Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
I taka inicjatywa mi się podoba :D Agencje ochroniarskie i służby to duży rynek zbytu, a takie badziewki jakich używają nie mają z markowymi polotu więc warto żebyś też tam uderzył.

Do kolegi który jeszcze HI-Powera męczy. Co ci się w tym wynalazku tak podoba czego nie ma lepiej sprawdzony Fox, Sabre czy Mace? Przecież ten sprzęt nawet z daleka bija tandetą. Może i zawartość skuteczna mieszanka w środku ale tak samo jak i wymienione inne gazy! Co do trwałości jak i każdego innego parametru i ich powtarzalności bardziej ufam sprawdzonym producentom.

Jaki sens się pakować w takie zabawki. Nie rozumiem co takiego w tym hi-powerze że jeszcze ktoś się pyta o niego.

Przy Fox-ie dajmy na to to nawet bym na niego nie napluł. Przecież o tym za granica nikt nie słyszał a co dopiero żeby sprawdził. Sabre Foxy i Mace noszą codziennie tysiące policjantów i cywilów i są sprawdzone jak żaden inny sprzęt.

Tylko nie mówcie mi że ktoś chce bo znany sprzedawca z tego forum znalazł gdzieś tanio w sprzedaży w usa ta zabawkę bo w końcu markowa nie jest i ją rozreklamował żeby zarobić więcej.
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Podobno aerozole o pojemności do 4 oz. UPS w USA bierze na pokład swoich samolotów i wozi po świecie.
Z wiekszymi może być problem.

stone: w moim wypadku doświadczenie wskazuje, że HP jest optymalny i tyle. Wg mnie również dlatego, że najmocniej zadziałał z wszystkich uzywanych przeze mnie i znajomych w okresie ostatnich powiedzmy 5 - 6 lat. Fox oczywiście też jest OK. Sabre też jest cenny i doskonałej jakości ale słabszy wyraźnie, chociaż go bardzo cenię jako ten "drugi" na zapas ( piana jest OK) a jak pokaże się w PL Crossfire to od razu biorę.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Gdzieś się przewinęło o tym jaki sposób wyrzutu jest dobry. Chciałem tylko powiedzieć, że sabre red w pianie w ogóle się nie rozbryzguje, zasięg niestety średni oraz 0 skażenie pomieszczenia. Myślę, że takie gluty będą miały znacznie lepszy efekt niż strumień (niestety nie testowałem w praktyce). A więc wszystko prawie takie jak w płynie oprócz zasięgu...

Pozdrawiam
  • 0

budo_pfeffer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
uhhh ale się dyskusja rozwinęła :D

haha po części czuję się winny obalenia mitu Hi powera :) to naprawdę mocny gaz ale jest tak drobno rozpylany, że każdy podmuch wiatru znosi go... far far away :D

co do wożenia gazu samolotem FAA dopuszcza przewóz 1 puszki do 4oz w bagażu odprawianym :) jak to jest z Europejską federacją to nie wiem :) ale można doczytać


Co do Foxa to... spokojnie to tylko 0,4% kapsaicyny więc warto ostudzić emocje i na chłodno wybrać (przynajmniej ja w tej chwili wydając ponad 20 dolców na gaz wybrałbym) FOX Mean Green... ten kolor mnie zachwyca i 1,2% kapsaicyny robi większe wrażenie :D

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a ta firma jest gotowa zrobić a przynajmniej kiedyś robiła gaz na zamówienie pod konkretnego klienta i kiedyś tzn. jakieś 2 - 3 lata temu miała swój odział w Polsce. Jak jest teraz nie wiem.

"moja lista zakupów" gdybym teraz miał sobie coś kupić wyglądałaby pewnie tak
fox labs mean green
mace pepper gel
vexor - z ciekawości :D

powodzenia w biznesie... każdy od czegoś zaczynał :)
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja nie liczę na forum tylko dotychczasowe sklepy polskie...nie chcę sobie robić złudnej nadziei według mnie najlepszy zestaw z gaśnic:
-Hi-max 550ml
-force 80

Z ,,ręcznych"
hi max 100ml/sabre 120ml
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

no panowie, kto chce zostać dealerem Mace'a w Polsce :?: :)
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Pewnie ,że HP na dworzu, jak każdym cone, lepiej i pewniej walic z bliska. A na wiatr i wewnątrz tylko dobry strumień ( OC-17,FOX itp) lub piana ( SABRE itp) a najlepiej ten MACE i jesteśmy spokojni. Taki zestawik jest w cenie ok 300-350 zł niestety ale w sprawach bezpieczeństwa twardym trzeba być a nie "mientkim" :) :)
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Czyli mamy fox-a zielonego bo najmocniejszy i Mace. Jakies propozycje co do modeli mace? Widziałem mają coś z lepkim żelem??? Wydaje mi się że lepiej jak się strumień rozbryzguje przy uderzeniu czyli lepiej jak jest bardziej płynny.
  • 0

budo_centus85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ale się wszyscy podniecili :)

