Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowości CRKT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Nowości CRKT
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Sporo ciekawostek!
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
Te Thiege są całkiem spoko, mimo że mnie ich design nie powla, no i M21 w wersji SF, o ile górny jelec jest dla mnie po ptaku, to dolny który jest fliperem został wydłużony
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
Desert Hissatsu - co za wyglądowa pomyłka. :)
O ile od zwykłego Hissatsu poza Gumianną rękojeścią nic mnie nie odrzuca, to ten jest jakiś... nie na miejscu czy coś...
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
Full Throttle i Crawford P.K. zapowiadaja sie miodnie :D
(w tym pierwszym zlocenia trza wypitolic!)
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
a stal, jak zawsze, beznadziejna.

Mają kilka naprawdę fajnych wzorów.

Mogliby zacząć stosować np. 154CM, bo nie chce mi się razem z nożem nosić ostrzałki EDC.
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
stal AUS-8 nie jest w żadnym wypadku beznadziejna...

I dzięki temu ich noże nie kosztuja tyle co sebenza czy emerson...



PZDR,
Smoku
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
154CM, jak i S30V nie lubię i unikam - zbyt krucha jest.
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
wszystko zalezy od miejsca siedzenia...

głownie ze szlifem wklęsłym zrobioną z S30V moge naostrzyć do takiego poziomu, że aua ;) i długo trzyma ostrość,,,

nóż zrobiony z AUS8 i naostrzony pod podobnym kątem tępi się bardzo szybko, ponadto łatwo uszkodzić krawędź (co już mi się nieraz zdarzyło).

Co do kruchości... nie wiem... folderów używam raczej do precyzyjnych prac, do cięcia (o kruchości czytałem, ale nigdy nie miałem takich problemów z wymienionymi stalami)

a wracajac do nozy CRKT: AUS8 jeszcze można tolerowac (choc ja na pewno nie kupię więcej noża z tej stali) to AUS6 jest absolutną pomyłką, a nóż z takiego materiału nadaje się chyba tylko do otwierania kopert.
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT

wszystko zalezy od miejsca siedzenia...

głownie ze szlifem wklęsłym zrobioną z S30V moge naostrzyć do takiego poziomu, że aua ;) i długo trzyma ostrość,,,

nóż zrobiony z AUS8 i naostrzony pod podobnym kątem tępi się bardzo szybko, ponadto łatwo uszkodzić krawędź (co już mi się nieraz zdarzyło).

Przy uderzeniach, dynamicznym obciążeniu bocznym (n.p. otwieraniu konserw po krągu) stal prószkowa lub wysokowęglowa nierdzewka może się posypać. Wtedy musisz mozolnie kształtować krawędź tnącą. Prawie wszystkie noże z takich stali mają o wiele grubszą i gorzej tnącą krawędź, Eutektyczna stal najwyżej może się zawinąć, co prawi się parą ruchów. W opresji wolę mieć w ręcy krzywy nóż, niż bezużyteczny złamany. A ostrzy się AUS8 szybko łatwo i przyjemnie.

Co do kruchości... nie wiem... folderów używam raczej do precyzyjnych prac, do cięcia (o kruchości czytałem, ale nigdy nie miałem takich problemów z wymienionymi stalami)
a wracajac do nozy CRKT: AUS8 jeszcze można tolerowac (choc ja na pewno nie kupię więcej noża z tej stali) to AUS6 jest absolutną pomyłką, a nóż z takiego materiału nadaje się chyba tylko do otwierania kopert.

