Skocz do zawartości


Zdjęcie

Au sem mao


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_bezimienny
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Au sem mao
Ekhem... Mam taki problem. Bardzo chciałbym nauczyć się au sem mao, ale nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać... Pomożecie?
  • 0

budo_wagabund
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Camangula Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
to pytanie z kategorii 'napiszcie mi jak rysowac' , znaczy sie, nie da sie tego dobrze zrobic opisujac. to trzeba pokazac, poinstrulowac, sprawdzic czy dobrze robisz itd.
no chyba ze ktos sie podejmie karkolomniej proby nauczania korespondencyjnego ;)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao

no chyba ze ktos sie podejmie karkolomniej proby nauczania korespondencyjnego ;)


jesli jest kurs korespondencyjny TKD, to czemu nie mialoby byc capoeiry?
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
zaraz, zaraz... jak to było??

kra, kra?? kwa, kwa?? a nie, już wiem... zapytaj trenera ;)
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
stajesz na szeroko rozstawionych nogach, medytujesz przez jakies 45 minut i zbierasz energie KI ( albo jakos tak ) w okolicach podbrzusza, nastepnie uwalniasz energie ( tylko sie nie pomyl zeby nie uwolnic kreta ) odrywajac gwaltownie jedna noge w gore

jak ja dobrze oderwiesz to przeleci nad glowa i pociagnie cale cialo za soba, energia takiej nogi jest niesamowita
ale jak ja oderwiesz za dobrze to bedziesz bez nogi i nie bedziesz mogl kopac z polobrotu ( no chyba ze lezac na plecach) jak CHUCK
  • 0

budo_white luna
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao

ale jak ja oderwiesz za dobrze to bedziesz bez nogi i nie bedziesz mogl kopac z polobrotu ( no chyba ze lezac na plecach) jak CHUCK


co Wy z tym Chuckiem Norrisem? jakiaś zbiorowa chora fascynacja 8O 8O
  • 0

budo_squpek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
No co masz coś Chucka... uważaj bo u nas na terningu już był i robił takie salta że parkiet i lustra popękały, a jak kopał z półobotu... Nawet boję się pomyśleć co by było jak by kopnął z całego obrotu!!!
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
Pół obrotu Chuka urywa łeb przy doopie strach pomyśleć co urywa cały obrót :)
  • 0

budo_sabido
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rotterdam

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao

Pół obrotu Chuka urywa łeb przy doopie strach pomyśleć co urywa cały obrót :)


Caly obrot Chucka kruszy mury.
W filmie "Droga Smoka" Chuck walczyl z Brucem Lee w Koloseum. Jak skonczyli - z koloseum zostala ruina...
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao

Ekhem... Mam taki problem. Bardzo chciałbym nauczyć się au sem mao, ale nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać... Pomożecie?


Zgadzam sie z przedmowcami - droga korespondencji raczej sie nie nauczysz :)

Ale jak opanujesz Au-next-Au na jednej rece -next - mocne wybicie - dodanie rotacji - proba spadniecie na noge ]

Sam widzisz ze ciezko to przekazac pisząc :P


Ps. Powinni zrobic film z CN na bazie AvP - Chuck Norris vs jego kopniecie z pol obrotu - ktokolwiek wygra my przegramy. xD
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
Wymagania co do aeriala: gwiazda / gwiazda na jednej ręce
(trick w tutorialu wykonywany jest na lewą stronę)
Ok.więc zaczynamy.....stajemy z nogami rozstawionymi na szerokość barków ....[rozgladamy sie czy patrza na nas jakies laski.... :wink: ]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zaczynamy --> bierzemy zamach , lewa ręka idzie nad głowe zgięta w łokciu natomiast prawa lekko w kierunku tłowia,ciezar ciała przenosimy na prawą nogę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Prostujemy lewą rękę nad głową i kierujemy ją w dół, cięzar przenosimy płynnie w lewo(na lewą nogę)prawa ręką idzie prosta do góry
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kierujemy sie w przód, moze nie widac tego na tym zdjęciu ale tak mamy myslec ......lewa ręka kieruje sie za plecy(ma to byc mocny energiczny ruch) a prawa idzie do góry , nie ma to byc idealnie prosto ..jak widac ręką "schodzi"troche na bok
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ok...jak wam idzie ? :wink: pierwsza,lewa ręka jest prawie za plecami , prawa ręka podąza dalej (myslimy o tym ze sięgamy cos przed sobą , np ciasteczka :lol: )ręka nie idzie idealnie w lini ciala ale lekko wychodzi poza nią
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
teraz kilka uwag co do pierwszej nogi, nie ma ona byc prosta, ma byc lekko ugięta w kolanie to pomaga w uzyskaniu wysokosci ..ale wrócimy do tego w nastepnym zdjeciu

nie mam ręki JEZUUZZ... :roll: :lol: EM tak lewa ręka jest juz za naszymi plecami, przy tym ruchu musimy pamietac zeby nie skrecac tłowia w zadnym z kierunków prowadzimy je prosto , i nie w dól ale w przód.
prawa ręka dalej "ciągnie"do przodu(nie w dól ale własnie mozna powiedziec ze unosimy ją i "pchamy"do przodu....CIASSTEECZKAAA)Noga idzie do góry(lekko zgieta co tutaj wyraznie widac).
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tak to teraz wygląda, noga poszła wysoko do góry noga podporowa "dała" nam wybicie(jest to hm..odruch o tym sie raczej nei mysli)ręka lewa widoczna teraz jest przy ciele ,prawa dalej sięga po ciasteczka..(kiedy je wreszcie dostane!!!??)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