Po pierwsze muszę stanąć troche w obronie cizzi i HP ponieważ nie został ten gaz wymyślony i wmówiony ludziom na tym forum przez niego.O Hi-power zostało napisane w słynnym artykule magazynu Strzał, który był polecany jako jeden z lepszych gazów razem z Foxem.
Głównie z powodu, że miały dużą ostrość SHU.

Po drugie,
Cizzia miał sporo racji pisząc o komplikacjach w sprowadzeniu legalnie gazów z USA.
Rząd USA zabrania eksportu gazów pieprzowych, ale to pojecie jest dość ogólne, a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Ja sobie z tym problemem poradziłem i jest wszystko legalnie. Licencja eksportowa dla rządu USA. Z wszystkimi przeszkodami poradziłem sobie dzieki mojemu dobremu znajomemu, który mieszka w Filadelfi i załatwił różne formalności.

rada dla kolegi Viniciuss
jeśli zamierzasz importować gazy, to zapoznaj się z prawem jakie jest w stanach bo jak wpłacisz hurtownikowi kase na konto a towar zostanie zatrzymany przez celników w USA to będzie wtopa.

jak chodzi o gazy MACE, są to chyba najdroższe gazy w stanach i ich cena w polsce na pewno by przekroczyła 100- czy jesteście wstanie płacić tyle za te gazy?
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ja pare lat temu sprowadzilem psa z Phinix i to samo, gdyby nie znajomy na miejscu ktory wszystko tam pozalatwial w ich urzedach to by byly nici.

Jechania po Cizzi ktory wystawil raptem dwie trzy aukcje, a do tematu wniusl sporo tez nie kumam, ale trzymam kciuki za kolegow oczywiscie :D
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Panowie, spokojnie ja niczego nie obiecywałem, jeśli się uda to fajnie, jak nie to trudno... wtedy sam kupię gaz od kolegi Centus jeżeli zejdzie na ziemie z marżą. Prowadzę w tej chwili działalność, więc mógłbym się dodatkowo zająć gazami. Jednak drobizna (docelowo mniej niż 1000sztuk) mnie nie interesuje.

Bronić Cizzi nie będe, ale jedno jest pewne wiedze o gazach ma.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
No Panowie nie przesadzajmy. Nic ciekawego ten typ tutaj nie wniósł specjalnie oprócz swoich głupkowatych postów. Posiedzieć i poczytać każdy potrafi. Bez przesady. Nic kompletnie ciekawego w jego postach nie było. Chyba że ktoś uważa że wklejenie fotek gazów i przetłumaczenie opisów ze stron producentów to wielkie halo. Wystarczy posiedzieć i poczytać.

Jednocześnie ciągłe jego przekabacanie na swoją stronę i jechanie po Sabre to już szczyty.

Jeszcze kilka postów temu jechał po nas wszystkich że naiwniacy i dzieci świata.

Przecież to jest jakiś typ z zachowaniem rodem z bramy. Takiej dziecinności i pajacowania dawno nie spotkałem.

A wracając do Fox-a. Wynalazek z barwieniem skóry całkiem ciekawy może być tylko jak o tym pomyśleć to szkoda trochę swoich ciuchów jak się człowiek pochlapie bo pewnie się nie dopierze ale to najmniejsze zmartwienie chyba wtedy.

Co do "gorącości" Fox-a. Sprawa jest ciekawa, bo można sobie przeliczyć że ma 0,7% kapsaicyny gdzie Sabre ma 1,33%. Mean Green ma 1%. Na ich stronie dużo marketingowej paplaniny i owijania jest, czasem się sami w tym zapętlają.Co jednak nie znaczy że ich rzeczy nie są skuteczne. Zwyczajnie zachowują skuteczność w niższych stężeniach. Twierdza że to przez użycie czystszych koncentratów do produkcji. Czysta kapsaicyna jest bezbarwna a ich gazy jednak są pomarańczowe.Czyli ich kapsaicyna też jest związana z zanieczyszczeniami. Na moje zwyczajnie nie robi aż takiej różnicy w praktyce czy gaz ma na wylocie 100 000 SHU jak Fox czy 200 000 SHU jak Sabre. Jedno i drugie jest dostatecznie gorące. Wystarczy poczytać i poogladać coś o Fox-ie. Co nie znaczy że Fox nie poszedł po rozum do głowy bo konkurencja reklamuje się że ma mocniejsze i nie wzmocnił gazu bo Mean Green ma 180 000 na wylocie.

