Skocz do zawartości


Zdjęcie

Parter wraca do łask i inne zmiany w sędziowaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter wraca do łask i inne zmiany w sędziowaniu
..hmm-mam wystepowac w roli eksperta..no coz moge napisac tylko to co widzialem..

-mysle ,ze tegoroczny turniej hamburski byl bardzo dobrze zorganizowany
-czy zmiany zostaly wprowadzone dla potrzeb telewizji -tego nie wiem -ale jesli moge napisac o swoich odczuciach -to telewizja jest potrzebna -akcje brazylijczyka Canto,Krawczyka czy koreanczyka Kwong-Sun Yoo waro byloby zobaczyc na Repley-albo sposob prowadzenia walki (uspienie przecienika ) przez Wlocha Meloni..

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
-co do reszty..
fakt zwiekszono pole walki poprzez likwidacje pasa ochronnego -czerwone maty-tu nie bylo jeszcze jednoznacznosci wsrod sedziow -jedni karali wyjscie za pole walki inni nie
-ciekawe i przyjazne kibicom byly tablice walk-warto zaszczepic to na innych imprezach
-kary za pasywnosc -ja widzialem ,ze byly i moge tylko podac przyklady
-walka o trzecie miejsce -Wojnarowicz-Eitel-rostrzygnieta wlasnie na kary za pasywnosc-Eitel ukarany 2 razy ,Wojnarowicz raz
-final jategorii open-Muneta-Mikhaylin-zwyciestwo w Golden Score japonczyka wlasnie przez kare (tu wielka szkoda-sedziowie mogli to zostawic.. )
-z drugiej strony jesli ktos madrze walczy -jak wg mnie Wloch Meloni to kary nie zarobi
-parter-widze ,ze wzbudzil wiele emocji,ale przeciez tendencja w parterze juz jakis czas trwa-czyl ze parter zyskuje na znaczeniu-ale parter dynamiczny-tzn jesli zawodnik cos robi-a nie jaka jest sytulacja patowa-wtedy jest natychmiast komenda mate-przyklad walka o braz - niemca Tölzera z kubanczykiem Brysonem-gdzie wlasnie po rzucie niemiec nieustepliwie i czynnie walczyl o "trzymanie " i zakonczyl walke sukcesem i nikt mu nie przerywal..
zakoncze moze troche prowokujaco-bo tak naprawde to chyba nie ma sie czym podnicecac jakie to przepisy obowiazuja -ci judocy Polski,ktorzy prezentuja POZIOM swiatowy dadza sobie rade..a ilu takich mamy ?
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Parter wraca do łask i inne zmiany w sędziowaniu
zasięgnałem informacji - podczas PŚ w Wawie zalecenia były takie, zeby shido za pasywnosc dawać tylko w ostateczności i to tylko w okreslonych sytuacjach - z tego co zrozumiałem, testowano w ten sposób, jakby wygladały walki wogóle bez tych kar.
dlatego mogłem przeoczyc, jesli w sobotnich finałach któraś z zawodniczek została za to ukarana.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024