Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cykl nowych imprez MMA Sport


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_pts00
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RADOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Rękawice 18oz są dla ludzi co maja łapę jak bochen chleba i żeby mi się na ręce jako tako trzymały będę musiał z 4 owijaki użyć :) A po 2 to co przed zawodami każdy ma iść sobie kupić rękawice 18 oz :?: większość pewnie posiada 10-12 oz.
  • 0

budo_ryota
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
po co tyle krzyku? nie podoba wam sie to niestartujcie. w malych rekawicach bedziecie walczyc jak bedziecie zawodowcami ale narazie to dluga droga. w Japoni wszystkie zawody amatorskie sa bez uderzen w parterze i jak widac wychodzi im to na dobre. ktos ma pomysl zeby jakas lige zrobic dla amatorow, to od razu was to smieszy bo sa wieksze rekawice niz w tv. pokazuja w Pride co? a jak myslicie ci z Pride nie sparuja w duzych rekawicach? od razu dyskryminacja, powiem tak jak bedzie dobry grappler to i tak zalozy co bedzie chcial, ale zlej baletnicy przeszkadza nawet rabek w spodnicy...
przestancie sie juz klocic! widzialem juz sparingi nawet w 20oz. ktore konczyly sie ko.
pozdro
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Pewnie że nawet zawodowcy sparują w bokserskich. Ale jakie to sparingi? Zadaniowe itp.
A czy któryś z nich zgodził by sie walczyć normalnie w bokserskich? To nie są sparingi takie jak na treningu, podejrzewam że amatorzy bedą je traktowali jako małą gale klasy B. W bokserskich mozna sobie ćwiczyć GNP czy zadaniówke - jeden obala (w rękawicach MMA) a ten w bokserskich uderza i nie daje sie obalić.
Chciałbyś ryota walczyć np. w Pucharze Polski Amatorskiej Ligi MMA w rękawicach bokserskich?
  • 0

budo_mireko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Zawodnik z mojego klubu Piotr Zalewski w sparingach amatorskich znokautował judokę z Kielc w 18 ciosem na wątrobę w parterze ,sparując z A.Chmielewskim zadawał tak mocne ciosy w 18 że musiałem zatrzymać walkę .Większość przeciwników walki w rękawicach 18
nigdy nie startowała w sparingach ani zawodach MMA większosć tych mondrali nigdy nie dostała pięscią w twarz ,dla was panowie zrobię osobną kategorię gdzie można będzie walczyć w piąstkówkach z możliwością zadawaniw ciosów rękami i nogami w stójce i parterze .Pozdrawiam M.Okninski
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport


Sa tez na rynku rekawice do chwytania z duza poduszka (nie takie typowe malutkie jak w Pride) ktore maja dosc duza amortyzacje a i pozwalaja na chwyty, bo maja wolne palce, takie rekawice posrednie :)

Sa sa ale tu napisalem co o nich myśle :)
http://www.forum-kul...showtopic=81478

Tak czytalem ten temat, wlasnie o podobnych pisalem, ja mam takie firmy shogun chyba i faktycznie szwy puszczaja szybko, ale gdyby wzmocnic szwy to na zawody mma mozna by ich uzyc, w razie awarii organizator mialby zapasowe i by nie bylo problemu. Chyba ze organizator by zainwestowal w tego typu rekawice ale lepiej wykonane, z lepszych materialow :)
Co do rekawic 18oz, to kiedys takie przymierzalem, one sa tak wielkie ze ciezko w nich nawet dluzej garde trzymac, nie mowiac o walce nimi w parterze, poroniony pomysl :roll:
No i wiekszosc ludzi ma lzejsze rekawice, czy organizator bedzie dawal rekawice do walki czy kazdy zawodnik musi sobie takie kupic?
  • 0

budo_mireko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Organizator zapewnia cały sprzęt sportowy do zawodów. M.Okninski valetudo.pl
  • 0

budo_mirahinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
ja walczylem w takich rekawicach i jest calkiem dobrze,wcale tak zle sie nie walczy jak uwazacie
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport

ja walczylem w takich rekawicach i jest calkiem dobrze,wcale tak zle sie nie walczy jak uwazacie

I napewno tez nie miales problemu z walka w parterze w nich? Jakie techniki udalo Ci sie wykonac, klucz na reke moze> :wink:
Sorry ale jako syn organizatora nie jestes obiektywny :)
  • 0

budo_pts00
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RADOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
A jak ma to wyglądać walczę ileś walk z góry założonych np. 3-4 czy wychodzę przegrywam pierwsza i koniec
  • 0

budo_mirahinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport

ja walczylem w takich rekawicach i jest calkiem dobrze,wcale tak zle sie nie walczy jak uwazacie

I napewno tez nie miales problemu z walka w parterze w nich? Jakie techniki udalo Ci sie wykonac, klucz na reke moze> :wink:
Sorry ale jako syn organizatora nie jestes obiektywny :)

moze nie najlepiej sie walczy w parterze ale napewno nie jest tak tragicznie jak nie ktorzy pisza,ze wogle nie da sie walczyc :)
  • 0

budo_ghostnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jesteś??

