Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pięsciarz

Co do dopasowania zestawu to osobiście polecał bym np. HI POWER + coś do selektywnego użycia w środku klubu tak aby uniknąć ofiar w osobach postronnych, a ze względu na mały wybór stawiał bym na SMITH & WESSON ( 15% OC / 2.000.000 SHU ) w opakowaniu 120 ml ( 4 oz. ) lub zamiennie UZI o tej samej pojemności e/w WALTHER płyn lub piana – środki w postaciach STREAM i FOAM zdecydowanie powinny się nadać. Co do uzupełnienia tego wszystkiego to może jeszcze PUISSANCE 90 czy FORCE 80 GEL ( 75 ml ) oraz w ramach wożenia w aucie jakąś gaśnicę.

posiadając taki zestaw można przyjąć założenie iż jest OK. :) zresztą apetyt rośnie w trakcie jedzenia ... HE HE –

tym bardziej osoby które stosowały już profesjonalne zabawki NIGDY nie przesiadły by się na słabsze substancje / zupełnie mija się to z celem a szczególnie jeśli ma się skalę porównawczą uzyskaną z własnej praktyki ;)

Cizzia
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pięściarz, dlatego pisałem o gazach, a temat o licencjach był poruszany wcześniej w dziale Ulica.
Tam też zapraszam Batoniarza, jeśli chce kontynuować dyskusje.
PS. Cizzia opisał zestaw optymalny i na każdą okazję
:)
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Batoniarz, bez urazy, ale zakładam, że jeżeli ktoś pracuje w branży ochroniarskiej to ma licencje. Tak samo zakładam, że adwokat skończył prawo a lekarz medycynę…
Pięściarz zapytał o gaz, a nie o konsekwencje jego użycia przez amatora. Jeżeli tak owej nie ma, to oczywiste jest, że jeżeli go użyje w „pracy” (w syt. Poza obroną konieczną) może zostać pociągnięty do odpowiedzialności na drodze cywilno prawnej, a także karnej…


Nie slyszalem zeby jakis bramkarz mial licencje,chyba ze licencje 50 cm w bicepsie.Ale jesli dyskoteka bedzie zakwalifikowana jako impreza masowa to za uzycie gazu na jej terenie piesciarz bedzie odpowiadal za wniesienie niebezpiecznego przedmiotu w postaci gazu chociaz z ty, kwalifikowaniem dyskotek jako imprez masowych roznie bywa
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzieki Cizza :) dlatego mi sie wydaje,ze jak narazie wezme sobie gasnice Puissance(300ml)GEL bo tak owa posiadam a co do kiszonki to mysle,ze HI POER +Force 80 wlasnie 75 ml ZEL bedzie to dobre rozwiazanie moi koledzy jak do tej pory uzywaja Magnum OC 17 drugi ma koltera tego filetowego 5% olejku pieprzowego a jeden tylko uzywa KO plyn oraz Rsg Police 3 ja osobiscie bym to zmienil na ich miejscu namawialem ale coz ich wybor to nie ja sie zawiode :) trafiajac na furiata :) przynajmniej mam taka nadzieje co do HI POWER i FORCE 80 :) Pozdrawiam
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Kieszonki*(przepraszam za te pomylki)
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ponieważ od dawien dawna rozważam jednoczesne użycie OC i CS to może ten kto ma już takie doświadczenia byłby skłonny podzielić się z nami tą wiedzą – zanim nie wypraktykujemy z Hordą sami HE HE :) – tyle że jak do tej pory nie było specjalnej potrzeby rozwijania tej wiedzy bo starczały substancje firmowe :)

A wiec za zastosowaniem 2 różnych środków drażniących w tym samym czasie przemawia kilka powodów:

Pierwszy i najważniejszy czyli zwiększenie się mocy obalającej HE HE, ponieważ obydwie substancje działają w różny sposób z udziałem różnych receptorów, ich nakładające się efekty powinny spowodować nie tylko znaczne podwyższenie samej skuteczności ale i rozszerzenie oraz spotęgowanie bezpośredniego działania.
Kolejnym czynnikiem jest to że mieszanki gazów obecnie produkowanych na świecie potwierdziły już zarówno skuteczność jak i możliwości takich mieszanin, niemniej w mojej ocenie są one zbyt restrykcyjnie komponowane przez co w tym rozumieniu niekompletne ( tzn. iż można by z nich wycisnąć znacznie więcej ale zwiększyło by się zagrożenie związane z możliwymi powikłaniami zdrowotnymi ) dla przykładu firma SABRE do produkcji swoich gazów z serii Advanced 3-in-1 ( OC + CS + UV Dye ) użyła stężeń [ 0.33% MAJOR CAPSAICINOIDS z dodatkiem 1,5% CS Tear Gas ].

