Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jarhead


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Jarhead
No własnie ogladaliście?? Co sadzicie o tym filmie?? Mi się b. podobał... Nie wiem natomiast jak z jego realizmem.


PS Welcome to the suck ;)
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
nie mam jeszce na lokalnej, a do kina mi się dupy nie chce ruszać, więc napiszę jak zobaczę ...
ale na razie same dobre oceny widzę na jego temat ...
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
Film niezły, ciekawie pokazane pewne sprawy (np. deszcz ropy), realizm dosyć duży, w sumie mało akcji bojowych, więc film raczej z rodzaju obyczajowych. ;)
Fajnie pokazana totalna nuda zycia na pustyni.

... masturbation ... hydration ... dehydration ... further masturbation ... hydration ... dehydration ... masturbation with left hand ... :)

Jedyne do czego mogę się przypieprzyć to jak zwykle w takich filmach (to samo mówiłem o over there) popieprzona struktura oddziału. Ale to normalne w filmach że jest 1 sierżant i banda szeregowych, co było może prawdziwe w erze 2 wojny i wietnamu ale obecnie jest kompletną bzdurą.

Dla zainteresowanych struktura plutonu snajperów-zwiadowców (marine scout/sniper platoon) w batalionie piechoty morskiej - pluton podlega pod sekcję sztabową S-2 batalionu (wywiad) i składa się z 6 ludzi, w tym porucznik i jego pomocnik staff sergeant, więc zapewne składa się z 2 zespołów snajperskich (snajper i spotter).
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
powiem szczerze ze liczyłem na Twoja bądz Kaprala wypowiedz ;)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
ide z baba za tydzien, to sie wypowiem.
Podstawowy oddzial marines, to 9 ludzi, Sierzant ktor dowodzi i 2 czteroosobowye fire teamy, z Lcpl. na czele. W to wchodzi dowodca z granatnikiem, badz inny z granatnikiem i strzelec SAW. Na poziomie plutonu sa tez snajperzy i operatorzy GPMG
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead

ide z baba za tydzien, to sie wypowiem.
Podstawowy oddzial marines, to 9 ludzi, Sierzant ktor dowodzi i 2 czteroosobowye fire teamy, z Lcpl. na czele. W to wchodzi dowodca z granatnikiem, badz inny z granatnikiem i strzelec SAW. Na poziomie plutonu sa tez snajperzy i operatorzy GPMG


Ech, Kapral.
W drużynie marines nie 9 a 13 ludzi, nie 2 a 3 teamy, nie lcpl tylko cpl.
Reszta się zgadza. ;)
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
Moj stary jest wojskowym ale takich zeczy na pewno by nie wiedzial :-) :-) :-)
Napewno
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
ja wlasnie wrocilem z kina.
film godny polecenia. warto obejrzec, chyba ze ktos oczekuje super akcji, duzo strzelania i tempa zapierajacego dech w piersiach.
film toczy sie swoim rytmem ukazujac w ciekawy sposob wplyw wojny na zachowania i psyche zolnierzy.

wojaczka dopiero zaczynam sie interesowac, ale niezaleznie od tego film mi sie podobal ;)

pzdr
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead

ide z baba za tydzien, to sie wypowiem.
Podstawowy oddzial marines, to 9 ludzi, Sierzant ktor dowodzi i 2 czteroosobowye fire teamy, z Lcpl. na czele. W to wchodzi dowodca z granatnikiem, badz inny z granatnikiem i strzelec SAW. Na poziomie plutonu sa tez snajperzy i operatorzy GPMG


Ech, Kapral.
W drużynie marines nie 9 a 13 ludzi, nie 2 a 3 teamy, nie lcpl tylko cpl.
Reszta się zgadza. ;)

fuck, ten schemat jest w army. masz racje.
ale podaj mi jakiegos linka albo co. bo z tym cpl zamiast lcpl sie nichuja nie zgodze.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead

37 RIFLE SQUAD 3/PLT 3 EACH
38 SQUAD LEADER SGT 0311 M E 1 M
39 FIRE TEAM 3/SQD 9 EACH
40 FIRE TEAM LDR/GRENADIER CPL 0311 M E 1 M
41 SQD AUTOMATIC RIFLEMAN LCPL 0311 M E 1 A
42 RIFLEMAN/ASST AUTO RIFLE LCPL 0311 M E 1 M
43 RIFLEMAN PVT 0311 M E 1 M
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Przyznam że ta tabela jest z 1999 roku ale nie słyszałem aby to się zmieniło od tej pory.
Fakt że w iraku byli czasem dowódcy teamów w stopniu lance corporal (lcpl), ale myślę że to było tymczasowe w wyniku strat.
  • 0

budo_kajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
A powiedzcie Wy mi prosze czy Jarhead jest juz gdzies na necie? Mam na mysli DVD-Ripa, bo sam screenery jak narazie. Nie wiem kiedy byla premiera w Stanach. Dzieki.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead

37 RIFLE SQUAD 3/PLT 3 EACH
38 SQUAD LEADER SGT 0311 M E 1 M
39 FIRE TEAM 3/SQD 9 EACH
40 FIRE TEAM LDR/GRENADIER CPL 0311 M E 1 M
41 SQD AUTOMATIC RIFLEMAN LCPL 0311 M E 1 A
42 RIFLEMAN/ASST AUTO RIFLE LCPL 0311 M E 1 M
43 RIFLEMAN PVT 0311 M E 1 M
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Przyznam że ta tabela jest z 1999 roku ale nie słyszałem aby to się zmieniło od tej pory.
Fakt że w iraku byli czasem dowódcy teamów w stopniu lance corporal (lcpl), ale myślę że to było tymczasowe w wyniku strat.


jak patrzylem na RTFA, to dowodzi lcpl. przynajmniej teraz w piaskach
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
Kajk: nie ma, jak bedzie to wrzucę ed2k lub torrent. Na razie najlpesyz, jaki znalazłem, to CAM, a więc najgorszy syf. Oglądania TC też bym nie polecał, chociaż niektore bywają nienajgorsze, wizualnie, to dźwięk prawie zawsze kuleje. Screener, i w górę są zazwyczaj ok. Szczególnie te w wersjach 2(#)cd XViD.AC3
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
Film był super, polecam oczywiscie, skojarzył mi sie z tigerland(ze niby tez komedia) ale jarhead okazał sie byc bardziej pod humor;) co do realizmu to niestety sie nie wypowiem - brak danych, a moze czytał ktos książke?
  • 0

budo_da3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsko/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
film super

wie ktos może gdzie mozna zassac muzyke z filmu?? :roll:
  • 0

budo_uth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
Film genialny jesli idzie o rozumiany przeze mnie "artyzm". Piekne zdjecia, zwlaszcza sceny z plonacymi szybami, czy gdy piach uderza o twarz glownego bohatera. Muzyka tez swietna - utwor "oil rig" czy "opp" NbN sa super...
Poszedlem na ten film przez przypadek bo z dziewucha mielismy isc na cos innego, ale nie bylo juz biletow... hehe na szczescie.. No i wybralem Jarhead`a bo cos tam kumpel mi pitolil...

No i prosze, jej sie bardzo podobalo, a mi jeszce bardziej... :D
Bardzo dobry film, ale gdzie go sklasyfikowac to nie wiem...
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
no wlasnie - muzyka miodzio :) idealnie wpasowana w klimat filmu. Ogolnie dla mnie caly film bomba - bo jak juz ktos zauwazyl - dosc jest filmow o tym jak dzielni Amerykanie ratuja swiat od zaglady.
Nie znam sie na strukturach amerykanskiej armii, ale realizm pierszej operacji w Iraku chyba byl dobrze przedstawiony: 175 dni szkolenia na pustyni, 4 dni w boju i ani jednego wytrzelonego naboju ;)
acha i nie polecam jedzenia w kinie przy scenie oprozniania latryn. Bardzo sugetywna :) :) :)
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead

wojaczka dopiero zaczynam sie interesowac, ale niezaleznie od tego film mi sie podobal


Zastanawiałem sie nad tym. Jak patrzycie na ten fulm w kontekscie wojska i oceny wojny no i ogólnie własnei zainteresowania wojskiem?? Bo dla mnie to tam jest głównie pokazane jak wojsko łamie ludzi a nie czyni ich silniejszymi. No moze z drobnymi wyjatklami...
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
Lamie? a kto zostal zlamany???
po prostu, czasami do sil zbrojnych dostaja sie niedopowiedni ludzie, ktorzy nie wytrzymuja. Ktorych nie przygotowano, tez mozliwe.


Aki, to co mowisz o sytuacji tam w piaskach nie jest do konca prawda. Film mial zaciecie lewackie, mial pokazac korpus od drugiej strony, jako lajzy. Udalo sie to rezyserowi swietnie. Po czesci ma racje. ALE, nie ma raczej takich sytuacji, gdzie marines sie opierdalaja. NIE MA.
znalem czlowieka z batalionu obserwacyjnego, ktory tam byl i wiem z pierwszej reki jak to jest.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jarhead
Ostrzegam przed OST Jarhead 8O Nie słuchać. Niszczy piękne wspomnienia z filmu. Zassałem, spaliłem na CD, przesłuchałem w jakiś kwadrans, zadałem sobie egzystencjalne pytanie (what the fuck?!?) i wyrzuciłem CD do śmieci. Porażka. Z filmem zgrywało się to idealnie, ale "luzem" jest kupa. Luźna.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024