Skocz do zawartości


Zdjęcie

MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
190 odpowiedzi w tym temacie

budo_3czwarte
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
Nic nowego nie dodam -- żenada. Nie spodziewałem się tego po Mirku O.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
Żenadą jest rozgrywanie całego tego konfliktu na forum w celach komercyjnych. A robią to OBIE strony, zatem obie są żenujące i tyle.
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego

obie są żenujące i tyle.

amen.
  • 0

budo_elvis king of rumble
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto gryfa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
panowie mam dobra wiadomoscia(chyba)swieta koncza sie po malu wiec jeszcze troszke i...jazda jak w barze!!!zbierajcie moc :twisted:
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego

Żenadą jest rozgrywanie całego tego konfliktu na forum w celach komercyjnych. A robią to OBIE strony, zatem obie są żenujące i tyle.

Według mnie to tylko jedna strona zaczeła tą dyskusje, druga ma w takim razie prawo do odpowiedzi... Forum to przegląda sporo osób które dopiero chcą się zdecydować gdzie trenować, jeśli widzą teksty typu

nie trenuj w klubach które nie mają tradycji a chcą zarobic na niewiedzy trenujących przykładem jest Cocpacabana której własciciel powiedział do mnie że jest to taki sam biznes jak inne(do tej pory produkował ubrańia) i on na fali popularności MMA chce zarabiac pieniadze.


to nie uważasz że coś jest nie tak i nie powinno się tego albo skasować(pytanie do moda) albo na to odpowiedzieć??

Jeśli nie jesteś w temacie to sie nie wypowiadaj, że obie strony są żenujące... Jeśli dalej tak uważasz to przytocz mi podobny tekst copacabany.
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
sanjuro jest zarzut to jest odpowiedz, nie wiem gdzie widzisz zenade po stronie cfc.
  • 0

budo_copacabana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
Nie chciałem wypowiadać się w tym temacie, jednak nie moge przejść obojętnie obok
bredni, kłamstw, zarzutów oraz szkalowania mojej osoby przez Mirosława Oknińskiego.

Drogi Mirku, zarzucasz mi stwierdzenie, że szkoły jakie prowadzimy to "biznes jak
inne". Im szybciej zrozumiesz trafność tych słów tym lepiej dla Ciebie.
Podpowiem Ci, że Rachunek Zysków i Strat powinien wykazywać to pierwsze, wtedy
będziesz mógł bez nerwów prowadzić swoją działalność a może nawet pokusisz się o
planowanie jej rozwoju.

Zarzucasz mi chęć zarabiania na fali popularności MMA.
Powiedz mi prosze ile na tym MMA można zarobić ? Siedzisz już w nim tyle lat
i jakoś nie widać abyś zbił kokosy... Zachęcające prawda ?
Ja wciąż zajmuję się produkcją ubrań. Motywem jaki mną kierował przy zakładaniu
klubu COPACABANA był brak możliwości rozwoju w Twoim klubie. Musiałeś być ślepy
niedostrzegając tak ewidentnego niezadowolenia Twoich podopiecznych.
Zauważ, że już na początku zrobiłem coś czego Ty nie zrobiłeś przez całą swoją
wieloletnią "karierę" - ZAINWESTOWAŁEM i zrobiłem własną salę. Nie spodziewam się
szybkiego zwrotu tej inwestycji nie mówiąc już o chęci zarobku "na fali
popularności MMA".
Fakt nasza sala (bo COPACABANA to NASZ klub - wszytkich tam ćwiczących, a nie jak
MMA Warszawa czy też GracieBarra Warszawa czy Brazylijskie Jiu Jitsu Warszawa -
TWÓJ klub) nie ma rozmiarów sali Gwardii (co jest powodem wyśmiewania się przez
Ciebie) ale jest to NASZA SALA, z ktorej nikt nas nie wyrzuci.