Tu dochodzimy do sedna czyli wyobraźmy sobie sytuację kiedy to w starciu traktujemy agresora tak:

na początku powinniśmy rozpocząć oprysk od OC który to działa natychmiastowo i nawet jeśli nie spowoduje natychmiastowego obalenia to przynajmniej całkowicie oślepi ( a ponieważ jestem maksymalistą :) to HI POWER ) - zaraz po wstępnej fazie pierwszego zagazowania powinniśmy natychmiast nagrodzić naszego oprawcę sutą wiązką z CS ( co do samego rodzaju to można by się spierać czy żel czy mgła - ale zakładając że wtedy to już typek może mieć rączki na ryjku wiec skłaniał bym się do opcji mgły która powinna lepiej przeniknąć do organizmu w tej sytuacji niż żel ) co do samego CS(a) jako ze wyboru specjalnego nie ma pozostają nam PUISSANCE lub FORCE obydwa posiadają formułę 2% ( maksymalne stężenie CS dopuszczone na rynek cywilny ) tak więc z zestawienia wychodzi że:

15% OC / 3.000.000 SHU / 3% mc + 2% CS = .............. wielkie BUM :) :):) !!!

wszelkie uwagi i sugestie mile widziane – zapraszam do dyskusji

Cizzia
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Napisze jeszcze raz :) Gdyby ktos chetny mam do sprzedania OC 17 (50,90,400ml)oraz Puissance(50mlGAZ)(300mlGEL)Pozdrawiam :) :) :)
  • 0

budo_piesciarz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co myslicie na temat gazu RMG RSG POLICE ŻEL [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Confused Confused Confused Smile
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Piesciarz
To jest ten sam co tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie miałem, nie testowałem tak więc napiszę, że jest o 12 zł tańszy niż w GasColtcie, przypuszczalnie wyprodukowany w ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) Szwajcarii na zlecenie Sharg.pl ciekawe przez jaką firmę.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
........... chyba jednak jestem zdany na własna praktykę :)

niemniej zapewne kierunek rozwoju jest DOBRY i warto by rozwinąć wiedzę w tym kierunku ! ( połączonego zastosowanie OC + CS )

aby dodać kolejną cegiełkę do naszych dywagacji, na temat różnych środków dostępnych na świecie, chciałbym przedstawić miotacz o nazwie HEATWAVE. Ciekawostką jest iż producent tego miotacza jako drugi na świecie ( poza SABRE ) stosuję metodę HPLC do badań i określania ostrości produkowanych przez siebie miotaczy – i osobiście w jego przypadku w mojej prywatnej ocenie ma to sens. Są one wytwarzane z głowicami Flip Top ( w przypadku Froggerów ) i Cop Top ( z modelami Stream ), jednocześnie producent wprowadził na rynek dwie formuły tego gazu 10% OC / 180.000 SHU ( dla Policji ) oraz 15% OC / 180.000 SHU ( do samoobrony ). Uprzedzając pytania o niewielką ostrość samego środka napiszę jedynie iż firma prowadzi ( jak zresztą każda inna na świecie ;) he he ) swoją własną politykę mierzenia ostrości gazu, z której wynikają zupełnie inne pomiary niż wszelkie publikowane do tej pory – co ciekawego rozważaliśmy jakiś czas temu ( w tym temacie na Vortalu ) to właśnie podejście z Mr. Twinkle i Annihilatorem na podstawie pewnego PDF(a) – wiec dociekliwi mogą sobie poszukać ;) Ponieważ jeszcze nie miałem tego miotacza trudno jest mi się jednoznacznie wypowiedzieć w temacie realnej skuteczności ale myślę że jest ona przyzwoita ...:)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a ponieważ warto zobaczyć jeszcze jak nasza świnka doświadczalna obrywa baty więc podaje kolejne linki:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a poniżej policyjny granacik gazowy z CS na pokładzie :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na koniec kilka zdjęć

