Skocz do zawartości


Zdjęcie

MMA czy BAS 3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3

czyli zaden czlowiek trenujacy combat nie ma szans z zawodnikami mma ??

zawodnik mma trenuje kilka godzin dziennie pod katem walk. trenuje kazdy dystans i kazda mozliwa pozycje. rozpatruje kazdy aspekt walki 1/1. niemal codziennie sparuje zrownymi sobie, a czesem nawet lepszymi. slowem - zyje z tego ze wygrywa.
jak zolniez ktory wiekszosc czasu spedza na strzelnicy, poligonie lub trenujac odbijanie zakladnikow ma wygrac z kims takim? zwlaszcza ze walke wrecz trenuje tylko dorywczo i przerabia tylko najbardziej prawdopodobne sytuacje zagrozenia (a do takich nie naleza ataki od strony czolowki mma)? nie mowic juz o tym, ze sparingow tez ma niewiele.
moze sie zdarzyc ze wygra - ale jest to malo prawdopodobne.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Mysle ze 'Psycho boy jack' wyjaśnił wszystko...nic dodać, nic ująć :wink:
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
W ogola dyskusja "kto wygra jest bez sensu"!! juz ktos napisal...zalozenie w Combatach i MMA jest zupelnie inne...na ringu... Combaciarz (jesli sam sie nie doszkala,jesli nie jest wytrzymalym fanatykiem) nie ma szans z zawodnikiem MMA.. ale Combaciarz jest wyszkolony na blyskawiczne unicestwienie przeciwnika... zaczepionym, jak automat miazdzy z zaskoczenia przeciwnika... gdzie zawodnik MMA moze sie czuc nieswojo gdy ktos go nagle zlapie za wlosy czy znienacka zaatakuje...ani jedno ani drugie nie robi z czlowieka superfightera...
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3

ale Combaciarz jest wyszkolony na blyskawiczne unicestwienie przeciwnika... zaczepionym, jak automat miazdzy z zaskoczenia przeciwnika... gdzie zawodnik MMA moze sie czuc nieswojo gdy ktos go nagle zlapie za wlosy czy znienacka zaatakuje...ani jedno ani drugie nie robi z czlowieka superfightera...


Zgadzam sie w 100 % :-)
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3

zawodnik mma trenuje kilka godzin dziennie pod katem walk. trenuje kazdy dystans i kazda mozliwa pozycje. rozpatruje kazdy aspekt walki 1/1. niemal codziennie sparuje zrownymi sobie, a czesem nawet lepszymi. slowem - zyje z tego ze wygrywa.


....i nie ma szans zeby dostal w szczeke i padl , cios na watrobe tez nie zabierze mu oddechu , lokcie ma tak gietkie ze balacha Minotaura nie jest w stanie mu nic zrobic no bo przeciez tyle czasu spedza na walce. No kurde , nigdy nie dostaliscie na treningu w twarz ? dostaliscie ? ale jak to mozliwe ? przeciez tyle czasu trenujemy , nasza garda jest dobra, kondycja swietna a mimo tego w wymianie nawet od slabszego moze pasc nokautojacy cios. Jeszcze raz powtarzam , kazdemu moze sie cos udac dlatego nie wolno nikogo lekcewazyc w walce.

A co do BAS 3 to szczerze powiem ze nigdy nie widzialem A.Bryla walce ani jego systemu ale skoro tylu powazanych ludzi wypowiada sie o nim dobrze to znaczy ze chyba musi byc fajerem bo przeciez nie zmuwili sie ' zrobmy sobie polska legende ' :D

Widze ze na forum czesto denerwuja Was uzytkownicy pytania czy styl x jest lepszy od stylu y , pytania nowicjuszy , a tu za wszelka cene chcecie udowodnic ze mma jest lepsze od comabatu. Staram sie to rozwazac obiektywnie :D
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3

Droga życia takich ludzi jak Andrzej Bryl dowodzi, że taekwondo może stać się prawdziwym źródłem autokreacji.


tego Brylowi odmówić nie można ;-)
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Z BAS 3 jest jak z Yeti, niby ktoś to widział, ale dowodów brak :lol:
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
nie, no był np. "młody porucznik" , który zobaczył BAS3 w wykonaniu Bryla nawet z bardzo bliska ale on niestety "umarł powoli" :twisted:
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3

Z BAS 3 jest jak z Yeti, niby ktoś to widział, ale dowodów brak :lol:

Ci wszyscy wymienieni kilka postów wcześniej specjaliści wojskowi i antyterroryści zmyślili sobie historię Bryla. Pewnie po to żeby wszyscy sie ich bali.
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Tu chyba nie o to chodzi. W sieci jest tysiące stron poświęconych krav maga i combat 56 i innym combatom. Bez większego problemu możesz sobie ściagac całe gigabajty szkoleniówek chociażby z emula.Jednym słowem wiesz o co chodzi. A co wiesz o BAS3? IStnieją tylko opowiastki jak to doktor Bryl zabił młodego porucznika ( który to umierał powoli- to chyba podchodzi pod "cios wirującej ręki") tudzież przyjmował kopnięcia na jaja od 20 dorosłych facetów w opinaczach nucąc przy tym piosenki harcerskie. NIE MA żadnych konkretów! Ktoś tam widział ktoś tam słyszał ale tak naprawdę to nikt nie wie o co chodzi. Nawet zdjęć dr Bryla jest niewiele a na większości jest przedstawiany jako facet z nożem w zębach i potem na twarzy a'la Rambo. Może BAS 3 jest dobrym systemem, ale czym sie moze znacząco różnić od kravki itp.?? Czemu niby jest lepszy?? Mordercze techniki ninja ?? Nieznane do tej pory chwyty? Chyba tylko atmosfera treningów jest inna - ponieważ wszystkie opowieści wskazują że już na pierwszych treningach 90 % ludzi ma połamane szczęki a pozostałe 10 % umiera powoli.

Pozdrawiam
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
A co do pana Bryla to mozna znalezc w necie strone, gdzie reklamuje sie obozy przetrwania ogranizowane przez Niego... i adres jakiegos osrodka pod Wroclawiem gdzie odbywaja sie szkolenia... poza tym o ile sie nie myle to agencja ochroniarska Galerii Dominikanskiej we Wroclawiu jest obstawiana przez ludzi pana Bryla.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Myślę że Bryl ma daleko w d.. tą calą dyskusję o nim. Dla mnie Bryl jest człowiekiem niezwykłym z kilku powodów. Po pierwsze kravka nim weszła na polski "rynek" bas już dawno żył własnym ale podziemnym życiem. Wojsko nie chciało kupić koncepcji walki jaką zaprezentował doktor Bryl. Przeszkodą była biurokracja, zamknięcie środowisk wojskowych na rozwiązania osób cywilnych. Teraz podobne rzeczy w wojsku się pojawiają za sprawą podrecznika metodycznego wydanego przez Tarnawskiego i Kopcia, zawodników judo, ju-jitsu,instruktorów kravmagi. Rezenzentem systemu wdrażanego aktualnie w wojsku jest m.in doktor Andrzej Bryl. Po drugie Bryl był osobistym uczniem gen. Choi Hong Hi twórcy taekwondo. Wielu wprawdzie dziś ludzi ma tak jak Bryl IV dany w taekwondo a nawet VII, ale nie wielu w Polsce a nawet na świecie zostało zauważonych przez samego twórcę. To tak jakby dziś np. Mariusz Linke niebawem czarny pas w bjj został zauważony przez samego Helio Gracie i osobiście przez niego trenowany. To nie jest mit w stylu Bryl załatwił 20 komandosów jednym kopniakiem bo te informacje można zweryfikować u źródła niemalże. Choi Hong Hi wprawdzie zmarł ale jego ludzie nadal żyją i bywało że odwiedzali Polskę np. Park Jung Tae. Sam Choi też był kiedyś w Polsce. Nie pamiętam dokładnych dat bo nie zajmuję się taekwondo, aczkolwiek mam szacunek do wielkich wojowników i takie info śledzę. Myślę że to nie są kłamstwa. Bryl był pierwszym mistrzem taekwondo z Europy Wschodniej. Po trzecie Bryl wychował znakomitych zawodników i trenerów taekwondo i nie tylko Witold Przywara, Piotra Szymanowski (wielokrotny mistrz Polski, dwukrotny Mistrz Europy i Mistrz świata TKD), Sławomir Dydiszko (trener reprezentacji Szwecji, były trener narodowej kadry Bułgarii w TKD), Jan Adamusik (instruktor policyjnych oddziałów AT), To jest informacja prawdziwa można ja zweryfikować.
Wokół każde świetnego, powien może nawet górnolotnie nieprzeciętnego wojownika, fightera czy zawodnika narastają pewne legendy, które jednych śmieszą innych zdumiewają. Bryl nie jest przykładem odosobionym. Rickson podobno stoczył 400 nieprzegranych walk pod rząd - czy ktoś to może udowodnić, Oyama walczył z rozśwcieczonymi bykami, zgładził ich ponoć gołymi rękami kilkadziesiąt. To nie wielcy wojownicy tworzą takie historie tylko ludzie mają skłonności do koloryzowania i szukania niepokonanych niezniszczalnych idoli. Nie znam osobiście Bryla, nie przemawiają do mnie nieprawdopodone historie, nie przemawia do mnie do końca książka o nim Zawodowiec, bo wydaje mi się że jej autor uległ fascynacji Brylem i sporo podkoloryzował, ale moi drodzy formuowicze są w tej książce też zawarte pewne fakty a historyjki. Moją opinię o Brylu budują też wypowiedzi innych (kilka postów wcześniej) poważnych ludzi - specjalistów, którzy chyba ze względu na ich kariery i aktulane pozycje społeczne nie opowiadaliby historyjek. Oddzielajmy prawdę od anegdotek i nie oceniajmy ludzi pochopnie.
Rozsądny instruktor combatu moim zdaniem cały czas poszukuje dobrych rozwiązań i dobre rozwiązania wdraża na treningu. Nie znam osobiście pana Grzegorza Adamczyka, nie wiem jakim jest trenerem, ale podoba mi się np. organizowanie przez niego w ramach sekcji kravmagi seminariów z muay thai, bjj z tego co widziałem. To jest własnie poszukiwanie dobrych rozwiązań, a nie opowiadanie bajek. Z tego co wiem znany napewno wam zawodnik mma Bas Rutten też udzielał się w jednej z organizacji kravmagi. Najpierw jest poszukiwanie a potem rozwój. Przyjmując założenie ze mma jest the best przestaniemy się rozwijać. Oczywiście każdy niech robi co chce. Dziękuję za cierpliwośc tym którzy przeczytali to do końca. Pozdrawiam
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Miron w sumie to o co ci chodzi? Co chcesz udowodnić?
To że bryl jest zajebistym taekwondowcem? Okej, niech mu będzie.
To że tyle szanowanych osób go lubi? Okej, ale co to właściwie znaczy?
Z tych wymienionych tylko 3 można nazwać specjalistami od sztuk walk: szymanowskiego, kopcia i tego od karate. Z tego jeden wypowiada się o tkd, a reszta nie wiadomo o czym konkretnie.
Poza tym jakiś czas temu wklajałem tu na forum akrytkuł o nowych wymysłach dla wojska i chyba to były wymysły kopcia właśnie. Retoryka była identyczna z poprzednimi pomysłami dla wojska: zabójczy system, bla bla, nic nowego.
Jeśli coś pomyliłem to mnie popraw bo nie interesuję się tą sprawą.