Zarzucasz mi nieuczciwą konkurencję.
Jak sam zauważyłeś nasz klub istnieje 2 miesiące. Uważam, że aby uczyć MMA należy najpierw nauczyć solidnych podstaw chwytania, uderzania i sprowadzania do parteru.
Co do zajęć MMA to najprwdopodobniej już w styczniu odbędzie się krótkie seminarium
z osobą, która trenuje z postaciami znanymi w światowym MMA (szczegóły podam gdy już
wszytko zostanie potwierdzone).
Sytuację o rzekomej awanturze jaką urządziłem Xaropinho mogę nazwać jedynie FARSĄ !!!
Musisz naprawde być zdesperowany sięgając po takie oszczerstwa.

Zaręczam Ci, że gdybym sięgał po metody nieuczciwej konkurencji, pierwszą rzeczą
jaką bym zrobił byłoby pofatygowanie się na Gwardię, przebicie Twojej oferty, wynajęcie
sali zapaśniczej i judo oraz uregulowanie płatności na kilka miesięcy z góry.
I co byś wtedy zrobił ? POMYŚL !!!

Co do Twoich tradycji.
Oczywiście Twój wkład w promocję brazylijskiego jiu jitsu i MMA jest dość znaczny.
Nie smiałbym tego negować. Jeżeli chodzi o Twój klub i jego tradycje to (popraw mnie
jeśli się mylę) są to nazwiska: Pawlęga, Pasierbski, Mistewicz, Pietruszko (bjj),
Chmielewski, Trędowski, Stachera, Jurkowski (MMA), Kostecki, Stanisławski (trenerzy
zapasów). Powiedz prosze ile z tych osób jest związanych z Twoim klubem (i nie mowie
tu o zaległościach finansowych) - Paweł Mistewicz i Adam Pietruszko ? (życze szybkiego
wyleczenia kontuzji Adam).
Mirek przestań żyć przeszłością !!!

Mi, jak widać w przeciwieństwie do Ciebie, nie przeszkadza istnienie konkurencyjnego klubu. Pragne zadbać o to aby osobom, które zdecydowalły się przystąpić do naszych szeregów trenowało się jak najlepiej, w jak najlepszych warunkach. Teraz przygotowujemy sie do wyjazdu na ME (to jest temat, w ktorym powinieneś zabrać głos), robimy swoje... nie mam ani chęci ani ochoty na jakiekolwiek gierki z Toba... skup sie na swoim klubie i dbaj o ludzi. W przeciwnym wypadku ja przyjmę ich z otwartymi ramionami...

Kuba Sawicki
COPACABANA
  • 0

budo_bartekcopa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
TAK JEST!
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego

skup sie na swoim klubie i dbaj o ludzi. W przeciwnym wypadku ja przyjmę ich z otwartymi ramionami...


Piekna puenta :lol:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego

Jeśli nie jesteś w temacie to sie nie wypowiadaj, że obie strony są żenujące... Jeśli dalej tak uważasz to przytocz mi podobny tekst copacabany.

Jak będę miał ochotę to się będę wypowiadał, a Tobie nic do tego.

Jak chcesz to sobie sam znajdziesz analogiczne teksty (równie obraźliwe, pod adresem drugiej strony), mi się nawet nie chce w tych żygowinach grzebać. Mnie to jakoś wcale nie bawi, w przeciwnieństwie do Ciebie. Mnie to tylko mierzi.
Wolałbym żeby forum służyło czemuś innemu.
Obie strony dają po całości i nie ma się co licytować, kto był bardziej niegrzeczny i kto zaczął. To nie piaskownica.
Po prostu byście sobie już to darowali.
Bo to żenujące wymiany zdań. Z obu stron. I tyle.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego

Jak będę miał ochotę to się będę wypowiadał, a Tobie nic do tego.

