Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7276 odpowiedzi w tym temacie

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Na Fox labsa chyba i tak nie ma o liczyć, w Polsce maksymalna moc to 2 mln SHU... A może się mylę?
  • 0

budo_rafalq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na Fox labsa chyba i tak nie ma o liczyć, w Polsce maksymalna moc to 2 mln SHU... A może się mylę?


To na hi-powera też nie, bo ma 3 mln SHU...
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Na Fox labsa chyba i tak nie ma o liczyć, w Polsce maksymalna moc to 2 mln SHU... A może się mylę?


Mylisz się.

Przepis art. 11 ust. 6 ustawy o broni i amunicji stanowi, że pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego.

Nie ma ograniczeń co do ostrości OC czy stężenia CS.

W mojej ocenie "ręczny" należy interpretować jako możliwy do używania jedynie przy pomocy jednej ręki - a nie np. plecakowy.
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Moim zdaniem nie zaszkodzi spróbować? Co da jak będziemy jęczeć, że to nic nie da i nic nie zrobimy?

Pozdrawiam
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
To co te tłumoki z militaria.pl mi wciskają, że s&w czy uzi mają maksymalne stężenie oc dozwolone prawnie?

/jestem jak najbardziej za pisaniem maili.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

:) a co mieli napisac ,,chuj nas to obchodzi'???? :) :) musza byc mili

Wiem ze dlatego tak napisali :) ale skoro sami chca :wink:
Militaria zawsze wciska te same dwa kity,1 ze maxymalne dopuszczalne stezenie w Polsce to 15%OC 8) a drugi ktory najbardziej mnie wkurza czyli ja do nich ze chce obejrzec gaz aby sprawdzidz date waznosci a oni do mnie ze data jest 1 rok od 1 psikniecia :roll:
Nie wiem skad im sie te bzdury biora 8O
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Już kilkukrotnie proponowałem akcje molestowania firmy HPE ale ze strony budowiczów zero odzewu.
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
ja sie pisze :twisted: codziennie napisze z 5 maili az kaza mi spierdalac :) tylko niech sie zbierze wiecej osob :o
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

To co te tłumoki z militaria.pl mi wciskają, że s&w czy uzi mają maksymalne stężenie oc dozwolone prawnie?


Nie wiem, ja np. w tym opisie niczego takiego się nie doszukałem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Być może prawo w państwie, gdzie te gazy są produkowane (USA, Chiny czy gdzie producent to rozlewa) w jakiś sposób ogranicza ilość % OC, ale w Polsce można mieć każdy miotacz gazu pod warunkiem, że miotacz jest ręczny i gaz jest obezwładniający.
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Powiedzieli mi tak w sklepie. A "ręczny miotacz gazu" musi być gdzieś zdefiniowany...

I dajcie kilka adresów, będziemy pisać.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Witam, od dawien dawna śledzę to forum, szczególnie ten wątek. Teraz gdy przebrnąłem przez procedurę rejestracji :D zacznę działać.
Byłem zmuszony użyć gazu 3 razy w warunkach bojowych.
1. był to kolter guard 300 50ml, jeszcze z pierwszą głowicą. Na szczęście jak go kupiłem, to sprawdziłem działanie i się zawiodłem, bo nic nie leciało. Po rozebraniu i przeczyszczeniu głowicy użycie testowe - jak dla mnie gaz śmierdzi jakimś pestycydem i wywoływał u mnie odruch wymiotny. Jakieś 2 tygodnie po sprawdzeniu pojemnika, podczas spaceru w lesie zaczepił mnie średnio nalany pijaczyna. Zaczął od tego czy mam fajki, gdy się dowiedzial że nie palę zaczął drzeć się ze mnie za** i chciał kase. Odparłem, żębym mi nic nie robił to mu dam kase od razu. Zamiast po portfel sięgnąłem oczywiście po gaz i prysnąłem mu zelem guard 300 tak dlugo jak to było możliwe, krzycząc przy tym głosno (dusza wojownika się we mnie obudziła ;-) ) Pijaczyna złapał się za twarz i robił mine coś a'la wytrzeszcz - użycie gazu ostudziło jego wojenne nastawienie. Po chwili agresor uklęknął na ziemię, zaczął charcześ kaszleć i tarł twarzą o ściółkę leśnią. Bardzo się zdziwiłem, że gaz o slabym stężeniu zadziałał błyskawicznie i z oczekiwanym efektem. Takiego koltera użyłem też na wilczurze efekt jak w przypadku pijaka - pies tarł o glebę pyskiem.
2. Moja druga bojowa przygoda z gazem wyglądała podobnie jak pierwsza z tym, że zamiast żelowego coltera uzyłem csa, kupionego w czechach - CS GAS POLICE SECURITY 40ml. Trzeźwy menel zaczął mnie zaczepiać podczas spacerku wieczorem po promenadzie w Ustce - na szczęśćie nie wiało bo nie mialem żelowego koltera. Wspomniany menel zapytał mnie standardowo czy palę, ja że nie - wtedy podszedł z łapami i się zaczął szarpać. Wyjąłem gaz i szybko psiknąłem mu 2 razy w twarz z odległosci +/- metra. Znowu byłem zaskoczony, bowiem ten gaz przez wielu uznawany za byle co, spowodował pisk agresora i krzyki. Później się przewrócił dalej krzyczał. W tym przypadku został więc całkowicie obezwładniony.
Z działania obydwu gazów byłem zadowolony - na szczęśćie mam zapasowego tego csa i koltera, więc chodzę z dwoma. Mam pytanie, który gaz z poniższych polecilibyście mi na przyszłość, lub nawet na teraz:
- Sabre Red Magnum 80 ml (czy faktycznie uniemożliwia korzystanie z niego źle przemyślana głowica? )
-Smith&Wesson 90ml
-HI-MAX 75ml
- CS FORCE 80 / 50ml
Pozdrawiam, i sory za przydługiego, jak na pierwszy raz posta ;-)
Kubas
  • 0

