Skocz do zawartości


Zdjęcie

OI-ZUKI W TYŁ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OI-ZUKI W TYŁ

Oj macp jestes pewien?

Kurcze Koksik nie chcę się upierać. :) W każdym razie, gdy ja zaczynałem uczyć się tej kombinacji to nazywała się ona właśnie maegeri-oizuki. Faktycznie w wymaganiach zamieszczonych na stronie włoskiej federacji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] występuje nazwa mae geri / junzuki. Pozdrawiam
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OI-ZUKI W TYŁ
Macp ma racje w naszych wymaganiach nazywalo sie to maegeri-oizuki(nie wiem jak jest teraz).Chyba dlatego ze jest to oizuki podczas ktorego wykonujemy jeszcze maegeri:)Ja tak to rozumiem:) Poza tym gdyby to bylo maegeri-kizami to biodra bylyby otwarte a podczas wykonywania maegeri-oizuki zwroccie uwage ze biodra zamykamy.

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OI-ZUKI W TYŁ

Poza tym gdyby to bylo maegeri-kizami to biodra bylyby otwarte a podczas wykonywania maegeri-oizuki zwroccie uwage ze biodra zamykamy.

Pozdrowienia dla @ll


to jest kwestia wykonania porostu, tak mysle
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: OI-ZUKI W TYŁ

to jest kwestia wykonania porostu, tak mysle


Moze i kwestia wykonania ale robiac wlasnie maegeri-kizami jakos mi sie to dziwnie robi
mam wrazenie ze to kizami jest takie..... do dupt :P Ale to moze jest kwestia przyzwyczajenia i braku treningu.Bo raczej tak nie robimy na treningach.

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OI-ZUKI W TYŁ

Oi zuki do przodu wcale nie jest dużo lepsze. :wink: Żeby dać się złapać na tak długaśną technikę to trzeba się słaniać na nogach ze zmęczenia albo zagapić na laski z widowni. :wink:
Nie zjedzcie mnie. :) Pozdrawiam.

Nie zamierzam Cie zjadac, ale ta technika nie musi byc dlugasna. Mozna stawac w krotszej pozycji. Mozna tez taki "cheat" zastosowac jak szybka podmiana nog. 8)
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: OI-ZUKI W TYŁ
Dobrze piszesz, Kriss. W omawianym topicu chodzi raczej o to pierwsze: czyli staje stabilnie po cofnieciu i "zalapawszy grunt" kontratakuje. Wykonywanie technik podczas cofania to raczej takie bardziej zaawansowane smaczki - odwrocenie czyjejs uwagi, zasloniecie przeciwnikowi widoku, zmylka ...

Jesli chodzi o kombinacje zaczynajaca sie maegeri to chyba najczesciej robi sie oizuki (co nie znaczy ze nie mozna stanac i zrobic kizami).[/b]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024