Jak chcesz to sobie sam znajdziesz analogiczne teksty (równie obraźliwe, pod adresem drugiej strony), mi się nawet nie chce w tych żygowinach grzebać. Mnie to jakoś wcale nie bawi, w przeciwnieństwie do Ciebie. Mnie to tylko mierzi.
Wolałbym żeby forum służyło czemuś innemu.
Obie strony dają po całości i nie ma się co licytować, kto był bardziej niegrzeczny i kto zaczął. To nie piaskownica.
Po prostu byście sobie już to darowali.
Bo to żenujące wymiany zdań. Z obu stron. I tyle.


:roll: :roll: :roll: :roll: a ty dalej swoje ... moze wkońcu zamiast wchodzić na to forum to czasami je poczytasz... Mnie to nie bawi, bo mnie to dotyczy!! Trenuję w klubie który nie wiadomo czemu jakiś dzieciak zaczyna publicznie obrażać... Szukałem i nie znalazłem.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
marjan, daj spokój, zignoruj trola
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego

:roll: :roll: :roll: :roll: a ty dalej swoje ... moze wkońcu zamiast wchodzić na to forum to czasami je poczytasz... Mnie to nie bawi, bo mnie to dotyczy!! Trenuję w klubie który nie wiadomo czemu jakiś dzieciak zaczyna publicznie obrażać... Szukałem i nie znalazłem.

Dzieciak? Nie znalazłeś? Żadnej obrazy nie znalazłeś pod adresem drugiej strony? Ciekawe...
Skrytykowałem to co tu robicie i mam do tego prawo.
Nawet jeśli jednej (lub obu) stronie tego 'konfliktu' się to nie podoba.
Zasyfiacie kłótniami forum i tyle.
Zwrócenie na to uwagi nie czyni mnie trollem, Tarciu. (To było dość głupie stwierdzenie.)
  • 0

budo_mireko
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
Nie chciałem wypowiadać się w tym temacie, jednak nie moge przejść obojętnie obok
bredni, kłamstw, zarzutów oraz szkalowania mojej osoby przez Mirosława Oknińskiego.

TO CZYSTA PRAWDA, A NIE BREDNIE KłAMSTAWA.......JEżELI KTOś KłAMIE TO WYłąCZNIE TY


Drogi Mirku, zarzucasz mi stwierdzenie, że szkoły jakie prowadzimy to "biznes jak
inne". Im szybciej zrozumiesz trafność tych słów tym lepiej dla Ciebie.
Podpowiem Ci, że Rachunek Zysków i Strat powinien wykazywać to pierwsze, wtedy
będziesz mógł bez nerwów prowadzić swoją działalność a może nawet pokusisz się o
planowanie jej rozwoju.

Zarzucasz mi chęć zarabiania na fali popularności MMA.
Powiedz mi prosze ile na tym MMA można zarobić ? Siedzisz już w nim tyle lat
i jakoś nie widać abyś zbił kokosy... Zachęcające prawda ?
Ja wciąż zajmuję się produkcją ubrań. Motywem jaki mną kierował przy zakładaniu
klubu COPACABANA był brak możliwości rozwoju w Twoim klubie.

MOTYWEM URUCHOMIENIA KLUBU PRZEZ CIEBIE BYłA REZYGNACJA PRZEZE MNIE Z CIEBIE JAKO SPONSORA I ZAKAZ NOSZENIA NA ZAWODACH PRZEZ MOICH ZAWODNIKóW UBRAń Z LOGO TWOJEJ FIRMY ( NIE WYMYśLAJ żE TO TY ZREZYGNOWAłEś ZE MNIE )


Musiałeś być ślepy
niedostrzegając tak ewidentnego niezadowolenia Twoich podopiecznych.
Zauważ, że już na początku zrobiłem coś czego Ty nie zrobiłeś przez całą swoją
wieloletnią "karierę" - ZAINWESTOWAŁEM i zrobiłem własną salę. Nie spodziewam się
szybkiego zwrotu tej inwestycji nie mówiąc już o chęci zarobku "na fali
popularności MMA".
Fakt nasza sala (bo COPACABANA to NASZ klub - wszytkich tam ćwiczących, a nie jak
MMA Warszawa czy też GracieBarra Warszawa czy Brazylijskie Jiu Jitsu Warszawa -
TWÓJ klub) nie ma rozmiarów sali Gwardii (co jest powodem wyśmiewania się przez
Ciebie) ale jest to NASZA SALA, z ktorej nikt nas nie wyrzuci.

