Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zacząć kickbox


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_edzio
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak zacząć kickbox
Witam!!! Jestem nowy na forum.
Mam 15 lat i chciałbym zacząć uprawiać tą dyscypline sportową, jednak nie wiem jak się do tego zabrać. Nie mam pieniędzy żeby zapisać się do klubu. Mam w domu rękawice i worek i dużo zapału. A teraz do rzeczy:
1. Moglibyście mi podać jakiś link odnośnie jak trzymać gardę, wyprowadzać ciosy pięściami i nogami.
2. Jakie partie ćwiczyć aby ciosy były mocniejsze (np trening na wyskok-nie wiem czy to dobry przykład).
3. Jak zwiększyć szybkość i wytrzymałość.
4. Czy polecilibyście mi jakąś książkę?? Jak tak to jaką??

To narazie tyle. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
:-)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
Witam.
1. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
2. Na początek polecam ćwiczenia bez przyżądów - pompki (różne), brzuszki, przysiady etc.
3. Wytrzymałość - np. bieganie (jogging) , szybkość - np. worek, gruszka (pod okiem trenera tylko! )
4. Nie :roll:
Pozdro
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
skoro nie masz naprawde pieniędzy na zapisanie sie i trenowanie w jakimkolwiek klubie to konieczny i tak jest kontakt z kimś kto już ćwiczy, niech Ci pokaże co i jak. Samemu poprostu nic Ci nie wyjdzie tak jak powinno- to w kwestii techniki, worka itp. Przygotowanie fizyczne mozesz oczywiscie zacząc sam(pompki, brzuszki, lekkie rozciaganie, biegi).
Potraktuj to jako przygotowanie do treningu a nie jako trening- bo trenowac naprawde efektywnie mozna tlyko pod okiem fachowego trenera.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
............. napisz skąd jesteś. Może uda się znaleźć jakiś klub, w którym pozwolą Ci trenować za darmo. Trudno w to uwierzyć ale są takie miejsca gdzie trener to ideowiec :) a nie tylko dorobkiewicz. Treningi na własną rękę, jeżeli jesteś zielony - nie mają żadnego sensu. Pozdro.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
2 - triceps barki plecy brzuch
3 - kondycja i wytrzymałośc:
a) robisz 6 jednominutowych rund w kazdej 10 sekund robisz bieg bokserski a potem 10 sekund pomki i tak az uplynie 1 minuta potem minutas przerwy i dalej jazda
B) robisz 3 minutowa runde na worku raz uderzając w tempie błekitnej laguny a raz w tempie szczek (czyli w umiarkowanym tempie co jakis czas je zwiekszajac) to samo sie tyczy biegania czy plywania
szybkosc
a) 30 sekund na worku - minuta przerwy - 10 rund,
B) walka z cieniem :3 minutowe rundy (30 sekund z ciezarkami 30 sekund bez)
c) 30 sekund kopisz jedna nogą kopniecie okrezne potem 30 sekud drugą noga minuta przerwy i jeszcze raz to samo
4 - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - niezla ksiazka za wyjatkiem momentu w ktorym autor kaze kopac w spadajaca kartke by zwiekszyc szybkosc
5 - jesli chcesz sie tylko poruszac to trening indywidualny ma zawsze sens, wyrobisz sile, szybkosc i wytrzymalosc ale nabierzesz fatalnych nawyków ktorych ciezko cie bedzie oduczyc jak trafisz do sekcji
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox

B) robisz 3 minutowa runde na worku

chodzilo mi oczywiscie o kilka 3 minutowych rund
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox

Nie mam pieniędzy żeby zapisać się do klubu.

kilka razy slyszalem ze ktos trenowal judo czy cos innego za pol ceny, a reszte dorabial na sprzataniu sali i myciu mat. zdarza sie faktycznie ze trener docenia czyis zapal i chec do pracy wiec pomaga mu jakos;

2. Jakie partie ćwiczyć aby ciosy były mocniejsze (np trening na wyskok-nie wiem czy to dobry przykład).

nie trenuje kick boxingu ale na bank powineies:
- duzo biegac - poczytaj troche o tym jak sie powinno biegac zeby przynosilo to efekty;
- trenig wlasnym cialem (brzuszki, pompki, drazek) - przedmioty codziennego uzytku (taborety i krzesla) potrafia zastapic nie jeden przyrzad;
- rozciaganie - warto poczytac jak to robic zeby sie nie uszkodzic. to wazna rzecz. na kravce malo sie kopie wysokich kopniec (my nie mielismy ich wcale) , ale daje sie juz czuc braki w rozciaganiu (mimo ze robimy to dosc regularnie);
jezeli uda ci sie znalezc klub z trenerem "idealista" i pokazesz mu ze juz nad soba pracowales na tyle na ile umiales (kondycja, wytrzymalosc, rozciagniecie) duzo latwiej bedzie go przekonac do pewnych ustepstw.