Zatem jakie są wnioski?
Takie że nadal nic nie wiadomo ciekawego o bas3 i nie wiadomo dlaczego bas miałby być najlepszy z combatów, no bo niby skąd?
Jeśli chodzi o combaty to w ogóle trudno generalizować, bo są one spersonalizowane pod kątem odbiorców - inny będzie dobry dla policji, inny dla wojska, inny dla ochrony a inny dla cywilnej samoobrony.
Dlatego właśnie żaden z nich nie będzie dobry w wolnej walce przeciwko mma, bo mma jest właśnie "spersonalizowany" do wolnej walki.
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Nie rozmawiamy o teakwondo, tylko o BAS 3.
"Legendarny" system, którego nikt na oczy nie widział, nikt nie może go trenować, ale ponoć zabija w 3 sekundy :lol:
W kwestii obozów organizowanych przez Andrzeja Bryla - znam paru chłopaków którzy tam byli, ogólnie straszny zamordyzm, niczego nadzwyczjnego sie nie nauczyli...
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Witam,
jakies 2 miesiace temu na forum wypowiadala sie (przy okazji podobnego tematu) osoba ktora miala przyjemnosc cwiczyc u Pana Brylla. Powiedziala ze nie jest to zaden magiczny system tylko zwyczajny combat, roznica sa jedynie metody treningowe i podobno sama osoba trenera :) .
pozdrawiam
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Hehe, na przykład walenie ze spluwy na gumowe kule w uczestników kursu, bo mieli czelność dobrać się do "świętych jabłek" pana Bryla :) było to bodajże w 96 8)
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Co chciałem przez to powiedzieć (bo ktoś pytał). Myślę że Bryl jest zbyt poważną osobą żeby udowadniać paru młokosom z budo forum że jego system jest dobry - wystarczą opinie lepszych specjalistów od wojska i sportu. Wy ani ja nie osiągneliśmy w tej dziedzinie nic, ale krytykujecie system chociaż na oczy go nie widzieliście. Biorąc pod uwagę oceny ludzi przeze mnie wymienionych i wasze, wnioski są oczywiste kto wie na ten temat więcej i wypowiada się bardziej wiarygodnie.

