, albo jakimis karimatami(to moze byc dosc kosztowne)
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Mata do judo
U nas mata lerzy na oponach =]
  • 0

budo_morfiusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mata do judo

Hejo!

Myślę że chodzi o normalny, prosty, najzwyczajniejszy klin - czyli kawałek jakiegoś czegoś (pewnie drewna) (: włożony miedzy ścianę a materac żeby ten ostatni się nie przesuwał.


Pozdrowionka


Dokładnie tak :)

U nas mata lerzy na oponach =]


Słyszałem też i o takim rozwiazaniu.Podobno bardzo skuteczne !!


Pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024