Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taka taktyka na zapaśnika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Taka taktyka na zapaśnika
Trenuję bjj. I tak mnie ciekawi strasznie jaką taktykę należy obrać w walce z zapaśnikiem np na zasadach SW. Ja nie trenuję zapasów więc zapaśnika nie przewruce natomiast on może mnie łątwo przewrucić. Nie miałem jeszcze takich starć więć interesują mnie ywpowiedzi osób co mają już jakieś doświadczenie w takich starciach, najlepiej osoby co już mają spore doświadczenie w bjj.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
Miało być jaka taktyka.
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
Hej!

Na zasadzie SW należy usiąść na dupie i próbować z ziemi, a nie tak, jak głupi Distephano próbować rzucić zapasiora.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
Royce vs Severn jest najlepszym przykładem

garda i wszystko co z gardy możliwe
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
Probowac rzucic zapasiora czy judoke, trenujac tylko bjj to samobojstwo. Wiem to po sobie. Nawet majac jakies podstawy w rzutach czy obaleniach to jest przewalone. Tak jak napisal autor wczesniej. Garda. Czyli zlapac porzadnie goscia i polozyc sie na plecach. Dupna taktyka ,ale lepsza taka niz, zaczac walke w parterze majac za plecami goscia, albo w innej przewalonej pozycji.
  • 0

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
nie dac mu byc na gorze
w miare mozliwosci dzwigniowac nogi (o ile mozna) - w skrocie konczyc jak najszybciej a przynajmniej nad konczeniami pracowac - moze sie "pogubi" jesli nie ma podstaw w technikach konczacych

pozd
WiRAHA
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
na zapasnika i judoke trojkat wpadaja strasznie w to
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
Judocy? ataki na nogi i duszenia rekami (to juz mniej skuteczne). wielu sie lapie na kimure.
a w stojce,na zasadach SW nie tak ciezko zalatwic judoke-rzeczy typu chwyt za kark, underhooki itp. STOSUNKOWO latwo wchodza.
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
na zapaśnika to tylko trzeżwy i rzeźki umysł, bez tego ani rusz. Ja bym próbował balace w locie bo oni chyba nie specjalnie ta technike znają :wink:
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
Mysle ze ci co startuja w SW znają, jak i wiele innych techink bjj
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
Jest jeden taki patent kładzenia zapaśnika na plecy w SW. Obejrzyj walki Marcelo Garcii.
Nie przewrócisz zapaśnika jeśli umiesz tylko BJJ, ale możesz mu wejść za plecy(tak, ze stójki). Wtedy albo masz jego plecy albo on musi położyć się szykbo plecami do ziemi (albo on rzuca Tobą w trakcie :) ). Generalnie technika bardzo przyjemna i wcale nie tylko na zapaśników. Osobiście lubię ją przeciwko większym od siebie, takim do których zabierając się od frontu ląduję pod spodem. I to jest cholernie skuteczne.
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika

Jest jeden taki patent kładzenia zapaśnika na plecy w SW. Obejrzyj walki Marcelo Garcii.
Nie przewrócisz zapaśnika jeśli umiesz tylko BJJ, ale możesz mu wejść za plecy(tak, ze stójki). Wtedy albo masz jego plecy albo on musi położyć się szykbo plecami do ziemi (albo on rzuca Tobą w trakcie :) ). Generalnie technika bardzo przyjemna i wcale nie tylko na zapaśników. Osobiście lubię ją przeciwko większym od siebie, takim do których zabierając się od frontu ląduję pod spodem. I to jest cholernie skuteczne.

taaaaa...nie wiem czy wejdziesz zapacholowi za plecy tak łatwo
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
A czemu nie?
Nie twierdzę, że jestem w tym jakiś dobry, ale zobacz Garcię. On tak kładzie albo kończy gości nieraz i po 20-30 kilo cięższych od siebie. I to nie jakieś wypadki, gość to robi masowo. Trzeba brać przykład.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
Marcelo Garcia to fenomen i mistrz swiata. Problem z zapasnikami to polega na tym, ze to sa ludzie z selekcji - swietnie przygotowani fizycznie (ostatnio byl u nas zapasnik - 90 kg sprawnego miesa, a nie zabiedzony nastolatek, ktory swoja przygode ze sportem zaczal od nauki technik bjj. Jakby chodzil z rok u mnie, to mialbym mistrza Polski w bjj i submission. Na razie tylko zachodzi - rownolegle zabral sie tez za judo i boks, bo ma to za darmo na uczelni)).
W walce w kimonie to widzialem jak sie jedzie zapasnikow. Bez kimona schodzic na ziemie, tam wykorzystac roznice techniczna jesli sie taka posiada. W MMA lepiej boksowac i operowac kolanami jak np. V. Silva.

K_P
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika

Nie przewrócisz zapaśnika jeśli umiesz tylko BJJ, ale możesz mu wejść za plecy

mysle, ze to dosc odwazna taktyka. moze nie znam sie na zapasach, ale z tego co widzialem to oni duzo trenuja takich obejsc wiec tym samym ucza sie przed nimi bronic;
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
Zależy jeszcze z jakim zapaśnikiem masz doczynienia, z takim, który jedzie tylko zapasy, czy z takim, który zna duzo technik kończących, zawodnicy, którzy przychodzą mi na myśl: Sakuraba, Sato, Kid, Sudo, Uno...na nich to chyba nie ma dobrej taktyki :wink:
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika

Nie przewrócisz zapaśnika jeśli umiesz tylko BJJ, ale możesz mu wejść za plecy(tak, ze stójki).

Predzej to on sie znajdzie za twoimi plecami, niz ty za jego i dziekuj szejkom, ze w submission wrestling nie ma suplesow.
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika

Predzej to on sie znajdzie za twoimi plecami, niz ty za jego i dziekuj szejkom, ze w submission wrestling nie ma suplesow.


Prędzej znajdzie się za plecami ten, który będzie w tym lepszy.
Rozmawiamy o technice, a nie o mnie kontra zajebisty zapaśnik.
  • 0

budo_popo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1035 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:Iaido

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika
A temat ten zalozyl mobo, a nie Marcelo Garcia.
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka taktyka na zapaśnika

Trenuję bjj. I tak mnie ciekawi strasznie jaką taktykę należy obrać w walce z zapaśnikiem...


To zależy przede wszytkim od tego z jakiego rodzaju zapśnikiem masz do czynienia. Na Sherdogu np. opisywali poniższą technikę, ale wydaje mi się, że na zawodach SW jest niedozwolona:

Dołączona grafika

:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024