Skocz do zawartości


Zdjęcie

medytacja?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_bolek43
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn/podgrodzie

Napisano Ponad rok temu

medytacja?!
Medytacja - żygać sie chce. Nie, nie mam kaca. Zwyczajnie jestem uczulony na wszelkiej maści ekspertów wciskających ludziom kit. Zastanawialiście sie kiedyś co to wogóle jest medytacja? Ja się zastanawiałem i nie zamierzam tu poruszać tego tematu. Wzamian postanowiłem opisać coś co rozumiem dosyć dobrze.
Spójrz na siebie. Czy twój organizm jest choć odrobinę podobny do instalacjii hydraulicznej? Mój tak, nawet bardzo. Chociaż jak tak na siebie patrzę, to bardziej przypominam robota na siłownikach pneumatycznych. W tym miejscu zrób chwilę przerwy, podnieś prawą nogę w górę, opuść spowrotem na ziemię i pomyśl. Jaka siła wprowadza twoje ciało w ruch? Tak, masz rację, jest to siła mięśni. Jednak za taką odpowiedź dostałbyś u mnie zaledwie trójkę z plusem. Gdyby robot chciał wykonać podobną operację musiałby zwiększyć ciśnienie powietrza w siłowniku. Do czego zmierzam? Chcę żebyście wiedzieli, że podczas ruchu macie wpływ zarówno na napięcie mięśni jak i na ciśnienie krwi ( z grubsza rzecz ujmując). Ktoś teraz pewnie pomyśli - zaraz zraz, po co mi wiedza z zakresu pneumatyki?! Kiedy chcę się poruszyć robię to, żadna filozofia. OK! Wiedza nie jest tu wymagana. Przejdźmy od razu do praktyki. Proponuję przeprowadźić pewien eksperyment. Usiądź sobie wygodnie ( powinienem dodać; odpręż się, zrelaksuj - celowo nie używam tych zwrotów) skup uwagę na dłoniach i stopach jednocześnie. Czujesz falę elektromagnetyczną? Nie? Nie przejmuj się. Jak to mówią, pierwsze śliwki robaczywki. Krok drugi: skup uwagę na splocie słonecznym i na splocie szyjnym jednocześnie, skup uwagę poniżej pempka i na czole jednocześnie, skup uwagę na kroczu i na czubku głowy jednocześnie. Teraz czujesz? Powtarzaj krok pierwszy i drugi na przemian, by z czasem uzyskać płynność .Być może odczucie ciągle jest niewyraźne. No cóż, w miarę praktyki zyskuje na intensywności. Generalnie rozchodzi się o to, żeby fala była symetryczna względem serca. No i nie oczekujcie cudów. To jest tylko fragment znacznie większej całości.
Dlaczego to działa? Mógłbym teraz odnieść się do dyskusji, którą miałem okazję poprowadzić na forum neijia: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ukrywając się pod pseudonimem Bolek. Ale, ale... O tym, dlaczego tak a nie inaczej, już w następnym rozdziale.

pozdrówki dla wszystkich durniów
niech Ki będzie z wami

Michał Wojciechowski
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja?!
W zasadzie mozna by ci teraz pojechac od pacanow ;)

Moze nie nawracaj ludzi na swoja wiare tylko dma kazdemy myslec tka jak mu sie podoba.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja?!

Nie, nie mam kaca.

Taa.... ale chyba pijesz...

Osobiście medytację mam gdzieś, ale nie lubię osób, które prezenują postawę maniaka-manipulatora, który po urwaniu się z choinki próbuje w przypływie jakiegoś szału wyrazić swoją opinię w zupełnie przypadkowym miejscu i w całkowicie oszołomski sposób... Proponuję jeszcze poczytać regulamin. Jak dla mnie to BAN!
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja?!
Tetsudo i Czarny Tygrys:
chłopaki, to wy w ogóle zrozumieliście o co chodzi :?: :)
  • 0

budo_bolek43
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn/podgrodzie

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja?!
Czarny_Tygrys

Osobiście medytację mam gdzieś, ale nie lubię osób, które prezenują postawę maniaka-manipulatora, który po urwaniu się z choinki próbuje w przypływie jakiegoś szału wyrazić swoją opinię w zupełnie przypadkowym miejscu i w całkowicie oszołomski sposób... Proponuję jeszcze poczytać regulamin. Jak dla mnie to BAN!


pozdrawiam
  • 0

budo_bolek43
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn/podgrodzie

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja?!
aktualnie powstaje książka traktująca szerzej o wyżej wymienionym zagadnieniu.
gościnnie pojawią się spece od SW i nie tylko.

w związku z tym szukam wydawcy. jakieś propozycje?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja?!
Bolek na Twoje bole jest tylko jedna rada - medytuj. Zacznij od poklonow tybetanskich.
K_P
  • 0

budo_tolek44
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja?!
O sponsorze, wielki sponsorze...
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: medytacja?!
Już nie jeden nawracacz się tutaj przewinoł...żadnemu się nie udało. Wyciągnij z tego pewien oczywisty wniosek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024