SALę WYKUPIłEś NA WłASNOść????????


Zarzucasz mi nieuczciwą konkurencję.
Jak sam zauważyłeś nasz klub istnieje 2 miesiące. Uważam, że aby uczyć MMA należy najpierw nauczyć solidnych podstaw chwytania, uderzania i sprowadzania do parteru.

CO TY WIESZ O NAUCZANIU MMA ????????? JAK TY MYśłISZ żE BJJ TO DźWIGNIE NA NOGI !!!
KOPIUJESZ TO CO BYłO W MOIM KLUBIE I UWAżASZ SIę ZA FACHOWCA ( NIE ROZśMIEJASZ MNIE I ZAJMIJ SIę TYM NA CZYM SIę ZNASZ TJ NA ROBIENIU KOSZULEK)



Co do zajęć MMA to najprwdopodobniej już w styczniu odbędzie się krótkie seminarium
z osobą, która trenuje z postaciami znanymi w światowym MMA (szczegóły podam gdy już
wszytko zostanie potwierdzone).
Sytuację o rzekomej awanturze jaką urządziłem Xaropinho mogę nazwać jedynie FARSĄ !!!

TAK TO PRAWDZIWA FARSA, ROZMAWIAłEM Z XAROPINHO W PIąTEK I BYł WśCIEKłY NA CIEBIE- śWIADKIEM I TłUMACZEM BYł PAWEL MISTEWICZ


Musisz naprawde być zdesperowany sięgając po takie oszczerstwa.

Zaręczam Ci, że gdybym sięgał po metody nieuczciwej konkurencji, pierwszą rzeczą
jaką bym zrobił byłoby pofatygowanie się na Gwardię, przebicie Twojej oferty, wynajęcie
sali zapaśniczej i judo oraz uregulowanie płatności na kilka miesięcy z góry.

BARDZO BYM SIę CIESZYł JA BYM PROWADZIł MMA A TY PONOSIł BYś KOSZTY TRENERA BJJ ZAPASóW I MT.

I co byś wtedy zrobił ? POMYŚL !!!

Co do Twoich tradycji.
Oczywiście Twój wkład w promocję brazylijskiego jiu jitsu i MMA jest dość znaczny.

CIężKO BYłO CI TO NAPISAć ALE DZIęKUJę.


Nie smiałbym tego negować. Jeżeli chodzi o Twój klub i jego tradycje to (popraw mnie
jeśli się mylę) są to nazwiska: Pawlęga, Pasierbski, Mistewicz, Pietruszko (bjj),
Chmielewski, Trędowski, Stachera, Jurkowski (MMA), Kostecki, Stanisławski (trenerzy
zapasów). Powiedz prosze ile z tych osób jest związanych z Twoim klubem (i nie mowie
tu o zaległościach finansowych) - Paweł Mistewicz i Adam Pietruszko ? (życze szybkiego
wyleczenia kontuzji Adam).
Mirek przestań żyć przeszłością !!!

JEśłI ZAWODNICY ODCHODZą TO DLATEGO, żE ZAPROPONOWAłEś IM LEPSZE WARUNKI FINANSOWE TZN PRZEKUPIłEś ICH. CO DO TRENERóW KOSTECKI NIE PROWADZI U MNIE ZAJęC OD 3 LAT A STANISłAWSKIEGO ZWOLNIłEM JAK SIę TYLKO DOWIEDZIAłEM żE PROWADZI ZAJęCIA U CIEBIE.



Mi, jak widać w przeciwieństwie do Ciebie, nie przeszkadza istnienie konkurencyjnego klubu.