budo_adamooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
wszystkie sa oki,ale ja bym wybrał S@W ponieważ
Puissance to CS i osobiscie wkurza mnie ze nie ma blokady
W sabre twist lock jest do kitu,miałem w equalizerze i pare razy głowica sama sie przekrecała(ale ani razu sam nie odpalił)
Obecny Hi-Max z Hpe ostatnio kupowałem i leci wąską pianą,odległośc max 2 metry potem opada i jak dla mnie podatne na wiatr,ale zaznaczam wszystko są oki,ale jak dla mnie S@W jest optymalny :)
  • 0

budo_kamikazee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

- Sabre Red Magnum 80 ml (czy faktycznie uniemożliwia korzystanie z niego źle przemyślana głowica? )
-Smith&Wesson 90ml
-HI-MAX 75ml
- CS FORCE 80 / 50ml

* Sabre Red Magnum 80 ml
Twist Lock jest ciężko obsłużyć. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i są problemy z jego odpaleniem.
* Smith&Wesson 90ml
Strumień osobiście preferuję chmury. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], tego samego producenta co Smith&Wesson.
* HI-MAX 75ml
Ludzie narzekali na różną jakość ciśnienia tego gazu. W mail z HPE napisali mi, że jest dostępna także w chmurze tego gazu.
* CS FORCE 80 / 50ml
Dobry wybór tylko to jest CS, który ponoć może uszkodzić delikwentowi wzrok.
  • 0

budo_cezary_d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)

Powiedzieli mi tak w sklepie. A "ręczny miotacz gazu" musi być gdzieś zdefiniowany...


Nie znalazłem w żadnym akcie prawnym definicji legalnej "ręcznego miotacza gazu obezwładniającego".
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Dzięki za szybką odpowiedź. Czy wie ktos może jak sama siła środka w miotaczu wygląda w porównaniu S&W, Uzi i Sabre Red Magnum?
Bo nadruki na etykietkach to jedno, a dzialanie to drugie.
Pozdrawiam
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
niestety nie mogę edytować posta, dodam więc w drugim o tym o czym zapomniałem.
najpierw zastanawiałem się nad pojemnościa 60 czy 90ml, stanęło na 90ml bo nieduży pojemnik i nadal w kieszeń wejdzie. Mój kolter ma 11 cm wysokosci, a Uzi 12.
Zastanawia mnie jedno - jeżeli sabre ma tak problematyczne zabezpieczenie i może się sam odpalić, to wolę brać coś z flip topem. Nie wiem czy brać S&W czy UZI - parametry są takie same a cena rózna. Z małą różnicą, ale jednak z czegoś ona musi wynikać.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] page=produkt_info&produkt_id=30165&limit=2&promocja=&nowosc=&produkt_szukaj=&szukaj=&radio_szukaj=w_nazwa

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pekin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja polecam ci police oc-17 magnum zajebiście skuteczny. 8)
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
A ja (jeśli masz kasę) polecałbym Ci załatwić sobie coś w stylu Hi-power, DPS etc.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
Mam co jakiś czas okazję zakupu czegoś w USA, kwestia tylko taka, jak to przewieźć... lub wysłać. Myślałem o Hi Max lub Fox Labs, ale problem z dostarczeniem zakupów mnie ograniczył do wyboru czegos z polskich gazów.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gaz obronny-mity a rzeczywistość (opracowania, filmy)
chodziło mi o hi powera
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024