To że tyle szanowanych osób go lubi? Okej, ale co to właściwie znaczy?

Lubia się dzieciuchy a to są osoby raczej dorosłe. Dla ignorantów właściwie to nic nie znaczy, ale dla ludzi myślących ukazuje wartość tego co robi Bryl. Proszę SinglauB przedstaw się w czym się specjalizujesz. Jesteś instruktorem combatu, trenerem mma, zawodnikiem, wojskowym, policjantem, czy nawet przez 10 minut ćwiczyłeś bas3, że tak bardzo to krytykujesz. Bryl zwykł mawiać mniej więcej tak Psy szczekają, a karawana jedzie dalej. Domyślam się teraz o co mogło mu chodzić. To ostatni mój post w tym temacie, bo kolejne moje wypowiedzi są stratą czasu.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3

Co chciałem przez to powiedzieć (bo ktoś pytał). Myślę że Bryl jest zbyt poważną osobą żeby udowadniać paru młokosom z budo forum że jego system jest dobry - wystarczą opinie lepszych specjalistów od wojska i sportu.

Nic takiego nie przedstawiłeś. Przywołałeś parę nazwisk bez konkretów.
Skąd wiesz że oni znają bas3?

Lubia się dzieciuchy a to są osoby raczej dorosłe. Dla ignorantów właściwie to nic nie znaczy, ale dla ludzi myślących ukazuje wartość tego co robi Bryl.

Ja myślę że właśnie dla ignorantów to dużo znaczy że ktoś kogoś zna i mówi że jest ok.
Dla nieignorantów liczą się fakty i konkretne osiągnięcia.

Proszę SinglauB przedstaw się w czym się specjalizujesz. Jesteś instruktorem combatu, trenerem mma, zawodnikiem, wojskowym, policjantem, czy nawet przez 10 minut ćwiczyłeś bas3, że tak bardzo to krytykujesz.

A w którym punkcie skrytykowałem bas3?
W tym w którym napisałem że nie wiem na jakiej podstawie ktoś twierdzi że to jest najlepszy combat?
A na jakiej podstawie ty tak twierdzisz? Bardzo interesuje mnie metodologia takiej oceny.
  • 0

budo_mzd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3
Mysle ze powinniscie zaczac od podzialu ogolnego bo z tego wynika moim zdaniem dalsza dyskusja na temat.
Mysle tu o podziale na samoobrone i walke. Style czy sporty walki jak zwal tak zwal nalezy podzielic na skupiajace sie na samoobronie i walce. I nie chodzi tylko o nazwe stylu
Samoobrona to wymiana kilku technik miedzy przeciwnikami. Najczesciej jeden z nich nie jest przygotowany do wymiany tych technik lub w ogole sie na tym nie zna. Na treningach cwiczy sie glownie techniki i ogolnorozwojowke i tu zaliczylbym m.in. combat.

Walka rozni sie tym ze na przeciwko siebie staja przeciwnicy wytrenowani gotowi na wymiane wielu technik. Na treningach maja wiele sparingow. Duzo walcza. tu oczywiscie zalicza sie mma i dalej box, judo itp

Mysle ze jak wyjdziecie z tego podzialu no i zakladajacy ten temat rowniez to sam odpowie sabie na pytanie co chce trenowac.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA czy BAS 3

....i nie ma szans zeby dostal w szczeke i padl , cios na watrobe tez nie zabierze mu oddechu , lokcie ma tak gietkie ze balacha Minotaura nie jest w stanie mu nic zrobic no bo przeciez tyle czasu spedza na walce. No kurde , nigdy nie dostaliscie na treningu w twarz ? dostaliscie ? ale jak to mozliwe ? przeciez tyle czasu trenujemy , nasza garda jest dobra, kondycja swietna a mimo tego w wymianie nawet od slabszego moze pasc nokautojacy cios. Jeszcze raz powtarzam , kazdemu moze sie cos udac dlatego nie wolno nikogo lekcewazyc w walce.

nie zrozumiales troche o co mi chodzi. dla mnie nie jest wazne co trenujesz, ale pod jakim katem. celem treningow "combatow" nie jest sportowa walka 1/1 wiec raczej nie ma szanas w takiej walce wygrac z kims kto trenuje w tym wlasnie celu. i dltego wlasnie na zadnych zawodach mma nie ma przedstawicieli combatow.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024