Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka uprząż?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikipl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jaka uprząż?
Witam
Zastanawiam sie nad zakupem taniej uprzęży. Będzie mi służyła żadko ale jak już to częściej do zjazdów z budynków niż w terenie. Myślę m.in o Lhotse Eagle Industries Petzl Blackhawk ale modele do maximum 200 zł. Ważne jeszcze żeby uprząż była wygodna(nie zsówała się itp.) i była czarna lub olivkowa.
Jeśli chodzi o Eagle to myślałem o czymś takim:
Dołączona grafika
LUB:
Dołączona grafika

Jeśli chodzi o Lhotse to myślałem o modelu Mercy lub Zenith- Czym one sie różnia? Czy używaliście ich i możecie coś o nich powiedzieć?
Może poradzicie coś innego?
Pozdro
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?
Mercy jest wygodna! W porównaniu do poprzednich wersji poszerzono pas na plecach więc jest dużo wygodniejszy i można sobie w niej jakiś czas powisieć i nie sprawia to nieprzyjemności! Przyznaję się bez bicia że nie pamiętam jaka jest różnica między Zenithem a Mercy no ale Mercy mogę szczerze polecić (w szczególności że kosztuje tylko 125 zeta). No a jeśli potrzebny Ci wysoki komfort w trakcie wiszenia to tylko jeden wybór - Petzl!!!
g.
  • 0

budo_dzikipl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?

No a jeśli potrzebny Ci wysoki komfort w trakcie wiszenia to tylko jeden wybór - Petzl!!!
g.

Komfort to jedna z ostatnich rzeczy jaką biorę pod uwagę ważne by uprząż była wygodniejsza i stabilniejsza od mojego Rescue Belt 8O (z deczka nie wygodny do zjazdów- absolutnie tylko w sytuacjach Rescue :) ) Po Petzla to raczej nie sięgam bo nie wiem czy wyrwę coś do 200 zł. A coraz poważniej myślę o Mercy. Myśle jeszcze o tych EAGLE ale nic o nich nie wiem, a może ktoś z Was wie coś o tych uprzężach albo poleci inną :wink: ?
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?
Osobiście uważam tą uprząż Eagle za typową do zjazdów i niz poza tym na dłuższą metę! Ona po prostu nie ma nikomu przeszkadzać ale że jest średnio bezpieczna to już problem używającego :D Weź Mercy - naprawdę wielu moich znajomych używa i sobie chwalą!
g.
  • 0

budo_dzikipl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?
Myślę że chyba tak zrobię jeśli nic lepszego nie "wypłynie"(na razie to i tak tylko przymiarki) za Mercy przemawia głównie stosunek cena/jakość a przecież do uprzęży trzeba jeszcze kupić karabinki, 8 i parę innych drobiazgów które również kosztują :?
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?
Tylko jak będziesz kupował 8 to nie daj się zwieść hasłom reklamowym Petzla czy coś takiego i np. nie kup Pirani! Wśród wspinaczy i nie tylko jest znana jako "ósemka dla bojaźliwych panienek" :D :D:D Najlepiej weź najprostszą ósemkę tylko że z chwytem anty oparzeniowym!
g.
  • 0

budo_dzikipl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?

Najlepiej weź najprostszą ósemkę tylko że z chwytem anty oparzeniowym!
g.

Sądzisz że warto wziąć tą z uchwytem antyoparzeniowym? Ja myślałem raczej o naprawdę najzwyklejszej 8 Konga lub Lucky Vaude. Cenowo można się zamknąć w 40-45 zł(antyoparzeniowa Pezl 62zł). Zjeżdżałem naprawdę mało ale jak używałem 8 w bardzo gróbych rękawicach do zjazdów nigdy nie miałem problemu ani z oparzeniami ani z jakimś znacznym skręcaniem sie liny. Czy ta 8 niweluje je znacznie(skręcanie liny)?
Co sądzisz o takiej 8:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdr
  • 0

budo_drg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?
jeżeli nie widziałeś jeszcze, to może ten wątek się przyda: http://www.forum-kul...showtopic=75138..
  • 0

budo_dzikipl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?
Dzięki za link nie widziałem go ale klamka już zapadła, jak tylko będe miał fundusze, Mercy! :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_u99
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś daleko w odległej galaktyce...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?
Mercy to dobry wybór za rozsądną ceną :D . Zanim kupisz przymierz ją w sklepie na ciuchy, w których będziesz jej używać. Zakres regulacji nie jest bowiem tak szeroki jak w Petzlu, ale jak właściwie dobierzesz rozmiar to będzie Ok zarówno w lecie jak i zimie ( np. na kurtkę ).
  • 0

budo_ac_grzechu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka uprząż?
Nowa Mercy jest poszerzona i zajebiście pasuje nawet na mega hiper wielkiego kolesia! Do tego jest regulowana z dwóch stron tak więc zawsze możesz sobie ustawić wszystko na środku!
g.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024