teraz prowadzimy nogę (prawą w tym przypadku) dalej do góry...zauwazycie jedną rzecz, otóż gdy noga zaczynająca jest bardziej zgięta i wybicie z nogi drugiej jest wczesniejsze aerial jest wyzszy,jezeli bedziemy starali sie trzymac nogę początkową prawie prostą (nie tak mocno zgieta jak w moim przypadku) to aerial bedzie ładniejszy ale tez nizszy .To jest moment na chwile przed "ruchem do żabki" dalej siegamy w przód.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W tym momencie moje ręce wykonały ruch jak do zabki(myslenie o tym w ten sposób bardzo mi pomogło) prawa ręka "wraca" w kierunku tłowia , pomaga to w "przezuceniu"ciała na "drugą stronę"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pierwsza noga dotyka ziemi, jezeli zrobiliscie wszystko przed tym ok to nie powinno byc problemu, ręce przestały odgrywac swoją rolę i zakonczyly ruch
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

prostujemy sie z tricku..mozna zacząć następną gwiazde lub jakis combos
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I CAN FLYYY
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
NA koncu obowiazkowo robimy "pscułke" i lecimy .... :wink:

Rzeczy podstawowe warte zapamiętania:

1. mocne wybicie z nogi podporwej
2. mocny wymach w górę nogi zamochowaej\tylnej
3. wahadełko - przyciagnięcie tułowia podczas wybijania do nogi podporowej, po czym po wybiciu przyciagamy do nogi wymachowej\tylenj - która to własnie nad nami ztacza łuk zaraz przed lądowaniem [ mało kto zwraca na to uwage a jest to element pomocniczy zwiększający płynnośc i łatwośc ruchu]

Pozycje wyjściowe\startowe :

- rozkrok
- 2-3 kroki
- lekki nabieg
- kopnięcie obrotowe lub inne

Au sem mao \ aerial npaisany przez []V[]4TT'a ...

powodzenia ...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
hmm no skoro juz tak technicznie to wydaje mi się że tak naprawdę nie trzeba umieć gwiazy na jednym reku bo wbrew pozorom to sa troche inne ruchy... no ale może się myle ;)
  • 0

budo_sabido
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rotterdam

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao

hmm no skoro juz tak technicznie to wydaje mi się że tak naprawdę nie trzeba umieć gwiazy na jednym reku bo wbrew pozorom to sa troche inne ruchy... no ale może się myle ;)


Mysle ze sie nie mylisz. Gwiazda na jednej rece nalezy do technik ktorych nie trzeba umiec. W odroznieniu od kopniecia z poolobrotu i tzw. "pscułki" :wink:
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
Umieć nie trzeba ale pomaga. Najlepiej umieć na jednej ręce zarówno na pierwszej jak i na drugiej ;)
  • 0

budo_alegría (piciu)
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao

co Wy z tym Chuckiem Norrisem? jakiaś zbiorowa chora fascynacja 8O 8O


Dawno dawno temu na parodii Wikipedii - Uncyclopedii, powstał tekst z faktami o Chucku. Ktoś to przetłumaczył i wrzucił na polskiego JoeMonstera, skąd już poszło na inne stronki. I teraz to jest żałosne, wszyscy mają Chucka w opisach na GG.

Przecież i tak każde dziecko nawet wie, że Mr. T skopałby Chuckowi tą jego białą dupę :twisted: :lol:
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
... nie jest obowiązka umiejetnosc wykonywania gwiazdy na 1 ręce ale jak juz wspomniane jest - ułatwia naukę, tak samo jak przy b-twiscie pomaga b.kick przy gainerze i pop upie salto w tył ... jest dużo takich zależności ... ale w tym przypadku nie jest to koneiczne ...

Fakt faktem jest to inny ruch niz gwiazda choć swa motoryka przypomina ją, i dlatego wszysycy mówią ,,gwiazda bez rak,, co jest hmmm błędem ...

Powodzenia w nauce ...
  • 0

budo_bezimienny
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
Dzięki i jeszcze jedno... Co to jest "pscułka" :D
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
hehehe żartobliwa nazwa pozycji w jakiej jest akurat znajomy na zdjęciu w tutorialu ;]
  • 0

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao

i dlatego wszysycy mówią ,,gwiazda bez rak,, co jest hmmm błędem ...



hehe nie na darmo ten ruch nazywa sie AU SEM MAO wiec nie jest bledem:)
po drugie tutorial jest dla...akrobatow pokroju Lateefa czy Joy Eigo a my jestesmy przy au sem mao z capoeiry:)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Au sem mao
... kolego ... róznica jest niewielka bo tylko w nazwie ...

... technika jest ta sama - tak samo można wykonać aeriala\au sem mao w roda jak i w combosach trickz a akrobatyczna wersja aeriala wygląda jeszce inaczej

... w roda przewaznie do au sem mao stratuje się bokiem, bo ciężko w innej pozycji - a spróbój sobie przodem wykonać [nie jak do gwiazdy tylko jakbys wage chcial zrobic i z tegogo wahadła wyjść do au sem mao] ...

Przerzut bokiem\gwiazda wykonywana jest na 1 tempo a przy aerialu można zauwazyć moment w którym tułw się nie rusza a nogi ,,same przechodzą,, i już to nie jest to przerzut bokiem ... dlatego mówie o tym ,,błedzie,, może źle nazwałem ... to taka dygresja, nic to nie zmieni ale sami się zastanówcie ... nie tylko ja tak twierdze, ale np gostek prowadzący gimanstyku u mnie na uczelni i inni prowadzący ...

Motoryka ruchu jest taka sama jak przy przerzucie bokiem\gwieździe i dlatego wszyscy tak mówią ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024