Zależy od wymiarów, kształtu i zastosowań. Victorinoxy z odpowiednika 420/AUS4 odpowiednie do swoich zastosowań. Sporo dobrych taktycznych noży (n.p. Westerny, Polkowski-Kasper, Timberline'y, Ryan7, Crawford/Kasper, połowa SOG'ów - Seal Series, Pentagony, i t.d. i t.p., niektóre daleko nie tanie) robione z 420HC/425/AUS6, i użytkownicy nie narzekają.
  • 0

budo_kostek.ok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
Co do wyszczerbiania na puszkach to Eugene masz racje , podczas otwierania konserw amphibianem ze 154CM ,ostrzonym na 40stopni ostrze mi się wyszczerbiało , ba nawet podczas przecinania kabli antenowych pojawiały się szczerby ,nie były one wielkie ale jednak były ,znalazłem na to jednak sposób :przeprofilowałem ostrze na convex ręcznie , bliżej czubka trochę pod większym kątem a dalej normalnie na oko chyba ze 35 stopni i jest teraz ok .
Ostrze ma teraz trochę mniej "jadu"tak to określił mój ojciec tzn.trudniej się zaciąć w palec np. podczas obierania kartofelków , ale kroi tak samo czyli goli każbym milimetrem ostrza tylko trzeba pod większym kątem przyłożyć.
Sposób jako tako barbarzyński ale działa doskonale bo to w końcu nóż a nie eksponat.
Fakt że trochę zajęło przeprofilowanie zanim byłem zadowolony :)

Pozdrawiam kostek
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
ok ok... ja Wam powiem tylko, że nie otwieram folderami konserw ani nie rąbie drew (czyli generalnie nie robie tego do czego te noze nie sa stworzone)... foldery noszę wylacznie w miescie i podczas wspinaczki... zarowno w pierwszym jak i w drugim przypadku nigdy nie bylem zmuszony otwierac konserw.

Na glowniach z aus8 pojawialy sie szczerbki przy struganiu patyka, a to jest irytujace.

a ze niektorzy używaja nozy z 420 i sa zadowoleni? ich sprawa

Ja nie krytykuję. Ja wyrazam swoje, prywatne, osobiste, unikalne, subiektywne (itp.) zdanie ;) .
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT

Na glowniach z aus8 pojawialy sie szczerbki przy struganiu patyka, a to jest irytujace.
a ze niektorzy używaja nozy z 420 i sa zadowoleni? ich sprawa

Jakich nóży z AUS8 używałeś? Bywa, że na twardych sękach jodłowych KT zabłyszczy, ale prawi się parą ruchów na grzbiecie drugiego noża. 420 bywa bardzo przyzwoita, zależy od selekcji i obróbki.
  • 0

budo_morfeusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z nikąd - po prostu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
Co do aus6/420 mam soga govermenta z tej stali i oprócz tego że szybko się tępi (co nie przeszkadza strasznie bo na byle czym go można podostrzyć) to jest to naprawdę dobra stal. Tym sogiem np. często rzucam w co popdadnie :twisted: i jak dotąd nic się nie stało (fakt że swoją grubość ma)
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
CRKT, Kershaw, Buck, Camillus, SOG, Gerber, Timberline, Victorinox/Wenger i wiele innych renomowanych producentów uznają 420/AUS6 odpowiednią dla noży.
  • 0

budo_lightrain
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT

Jakich nóży z AUS8 używałeś?


ostatni jaki miałem to cold steel pendleton

420 bywa bardzo przyzwoita, zależy od selekcji i obróbki.


ale przecież mówię, że nie krytykuję. Ja wolę "lepszą" gatunkowo stal i tyle - to jest moje zdanie.
  • 0

budo__terminator_
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
Generalnie lubię markę CRKT. Posiadam od pół roku Desert Cruisera z AUS8 i jestem z niego zadowolony. Dobrze leży w łapie i kroi się nim świetnie.

Jeżeli chodzi o te nowości prezentowane na stronie CRKT to design jakoś mi nie do końca podchodzi. Te starsze modele były nieco ładniejsze. Jeszcze ten My Tighe mógłby być.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
Na tego Tighe już wcześniej zwróciłem uwagę. Nie powiem... bardzo mi się ten nóż podoba, mam jednak wątpliwości co stali, z której jest zrobiony. Ryzykować nie chcę, gdyż taki tani to on znowu nie jest.
  • 0

budo__terminator_
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
Racja - stalka jakaś chyba nowa.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowości CRKT
Dokladnie! Nie wiem wiele o stali 1.4116. A z niej jest przeciez tez inny nozyk CRKT - ULTIMA :twisted: Ktora moze mi sie nawet podoba.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024