A Vexor to dla mnie przereklamowana zabawka. Nie ma wyrobionej opinii, na ich stronie dużo informacji nie ma, psika na ich video jakby chciał a nie mógł, mało go, tylko w jednej opcji dostępny i sprzedawany w telemarkecie. 15 000 000SHU? Chyba przy 1% jak już.
  • 0

budo_stone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Jeszcze dodam bo mnie naszło - zauważcie odkąd nie ma cizzi poziom merytoryczny tego wątku wystrzelił przez sufit w porównaniu do tego co było. Można podyskutować po ludzku, nie ma szczeniackich bzdetnych postów, nie musimy czytać jaki to cizzia i jego koledzy są wspaniali co to robili i jakie dzisiaj znalazł fajne gazy na google których zdjęcia nam wspaniałomyslnie wkleił i ogladać
JEGO
w s p a n i a ł e g o
formatowania
postów i eklektycznej formy wypowiedzi mającej więcej HEHE hihi i hehe niż treści.

Utrzymajmy ten wątek w porządku i nie dajmy go przejąć znowu ludziom o małym rozumku. Porządek musi być! :D
  • 0

budo_zółtodziób
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Viniciuss jeśli ciągle trwasz w postanowieniu zostania dystrybutorem Fox Labs na Polskę to może Cię to zainteresuje :wink: Wczoraj napisałem maila do europejskiego dystrybutora Foxa, firmy S.O. Import:

"Dear Sir/Madam,
Due to interest in high-end pepper sprays in Poland I would like to request
a listing of the very basic terms/conditions that a potential contractor of
S.O. Import should fulfill to become a local Fox Labs distributor. In
particular - what are the business and financial credibility requirements?
With regards
"

O dziwo szybko odpisali:

"Dear Jan,
We need your company detail, can you sent those to us.
Address, business ID etc.
Then we send to you price list and all other information.
regards,

S.O. Import
PL 2244
96201 ROVANIEMI
FINLAND
puh.+358 16 342 4202
fax.+358 16 342 4215
Internet [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Internet [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

C.H. Ellis European distributor
"

Ja niestety nie mam działalności gospodarczej więc danych o które mnie proszą nie będę w stanie wysłać - ale może któryś z kolegów się zainteresuje :) Cholernie ciekaw jestem np. ich cennika.

Pozdrawiam
  • 0

budo_viniciuss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mnie też szybko odpisali, wysłałem im dane, czekam na odpowiedź.

Viniciuss jeśli ciągle trwasz w postanowieniu zostania dystrybutorem Fox Labs na Polskę to może Cię to zainteresuje :wink: Wczoraj napisałem maila do europejskiego dystrybutora Foxa, firmy S.O. Import:

"Dear Sir/Madam,
Due to interest in high-end pepper sprays in Poland I would like to request
a listing of the very basic terms/conditions that a potential contractor of
S.O. Import should fulfill to become a local Fox Labs distributor. In
particular - what are the business and financial credibility requirements?
With regards
"

O dziwo szybko odpisali:

"Dear Jan,
We need your company detail, can you sent those to us.
Address, business ID etc.
Then we send to you price list and all other information.
regards,

S.O. Import
PL 2244
96201 ROVANIEMI
FINLAND
puh.+358 16 342 4202
fax.+358 16 342 4215
Internet [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Internet [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

C.H. Ellis European distributor
"

Ja niestety nie mam działalności gospodarczej więc danych o które mnie proszą nie będę w stanie wysłać - ale może któryś z kolegów się zainteresuje :) Cholernie ciekaw jestem np. ich cennika.

Pozdrawiam


  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ja tam uwazam, ze im wieksze stezenie OC i kaps. oraz im wieksza ostrosc tym lepiej, dlatego szanuje Foxa i Hi-Powera oraz Wildfire czy DPS. Oczywiscie ostrosc to nie wszystko, liczy sie tez niezawodnosc.

Fedor wlasnie tak mi sie wydawalo, ze Hi Powera i Bodygarda LE robi ta sama firma, a wiec pisanie o Hi jako niemarkowym uwazam za naduzycie ze strony Stone bo przeciez Bodygardy miala nasza policja a teraz je "podrabiaja" Hi to gaz 3%, mocniejszy niz miotacze policyjne o ponad 100%, a tu nagle taka jazda po nim....... bo mniej wystarczy, Cizzia czekamy na video jak strzela Hi Power
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Co do cizii:

Myślę,że po tym co mu zrobiliśmy (zamach na jego gazy i wiedzę) może się nie odezwać w ogóle nawet ,,hihi" o filmie nie wspominając.

