Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
Witam :)
tak jak w temacie...co wiadomo o tej ksiazce?? nie chodzi mi o wiadomosci z ksiegarni internetowych te znam ale moze ktos to mial w lapach...czytal lub kupil...moze dowiem sie czy warto to "cos" poczytac...
Czekam poprostu na opinnie

Pozdr :twisted:
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
czy naprawde na forum nie ma ani jednej osoby ktora mogla by ja polecic badz nie...oczywiscie chodzi mi o uzasadnienie rowniez :)
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
Hmm, po grzyba Cie ta książka? Przecież ciało masz zajebiste :D
:wink:
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
hahahahahaha :lol: ja nie pytam czy mam zajebiste cialo :lol: tylko czy ta ksiazka jest ciekawa...nie tylko jako ciekawostka ale takze jako jakis mily poradnik :)
pozdr
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
już dawno temu założyłem taki post.. jeszcze wtedy książki nie było.. porównaliśmy (forumowicze) inne książki z BIBLIOTEKI BL..

pewnie książka jest zrobiona metodycznie - jak jeet kune do.. możliwe, że po kilka razy jest to samo..

święta idą - może i bym zakupił, ale w ciemno wydać 49zl.. (na merlinie 46, ale aktualnie może być problem z dostawą, zapasami czy coś..)

również czekam na opinie.. niestety u mnie w księgarni tego nie ma, a zamawiać nie chcębo już na bank będę musiał kupic..

czekam na opinie..
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
zaputam sie kolesia ktory ja ma i przeczytal zeby mi porownal do dwoch ksiazek ktore ja lubie(bas ruten bboc 1i2 i combat conditioning fureya)
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
hallo? czy naprawde nikt tej ksiazki nie widzial? :cry:
  • 0

budo_yagua
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała

hallo? czy naprawde nikt tej ksiazki nie widzial? :cry:


Bruce Lee nic nowego nie wymyslił jeśli chodzi o trening fizyczny - sam czerpał ze żródeł chińskich , hinduskich i zachodnich. Ćwiczył kulturystykę ( sorry nie pamietam źródła tej infomacji ale nawet podawano że jechał na jednym programie treningowym i ciągle robił postępy - nawet zaliczył kontyzję kręgosłupa przy jakimś martwym ciagu lub podobnym ćwiczeniu). Poza tym robił dużo ćwiczen z obciązeniem własnego ciała oraz izometryczne oprócz ćwiczeń akcji technicznych i aerobów.

Podsumowując robił siłkę standardowo w seriach 3 po 8 ( a wierz mi że są lepsze metody i bardziej zaawansowane niż on robił) , robił pompki w tym w coraz cięższych wersjach na jednej rece i palcach tej ręki, ćwiczył talie przez skłony wyproste itp., duzo biegał i jeździł na rowerze oraz skakał na skakance, miał pare urządzen do cwiczenia siły chwyty oraz manekinów treningowych.

Poszukaj innej ale fachowej literatury i możesz duzo wiecej sie nauczyć i korzyści z tego wyciagnać niż z rad Bruce'a.
  • 0

budo_derdi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
yagua czy mógłbyś przytoczyć przykłady fachowej literatury, bo mam wrażenie, że na rynku polskim zbyt wielkiego wyboru nie ma...

Kulturystyka-System Joe Weidera
Arnold-Edukacja kulturysty
Kulturystyka dla każdego- Lucien Demeilles, Marek Kruszewski

Dodałbym jeszcze ze starszych pozycji książki S. Zakrzewskiego.
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
a ja tęksiążkę mam.. jużprzeczytałęm.. no i spoko jest!! nie mówię, że nie am lepszych.. mżę i są.. ale fajnie się czyta.. żadnych NOVUM nie wprowadza.. dodam jeszcze o treningu obwodowym i o codziennym treningu przedramion w celu zwiększenia siły uderzeń (co mnei dziwi - przedramiona??)

nieźle motywuje, choćwypowiedzi ludzi (w tej książce) głoszą o wrodzonych predyspozycjach Bruce'a Lee - niska zawartość tłuszczu pod skórą itd..
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała

co mnei dziwi - przedramiona??)


troszke nie dokladnie czytales:P
przedramiona trenowal bo w jego taktyce bylo hmm ze tak powiem lapanie przeciwnika za reke wiec uscisk musil miec mocny a co do tluszczu to poprostu dobra dieta i codzienny trening... :twisted:
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
LOP SAO - chwytanie itd.. dokładnie czytałęm.. czytałem całą książkę.. i jest tam o mocnych uderzeniach.. ale to raczej komentarze, a nie słowa Bruce'a..

co do dużej ilości biegania.. z tego co pamiętam to jakieś7-8km, albo 16km na rowerze.. i zajmowało mu to 20 minut.. więc jakby nie patrzeć - to nie były klasyczne aeroby.. pomijając tętno (b oraczej biegał i jeżdził na maxa) to jeszcze czas trwania wysiłku (rower - 20min!!)

a jakie książki są jeszcze godne polecania (bo ja TĄ polecam!!) głównie pod kątem ludzi trenującyhc sztuki walki..

jakieśtytuły??

Joe Weidera gdzie można dostać??
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
zamówił to mój kumpel, gdy paczka przyszła porwałem mu tytuł do pracy :) fajne zestawy ćwiczeń i sporo cennych wiadomości o różnej maści treningach na łapy, brzuch, klatę dla zielonych. Sam zrobiłem sobie xserwo kilku ciekawych informacji, jednak sam nie dałbym takiej kasy za ten tytuł.
  • 0

budo_kemot722
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bruce Lee. Sztuka kształtowania ciała
"Sztuka Kształtowania Ciała" jest pierwszą książką, która koncentruje się na treningach Jeet Kune Do.

Bardzo przyjemnie mi się ją czytało i polecam ją wszystkim zainteresowanym treningami JKD.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024