CO DO KONKURENCJI Z TWOJEJ STRONY TO NAPEWNO NIE JEST TO UCZCIWA KONKURENCJA. PO REZYGNACJI Z CIEBIE JAKO SPONSORA ZACZąłEś NAKRęAć WSZYSTKICH LUDZI MOICH PRZECIWKO MNIE TO WTEDY ZACZęłY SIę PROBLEMY Z ANTKIEM CHMIELEWSKIM KTóRY PRZESTAł SłUCHAć MOICH RAD I ZACZął PRZEGRYWAć, NAMAWIAłEś WSZYSTKICH DO PRZEJśCIA DO TWOJEJ SEKCJI ZA MOIMI PLECAMI - śWIADKIEM JEST PAWEł łUKASIAK.


Pragne zadbać o to aby osobom, które zdecydowalły się przystąpić do naszych szeregów trenowało się jak najlepiej, w jak najlepszych warunkach. Teraz przygotowujemy sie do wyjazdu na ME (to jest temat, w ktorym powinieneś zabrać głos), robimy swoje... nie mam ani chęci ani ochoty na jakiekolwiek gierki z Toba... skup sie na swoim klubie i dbaj o ludzi. W przeciwnym wypadku ja przyjmę ich z otwartymi ramionami...

Kuba Sawicki
COPACABANA

POZDRAWIAM
Mirosław Okniński
valetudo.pl
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
Buahahahahahahahahahahahah

Dzieki ci MirkuO, ze codziennie mnie rozsmieszasz :peace:
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
Kubo wstydź się!!! To przez Ciebie Chmielu przegrywa!!!;)
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
ja pier**le , mirek znowu wzniosles sie na wyzyny ,ja sie tylko dziwie ze pawel mistewicz czy tez brat pit pozwalaja ci pisac takie rzeczy.
  • 0

budo_lewinho
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
nie pisalem do tej pory nic na tym forum , ale czytajac niektore wypowiedzi postanowilem tez zabrac glos.

zaczalem trenowac 2 mce temu - w COPACABANIE - dlatego ,ze postanowilem zaryzykowac i isc na treningi do klubu nowopowstajcego . Kiedys chcialem zapisac sie do twojego klubu Miroslawie , ale opinie moich znajomych trenujacych ciebie calkowicie mnie do tego zniechecily.!!! Nie znam cie mirku ,ale czytajac to co ty tu wypisujez , zastanawiam sie ile ty masz lat - 7 , 9, 10 ?? - wiem tez ,ze postawenie na szkole Kuby bylo najlepszym wyborem jakiego moglem dokonac.

COPACABANA - szedlem do tej szkoly zobaczyc czy bjj naprawde spodoba mi sie tak , jak innym. Atmosfera , ludzie , treningi sprawily, ze czekam na kazdy trening z niemalejacym zniecierpliwieniem.Zaluje ,z e moge trenowac tylko 2-3 razy w tyg. - NIGDY NIKT Z TWOJEJ SEKCJI p.Okninski nie powiedzial mi czegos podobnego o twoim klubie.

I mam jedna prosbe , nie obrazaj mnie ani innych ludzi trenujacych u kuby , bo tak naprade ch... wiesz dlaczego tam jestesmy i trenujemy. Jestem wolnym czlowiekiem i trenujegdzie mam ochote- nie dlatego ,ze dostalem jakies znizki i koszulki( chociaz , skoro i tak bym tam trenowal to sa one bb milym dodatkiem )!!!

pozdrawiam
michal l.
  • 0

budo_kpr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sz-n

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
abtrachujac od tematu...

MO - nie umiesz wcisnąć "shift" + "ctrl" jednoczesnie zeby polskie litery tez pisac wielkimi ?
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MMA w Warszawie 75zł miesięcznie w klubie M.Okninskiego
kpr: poplakalem sie ze smiechu. hahahaha no nie moge ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024