Dołączona grafika

Dołączona grafika

a tu coś dla zawodowców 7 oz. HE HE oczywiście oparte o 15% formułę :) i mam zamiar to sobie kupić - bo jakos tak aż woła do mnie ze zdjęcia kupppppp mnnnniiieee - więc kupię :)

Dołączona grafika


Cizzia
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
@Cizzia
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ten koleś to niezły masochista.

Test gazu pieprzowego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
zastanawia mnie jakiej firmy gaz został użyty.
  • 0

budo_piczon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam
Jestem tu nowy ale śledze to forum już od dluzszego czasu
Na poczatek chcialbym sie odniesc do trgo co napisal Cizzia o HEATWAVE - akurat widzialem ten dokument pdf -SHUresult czy jakos tak - w nim byly podane rzeczywiste a delkarowane ostrości miotaczy znanych amerykanskich producentow. Jezeli by po tym filmiku i calym produkcie HEATWAVE mozna bylo rzec ze jest dobry - to SABRE RED ktory w tej klasyfikacji jest na 1 miescu - bylby jeszce lepszy pod wzgledem ostrosci - realna w tej tabeli ostrosc Sabre to 212.000
Za to zastanawiajace jest ze nie ma na tej liscie Hi-Powera...
bo sam WILDFIRE 18% kiepsciutko wypadl

link
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

co o tym panowie myslicie?
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
cizzia
wiesz moze czemu sklep inter-armo na mazowieckiej jest zamkniety (napisane jest cos o chorobach pracownikow, ale kurde wszystkich) i czy bedzie otwarty do piatku, lub przed swietami?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

wiesz moze czemu sklep inter-armo na mazowieckiej jest zamkniety (napisane jest cos o chorobach pracownikow, ale kurde wszystkich) i czy bedzie otwarty do piatku, lub przed swietami?

Wg mnie lepiej podjechać do
INTER-ARK Sp. z o.o.
ul. Wileńska 33
tel. +48 (22) 818-78-58
pon.-pią. 8.oo-16.oo
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
czemu lepiej, jest tam Force-80 zel?
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ta firma jest importerem Force 80 (Puissance 90), 5 dni temu mieli Force 80 ale czy był żel to nie pamiętam.
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Natomiast jeśli chcesz mieć tanie „coś” to kupuj sobie hurtowo KO Stożek za 8-9 zł. Nie oczekuj od niego cudów, ale na przeciętnego „damskiego boksera” może w zupełności wystarczyć.


Orientujesz się gdzie można kupić hurtowo KO Stożek w takiej cenie?
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
szukam jakiegoś gazu dla kobiety, nie zawsze mogę przy niej być , a gdy będzie miała coś takiego to będe czuł sie spokojniej jak nie będe mógł być przy niej .
prosze o jakieś propozycje na PW z góry dzieki gazowicze :)
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Natomiast jeśli chcesz mieć tanie „coś” to kupuj sobie hurtowo KO Stożek za 8-9 zł. Nie oczekuj od niego cudów, ale na przeciętnego „damskiego boksera” może w zupełności wystarczyć.


Orientujesz się gdzie można kupić hurtowo KO Stożek w takiej cenie?



Zależy ile sztuk "hurtowo" Ci potrzeba...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jak użyjesz google.com, to znajdziesz jeszcze taniej...
  • 0

budo_varangian83
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Tłumaczenie nazw rosyjskich i ukraińskich gazów na życzenie Pogromcy :wink:

Оружие пролетариата - Broń proletariatu
Русская защита - Rosyjska obrona
Жгучий перчик - Paląca papryczka
КОБРА - Kobra
ШОК - Szok
Скорпион - Skorpion
Терен - Teren
Дракон - Smok
Коктейль Молотова - Koktajl Mołotowa
Высшая Мера - Wyższy wymiar
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024