powodzenia;
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
Jesli chcesz sie dobrze rozciagnac to polecam ci cwiczenia z tej str [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ;) ;);)
  • 0

budo_edzio
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
Dzięki za pomoc. A gdybym ćwiczył sam np. przez 2 miesiąca, aby się przyzwyczaić do wysilku, a po dwóch miesiącach zapisałbym się do klubu??
  • 0

budo_edzio
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
Aha i jestem ze Świecia :-)
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
Edzio, no pomyśl - czy można uczyć się grać na fortepianie nie mając kontaktu z fortepianem? Czy możesz nauczyć się pływać bez wchodzenia do wody? Kick jest jednym ze sportów kontaktowych i bez trenera i partnerów trenigowych to nie ma sensu. Zamiast kombinować samemu - zrób wszystko, żeby zacząć trenować w klubie. Trener powie Ci, jak i co trenować także poza treningiem. Jak będziesz sam "zdobywał podstawy" (nie mówię o ogólnorozwojówce, bieganiu, rozciąganiu, bo to normalne i można samemu, ale też trzeba wiedzieć, co i jak, żeby sobie nie zaszkodzić) skończy się to w najlepszym razie kontuzją. Na worku też trzeba złapać prawidłowe podstawy, bo inaczej np. uszkodzisz nadgarstki.
Po prostu idź do klubu. Nie ma innej drogi.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
Edzio nawet jak sam bedziesz trenowal i jakims cudem bedzie Ci sie to udawalo niespodziewanie bezblednie to i tak nie masz sparingow i kopiesz w powietrze\worek nie wiedzac na jaka wysokosc dosiegasz czlowiekowi :wink: Postaraj sie z klubem chociaz zeby raz w tygodniu trenowac by trener poprawial Twoje bledy
  • 0

budo_edzio
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
No nic, trzeba będzie kase wykąbinować i tyle. O sparingi bym się nie martwił(tak mi się wydaje). Mam brata 4 lata starszego.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox

A gdybym ćwiczył sam np. przez 2 miesiąca, aby się przyzwyczaić do wysilku, a po dwóch miesiącach zapisałbym się do klubu??

bardzo dobry pomysl. w tym czasie mozesz pokombinowc troche kase. jakas praca zawsze sie znajdzie.
na stronce ktora podal ci Skylark1987 znajdziesz tez porady co do innych typow treningow.

co do trenowania bez trenera to jest tez inny problem. nauczyc kogos poprawnie uderzac czy kopac nie jest nawet w polowie tak trudno jak oduczyc go nabranych juz nawykow. te ktore nabierzesz sam najprawdopodobniej beda zle.
  • 0

budo_spot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
To moze lepiej 2 miesiace pochodzic a pozniej samemu, po tym czasie mozna juz jakiesp odstawy opanowac i pozniej je "szlifowac"
  • 0

budo_edzio
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
A ile dni w tygodniu trwa trening w klubie??
Próbowalem wykonywać kopnięcia z podanej strony i nie bardzo mi to wychodziło (brak odpowiedniego rozciągnięcia :( ). Ciosy pięściami wychodziły mi dobrze (mam kolegę co zajmuje się boksem). Mi się wydaje że jeślibym do czerwca się rozciągał, robił pompki i przysiady i w ogóle wmocnił te partie potrzbne do kickboxingu (mam na myśli przedewszstkim nogi) chyba lepiej bym na tym wyszedł. nawakacje zapisalbym się do klubu, byłbym już odpowiednio rozciągnięty i wytrzymały, same uderzenia rękoma jużbym trenował z kolegą do tego czasu. Już coś bym tam umiał. A w klubie z większym naciskiem mógłbym trenować kopnięcia.
Co o tym myślicie??
A tak apropo rozciągania z tego drugiego linka, ile serii mam robić każdego z ćwiczeń??
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
A ja myślę żę najlepiej idź od razu trenować do klubu i tam wszystko nadrobisz. Choćby coś nie wychodziło nikt się nie będzie z Ciebie śmiał, a Ty wszystko nadrobisz. Powodzenia.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
Ja jak zaczynalem tez bylem slabo rozciagniety, i do tej pory jestem ale wystarcza mi do kopania :) najlepiej zaczac odrazu w sekcji.
  • 0

budo_bzyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skawina

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
najlpeij zaczac od razu w sekcji ! po trenowwiu samemu w domu isdac poznij na trenig do jakiegos klubu bedziesz robil bledy w technice bo bedziesz juz nauczony robic tak jak bys sie naucyzl sam a z jak chya wiedze trudno to poznij skorygowac bo to juz sie robi po jakism czasie tak jakby nawy kwiec odradzam ci takie cos jak nie masz $$ to nie wiem dogadaj sie jakos z trenerem zebys 1 miesiac mogl za darmo bo masz ciezka sytjscje ze dasz mu pozniej napewno znajdziesz jakies wysjcie ;)
  • 0

budo_berserkr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Kłodzko

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć kickbox
Witam. Postaraj się znależć dobrą sekcję i tam idź. Próbując ćwiczyć samemu możesz sobie krzywdę i nie mówię tu tylko o złych nawykach. Pozdrawiam i powodzenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024