Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
Posłuchajcie z tego co wiem to ogólnie lowa blokuje się biorąc noge na zewnątrz żeby low wpadł na piszczel od przodu. Ale nie wyobrażam sobie tego zrobić bez ochraniaczy. Czy wtedy dobrą alternatywą jest blokowanie tylko poprzez uniesienie nogi ale bez brania jej na zewnątrza tak teby low wszedl z boku czyli na te mieso co jest po zewnętzrnej stronie piszczeli.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
piszczel ustawiaj pod skosem 45 stopni w czasie bloku, wtedy piszczel atakującego zsówa się po Twoim, przez to mniej Ciebie boli.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
Jak pójdzie na mięśnie łydki, to nie będzie żadnej różnicy niż jakbyś przyjął na udo. Dlatego to bezsens. Zawsze bloki bolą, ale przeciwnika też.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
W walce sportowej faktycznie, zawsze zaboli.
ale na ulice robisz destrukcje-wystawienie kolana (noga zgieta, kolano w strone lecacego locka, biodra do przodu) i boli tylko przeciwnika (chyba,ze masz pecha i kolano Ci pojdzie :wink: )
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
Z tą destrukcją to bym uważał (musiałbym zobaczyć w praktyce jak to robicie) - mnie kolano boli lekko od 5 tygodni po zderzeniu kolanami (low na low). btw: w walce sportowej atakowanie kolanem piszczeli jest dozwolone. A na ulicy mało prawdp. żeby ktoś lowkicki uderzał :)
  • 0

budo_gall
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
Mi na treningu tłumaczyli ze ZAWSZE musi isc kosc na kosc,i to musi bolec,tylko z czasem boli po prostu mniej, a na ulicy na adrenalinie nie poczujesz po prostu bólu...od razu :) A ponoc jak idzie na lydke to jest możliwość obicia jakis końcówek nerwowych i moze sie od tego kontuzja zrobic.
  • 0

budo_s0jooz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B-stok
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy

Posłuchajcie z tego co wiem to ogólnie lowa blokuje się biorąc noge na zewnątrz żeby low wpadł na piszczel od przodu. Ale nie wyobrażam sobie tego zrobić bez ochraniaczy. Czy wtedy dobrą alternatywą jest blokowanie tylko poprzez uniesienie nogi ale bez brania jej na zewnątrza tak teby low wszedl z boku czyli na te mieso co jest po zewnętzrnej stronie piszczeli.


Moim zdaniem alternatywa w takim wypadku moze byc tylko miekki blok. Po przyjeciu lowkicka na to "mieso" mozesz miec problemy z ustaniem, potem ewentualnie z chodzeniem przez jakis czas(o kopaniu i blokowaniu nie wspomne) ;)
  • 0

budo_maciekkapec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy

W walce sportowej faktycznie, zawsze zaboli.
ale na ulice robisz destrukcje-wystawienie kolana (noga zgieta, kolano w strone lecacego locka, biodra do przodu) i boli tylko przeciwnika (chyba,ze masz pecha i kolano Ci pojdzie :wink: )


Jeśli trafisz na ulicy na kogoś z mocnymi piszczelami i silnego lowa zablokujesz kolanem to kontuzja gwarantowana :) pomyśl sobie jak kolano boli jak sie na nie przewrócisz a co dopiero po łala :D
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
musi boleć. kość na kośc, inaczej to nie blok.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
A mam pytanie do obytych z tematem. Np taki Maciej Skupiński walczy profesjonalnie czy jego piszczele nie bolą od kopania na blok oraz blokowania?
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy

W walce sportowej faktycznie, zawsze zaboli.
ale na ulice robisz destrukcje-wystawienie kolana (noga zgieta, kolano w strone lecacego locka, biodra do przodu) i boli tylko przeciwnika (chyba,ze masz pecha i kolano Ci pojdzie :wink: )


Jeśli trafisz na ulicy na kogoś z mocnymi piszczelami i silnego lowa zablokujesz kolanem to kontuzja gwarantowana :) pomyśl sobie jak kolano boli jak sie na nie przewrócisz a co dopiero po łala :D

Ryzyko kontuzji nie jest az tak duze, ale tu sie klania to co napisal Combat- szansa na locka na ulicy wielka nie jest, niemniej dobrze znac ta technike.
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
Raczej low-kicków raczej nie nalezy blokowac łydką ponieważ przy silnym kopnieciu możemy ją rozwalić. To samo tyczy sie kości strzałkowej...może pojść. Lepiej przyjąć goleń na goleń. Szansa lowka na ulicy jest nieduża, ponieważ jest to bardzo niedoceniane kopniecie... na szczęście :D
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
Zawsze blokuje sie lowkick zewnetrzna czescia lydki tak aby chronily nas miesnie. Blokowanie piszczelem moze sie skonczyc zlamaniem tejze kosci.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
To kto w końcu ma racje??????
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy

To kto w końcu ma racje??????

nie Taisho,kltory robi teraz zamieszanie :evil:
blokujesz:
-goleniem
-unosisz noge
-destrukcja kolanem
Pamietaj,ze na locki sa tez inne metody obrony-mozesz "zabrac" noge do tylu i zrobic n.pkontre rekami; mozesz wejsc z prawym w rozkrecajacego locka przeciwnika... tego jest sporo, a co opanujesz w stopniu wystarczajacym to juz inna manka.
wez tez poduwage ze sa rozne sposoby wsadzania lockow-tajski, kickbokserski,rozni karatecy tez inaczej wykonuja.
Ty zacznij cwiczyc a nie pitol na forum :wink:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy

Zawsze blokuje sie lowkick zewnetrzna czescia lydki tak aby chronily nas miesnie. Blokowanie piszczelem moze sie skonczyc zlamaniem tejze kosci.


Uwielbiam autorytarne wypowiedzi! :? Aż żałuję czasami, że nie mam takiej łatwości w mówieniu, ze coś ROBI SIĘ tak, a nie inaczej :)
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
Taisho jak raz blok mi nie wyszedł golenią, bo zle przekręciłem nogę i dostałem w dolna część łydki to wyladowałem na pogotowiu z podejrzeniem zerwania Achillesa. Na szczęście skończyło sie na podejrzeniu i silnym stłuczeniu łydki. Więc osobiscie wole jednak miec siniak na goleniu :D
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
Zartowalem tak sie nie blokuje. Jaja se robilem :-p

edit
zreszta co wy aikidoki sluchacie jak sie lowki blokuje.
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
Ja z aikido nie mam nic wspólnego. Muay Thai to moja domena :P
  • 0

budo_hszanek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokowanie low-kicka bez ochraniaczy
To co se beke krecisz:P ludzie uwierzą i potem bedzie klopot (sory troszke %%% dzialajką:D)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024