Skocz do zawartości


Zdjęcie

W końcu jest nowy Luxeon !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_m1999
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: W końcu jest nowy Luxeon !

K2 to szajs :)
Zamowilem nowe cree. 70 lumenow z 350 mA. 160 lumenow z 700 mA. Wszystko dzieje sie w okolicy 4V.
Nie moge sie doczekac.


Hmmm.... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] faktycznie niezłe, efektywność świecenia większa od K2 z 1 Watta. Ale co z tego, jeżeli nie da się dobrze skupić - vide Lux V. Może sprawdzi się w mocnych floodach.... Trzeba też pamiętać że Luxeony do tej pory nie były jednymi HIGH-FLUXAMI na rynku... Ale to Lux I i III zdominowały rynek. Jestem sceptyczny w kontekście XLamp, wydaje mi się, że mają dużą powierzchnię świecąca jak Lux V. Ale może się mylę.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: W końcu jest nowy Luxeon !
Mel- napewno bedzie z tego fajne swiatelko, tylko te li-iony, jakos nie moge sie do nich przekonac,moze dlatego ze nie mialem nigdy lampki na nich.a reflektorek czy kolimator bedzie w nich?jaka srednice chcesz zastosowac reflektorka czy kolmatora?

m1999-mam podobne odczucia ale coraz wiecej danych pojawia sie na portalu CPF, coraz wiecej zdjec jak swieci nowy xlamp,tez myslalem ze bedzie duza powierzchnia swiecenia ale .... zobacz sam

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
trzeba poczekac,kupic na probe bo co innego pozostaje?

zobacz jeszcze to

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: W końcu jest nowy Luxeon !

Mel- napewno bedzie z tego fajne swiatelko, tylko te li-iony, jakos nie moge sie do nich przekonac,moze dlatego ze nie mialem nigdy lampki na nich.a reflektorek czy kolimator bedzie w nich?jaka srednice chcesz zastosowac reflektorka czy kolmatora?

Li-ion nie są takie straszne i używasz ich od dawna, jeśli masz na przykład notebooka. Jest to masa energii w małym opakowanku i jeśli zachowasz zdrowy rozsądek, to nic złego się nie stanie. A lampki jeśli powstaną, to będą miały reflektory około 30 mm.

  • 0

budo_mar3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: W końcu jest nowy Luxeon !
wow 30mm!! pieknie!! ja zrobilem sobie lampke EDC na ims 27mm i jestem B. zadowolony, tylko ze zasilam ja 3xAAA nimh.... ele starcza mi to na kilka dni, a swiece co dziennie w pracy, katuje lampke ostro, woda upadki, brud itp. itd.nie raz juz poszlo szkielko hehe po upadku,raz spadla mi z kilku metrow i musialem roztoczyc zeby wsadzic nowe szklo bo sie jajo zrobilo :) dlatego szukam czegos nowego powoli,ale z tej srednicy reflektorka jestem B.zadowolony!!
Moze nie notebooka ale komorke czy aparat to akurat zasilam li-ionami,czytalem co moze byc po przeladowaniu lub za mocnym rozladowaniu i to mnie jakos tak wiesz trzyma z daleka od nich chyba :D chociaz kiedys probowalem odoptowac alektronike z aku od komorki do ogniwa li-ion,ladowanie bylo ok ale rozladowywal sie bez kontroli...
  • 0

budo_m1999
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: W końcu jest nowy Luxeon !
Było na CPF, może się komuś przyda przy planowaniu zakupów :twisted: :

Luxeon K2 --> 1,5 A at 3,85 Volt = 5,8 Watt --> Output 130 Lumen
Cree XR-E --> 0,35 A at 3,3 Volt = 1,5 Watt --> Output 93 Lumen (1)
- " -..............0,70 A at 3,375... = 2,4 Watt --> Output 150 Lumen (2)
U--J bin LuxIII 0,70 A at 3,4 Volts = 2,4 Watts -- Output up to 113 Lumen
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024