Co do Hi powera-nikt nie powiedział,że jest zły jest całkiem całkiem. Pod względem ostrości bodyguard i Hi-max powinny takie same ,sama nazwa mówi LE-10, a to nazwa formuły (10%OC 1,33% kapsaicyny 2 000 000 mln SHU) co z drugiej strony to to samo co powiada SABRE i pro secur oraz optymalne wartości podane w artykule magazynu strzał...
Oczywiście czym ostrzejsze tym lepsze, hi power teoretycznie pod względem ostrości jest ok bo:
ma 2% kapsaicyny 3mln shu i 15%oc...ale z drugiej strony nie pasuje sposób rozpylania, obiło mi się o uszy,że rozpylany jest pod postacią mgiełki, co nie pasuje do tego bo za mała ilość substancji ląduje na agresorze.

Fox labs green powinien być dobry ponieważ 5mln shu i 0.7 kapsaicyny powinny robić swoje
może nie działa zadziwiająco długo ale krótko i skutecznie poza tym oszpeca nie wiem na jak długo...

Co do hi-max osobiście uważam ten gaz za bardzo dobry, ma atest PZH i inne w końcu to policyjny miotacz...psika grubym strumieniem (akurat mój egzemplarz) podobnie jak fox-labs stream może troszkę grubszym strumieniem.
Działa piorunująco zachwalają go policjanci i przykład jak zadziałał na strajku stoczni...ludzie nie wierzyli ,że to gaz pieprzowy.
Sam się szykuję do zakupu gaśnicy Hi-max w końcu to wg mnie najlepsza gaśnica dostępna na polskim rynku.

Na razie to tyle.

pzdr
  • 0

budo_fedormajk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 436 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Ambull: film cizzi by się przydał po to, żeby pokazać niedowiarkom to i owo o tym gazie bo przykładów w sieci brakuje.. Dajmy też szansę innym opiniom, byle były obiektywne a nie w stylu : "przereklamowany Hi-Power to produkt odpustowy no-name z zasiegiem ledwo 2 metry a nawet 30 cm itp. bzdury. W dalszym ciagu uważam ,że im silniejszy gaz tym lepszy zwłaszcza wtedy, kiedy nie uda nam się go uzyć z pełnego zaskoczenia a więc w sytuacji, kiedy przeciwnik spodziewa się obrony gazem i może mieć tzw drugi plan działania.
W właśnie w takich sytuacjach chyba nie ma lepszego zastosowania dla HP czy Fox, DPS i inne z górnej półki. W końcu chodzi o nasze zdrowie a może i życie.

W pozostałych przypadkach "słabszy" gaz może faktycznie wystarczyć ale nie musi.

Nie jestem też związany z żadnym z forumowych tzw."handlarzy-amatorów" ale i tak jak będę odnawiał arsenał kupię sprawdzone gazy u tych , którym ten import jakoś wyszedł : cizzia , centus... może jeszcze komuś się uda.

rafalq: HP ma nie 2 % tylko 3 % capsaiconodis... ale ile ma w momencie wylotu z puszki to się mnie nie koledzy nie pytajcie a to też ważna sprawa a tego nikt wam nie powie. Tak stoi na blistrze.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
kilka osob pisalo ze 10% OC i 1,33c to optymalny sklad, a co znaczy optymalny? ja np poruszam sie na wozku i latwo mnie przewrocic, kobieta czy ktos kto nie uzywal nigdy gazu tez niekoniecznie bedzie sypal jak zaprawiony policjant (duzo i celnie) wiec dla mnie optymalnie jest jak najmocniej byle by nie zrobic komus trwalej krzywdy.

a jak leci Hi nie wiem, ale nie wierze ze na 30cm w bezwietrznym miejscu, a ze mgla to nie strumien no to wiadomo, brak szerszego info na forach czy filmikow na YT tez w moich oczach nie dyskredytuje Guardiana producenta Hi Powera bo ta firma dostarczala miotacze Polskiej policji.

Fedor 100% zgoda :!:
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Optymalne czyli odpowiednie...mocniejszego miotacza w Polsce nie znajdziesz...a jak ktoś się porusza na wózku to ma najprawdopodobniej opiekuna....jeżeli nie to nie, jest bardziej podatny na napady
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024