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Nie rozumiem tylko czemu nie moga startowac -18!?? :? przeciez jak byly sparingi ALMMA juz pare razy organizowane to chyba walczyli w lzejszysz od 18oz i byly dopuszczane osoby -18 a teraz nie moga ?? dlaczego?? moze niech organizator nad tym pomysli! Ja nikogo nie neguje? no ale moze jak nie teraz to zorganizowac by jakies puchar itp. dla -18 ????? :wink:
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport

Nie rozumiem tylko czemu nie moga startowac -18!?? :? przeciez jak byly sparingi ALMMA juz pare razy organizowane to chyba walczyli w lzejszysz od 18oz i byly dopuszczane osoby -18 a teraz nie moga ?? dlaczego?? moze niech organizator nad tym pomysli! Ja nikogo nie neguje? no ale moze jak nie teraz to zorganizowac by jakies puchar itp. dla -18 ????? :wink:

Tak,zeby potem jakis wkurwiony rodzic ich zaskarżył bo "złamali jego syneczkowi nos",no i media mialyby pozywke...juz to widze "krwawe walki bez regul organizowane dla dzieci" :roll:
  • 0

budo_insanity22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Ilu z was krzyczacych walczylo kiedykolwiek na zasadach mma w rekawicach 18??
Zaloze sie ze zaden, wiec zamiast pyskowac i gadac jaki to glupi pomysl zajmijcie sie przygotowaniami do walki w takich rekawicach. A jezeli nie zamierzacie walczyc to po co sie wogole odzywacie w temacie ktory was nie dotyczy.
Moze zamiast marudzic sami zorganizujecie cos lepszego. Czemu jestescie takimi ekspertami a nic nie organizujecie? Pokazcie, ze mozna lepiej i zorganizujcie zawody AMATORSKIEGO mma w lepszy sposob.
  • 0

budo_insanity22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Poza tym widzialem spraingi mma we wrzesniu 2005 w Warszawie i bylo pare walk zakonczonych w parterze (balacha i chyba trojkat). Oczywiscie sparingi odbywaly sie w rekawicach 18oz i jakos nie slyszalem zeby ktorys uczestnik marudzil...
  • 0

budo_buc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Jestem za rękawicami 18''
Nie walczymy o "złote kalesony" a poszkodowanymi mogą być jedynie supertechnicy parteru.
Po pierwsze zdrowie, po drugie jak ktoś zajmię pozycję boczną albo dosiad to w większośći walk może czuć się zwycięzcą.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Ale jak juz sie upieracie przy tych rekawicach bokserskich, to czemu wlasnie 18oz a nie 10oz lub ostatecznie 12oz. wszedzie w takich sie walczy i jakos nie ma dramatu.
Widzieliscie kiedys jak wyglada i walczy okolo 60 kilogramowy zawodnik w rekawicach 18oz? :wink:
A jezeli chodzi o bezpodstawne wnioski niepoparte praktyka to sie mylisz, bo sparowalem na zasadach mma z g&p zarowno w rekawicach bokserskich i w rekawicach do chwytania (tych z wieksza poduszka) i wiem jaka jest miedzy nimi roznica.
Jak juz wczesniej pisalem w rekawicach bokserskich to mozna trenowac g&p ale nie techniki konczace, a skoro na tych zawodach nie ma g&p to jak dla mnie sprowadzanie do parteru mija sie z celem, wiec jakie szanse ma tu typowy parterowiec z typowym uderzaczem?
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport

wiec jakie szanse ma tu typowy parterowiec z typowym uderzaczem

Dokładnie odwrotne jak w walce w piąstkówkach...
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport

wiec jakie szanse ma tu typowy parterowiec z typowym uderzaczem

Dokładnie odwrotne jak w walce w piąstkówkach...

Niekonecznie, wtedy raczej szanse sa wyrownane bo w piastkowkach uderzacz moze tez znokautowac parterowaca, a w bokserskich parterowiec nie wykonczy uderzacza. Oczywiscie mowie o zawodnikach mma, wiec parterowiec ma jakies tam pojecie o stojce a uderzacz umie sie bronic w parterze :)
A tak pozatym to ciekawy jest fakt ze tych rekawic 18oz bronia same osoby z Warszawy. Czyzby sami zawodnicy od Mirka i od dluzszego czasu przygotowuja sie pod te zawody wlasnie w takich rekawicach, dlatego jest im to na reke? :wink:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport
Powiedziałeś typowy parterowiec i typowyuderzacz - ale nie mam zamiaru sie kłucić :wink:

Love & PIS :)
  • 0

budo_buc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cykl nowych imprez MMA Sport

="CharlyA tak pozatym to ciekawy jest fakt ze tych rekawic 18oz bronia same osoby z Warszawy. Czyzby sami zawodnicy od Mirka i od dluzszego czasu przygotowuja sie pod te zawody wlasnie w takich rekawicach, dlatego jest im to na reke? :wink:


Walczyłem w sparingach w 18'' i jak dostałem to nie było przyjemne. Po prostu nie jestem takim twardzielem jak Ty Charly...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024