Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blokada w biodrach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
Hmm wydaje mi się że 20 minut to o wiele za mało.
Rozciągam zawsze się do końca. Tzn motylek jak najniżej tylko dam radę pod koniec dopycham kolana łokciami ok 30 minut sam motylek. Potem mięśnie wewnętrzne uda 30 minut itd w każdym razie w 20 minut ja nic bym nie zrobił bo jak jestem pospinany to żeby się rozluźnić trzeba mi dużo czasu :X
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
30 minut jedno ćwiczenie? Po co tak? Może po prostu pomijasz pewne grupy mięśni i stąd problemy. Nie czas rozciągania jest istotny, ale metoda i poprawna technika.
Napisz z jakiej metody rozciągania korzystasz (statyczna /pasywna, aktywna/, dynamiczna, izometryczna), czy robisz to przed czy po treningu itd.
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
Hmm no więc rozciągam się zawsze przed... ...kolacją :lol: :lol: :lol:
Rozciągam się statycznie a na koniec dynamicznie. 30 minut co poradzę że tyle schodzi bez sensu jest moim zdaniem robienie motylka tylko trochę, skoro wiem że za 5 minut zejdę niżej robię dalej i jak już niżej nie zejdę to pomagam sobie rękami. Nie wydaje mi się żeby to było spowodowane mięśniami :roll:

Może ma ktoś jakąś rozpiskę jakie ćwiczenia w jakiej kolejności najlepiej robić???
  • 0

budo_bladzacy w mgle
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
a moze jest tak ze w sumie jestes caly czas pospinany tylko ze dlugo i mocno sie rozgrzewasz i dla tego jakos dociagasz to rozciagniecie.ale robisz to jakos na napietych sciegnach?? jezeli potrzbujesz pol godziny by dogrzac sie i dociagnac sie tylko w jednym cwiczeniu to chyba cos nie tak. ja mam tez duze z tym problemy ( rozciaganie ) ale zeby az takie !? biodra napewno nie blokuja Cie we wszystkich ruchach. biodra moga tylko ograniczyc Cie w jakims tam zakresie ruchu - tak mi sie wydaje. wiec jezeli ogolnie brak postepow w rozciaganiu to wynika z tego ze zla metode rozciagania stosujesz.
  • 0

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach

Z tego co ja sie dowiadywalem, nie ma osob ktore nie moga sie rozciagnac. Ja stalem w miejscu przez piec lat i tez myslalem ze takie mam biodra. Rozmawialem mi. in. z lekarzem i on mi powiedzial ze kazdego sie da. Po prostu niektorzy maja latwiej, a inni musza wlozyc w to tyle pracy ze wydaje sie to niemozliwe. Moze sprubujcie zmienic calkowicie cwiczenia rozciagajace, no i oczywiscie trzeba CODZIENNIE. Pozatym trzeba rozciagac nie tylko sciegna i miesnie, ale tez same stawy. Jak zrobicie to codziennie przed snem po 20 min. to jestem pewny ze cos sie ruszy. A jak nie, to zawsze mozna jeszcze tak jak radzieckie gimnastyczki:) (wylamac biodre i w gips, a potem machaja pod sam sufit jak sie zagoi) :) ))



przed snem to Ja naciagam zone ;-)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
Wydaje mi się że nie metoda się liczy bo skoro robię ćwiczenia na wszystkie partie to powinno być git :cry:

WYbacz ale nie mogłem się powstrzymać


przed snem to Ja naciagam zone Wink


To chyba żona naciąga tobie :lol: :lol: :lol: :wink:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach

Wydaje mi się że nie metoda się liczy bo skoro robię ćwiczenia na wszystkie partie to powinno być git :cry:

No to masz nowatorskie podejście do treningu. Nieważna metoda, liczy się czas treningu! 8O
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
Nie napisałem że czas tylko że robię na wszystkie partie mięśni. Ale jeśli macie jakieś ciekawe metody chętnie przeczytam :twisted:
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
też miałem do niedawna problemy z mawashi ale jest już coraz lepiej,zaczołem się rozciągać w systemie 2dni roziągania po 1 godz, 1 dzień wolny jak mnie puściło to głowa mała kiedyś jak sie porozciągałem to koślawo na chudan a teraz kopie po rozciąganiu na jodan co raz lepiej więc nic tylko musicie ciężko trenować i ja też :twisted:

OSU!!
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
Tak odnośnie tych bioder, to ja kiedyś słysząłem, że ogólnie siadają z powodu skolioz kręgosłupa. Tak więc, jak ma ktoś krzywy kręgosłup, to juz wie dlaczego nie mze kopac wysoko mawashi i yoko.

Co do mojego rozciagania, to ja preferuję statyczne. Najpierw bieg i przysiady, potem motlek i wybychanie bioder leżąc na brzuchu. Mam nadzieje, że wiecie o co chodzi. jak ktoś ma bujną wyobraźnię, to można powiedziec, że wygląda jak foka ;) .

Następnie zaczynam powoli rozciąganie statyczne już w pozycji turka. Jako asekuracje wykorzystuje krzesło i powoli schodzę coraz niżej. Potem już siad płotkarski, nastęnie w rozkroku i rociąganie. Nastepnie motylek, potem sobię stoję z nogami wyprostowanymi i dłonie wkładam pod stopy i tak z pare minutek. Jak mi się jeszce chce, to rozciągam przednie partie ud. Oto moja receta na rozciąganie.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach

Tak odnośnie tych bioder, to ja kiedyś słysząłem, że ogólnie siadają z powodu skolioz kręgosłupa. Tak więc, jak ma ktoś krzywy kręgosłup, to juz wie dlaczego nie mze kopac wysoko mawashi i yoko.

A nie z powodu skolioz miednicy przypadkiem. Co ma do tego skrzywienie kręgosłupa?
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
Też mam asymetrię ostatnio i z rozciąganiem wtórny problem ... Biodro lewe chyba mi się zrosło i trzeba będzie znowu wyłamać zdziebko :twisted:
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
niedawno bylem u rehabilitantki i gadalem conieco o tych biodrach i kregoslupach. mam i kregoslup krzywy i biodra, wiec to sie chyba jakos laczy.
a co do kopania wysokiego itp to zauwazylem ze to zalezy od tego jak sie czuje. mam takie dni ze jestem caly sztywny i ledwo kopie, a czasami bez zadnej rozgrzewki wsadzam mawachy na jodan jak mi sie podoba... rozciagam z 3 razy w tygodniu na treningach (dosyc mocno).
a Ty moze tez skocz do jakiegos centrum rehabilitacyjnego.tam na pewno powiedza ci wiecej na ten temat.
  • 0

budo_sephirot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach

a co do kopania wysokiego itp to zauwazylem ze to zalezy od tego jak sie czuje. mam takie dni ze jestem caly sztywny i ledwo kopie, a czasami bez zadnej rozgrzewki wsadzam mawachy na jodan jak mi sie podoba...

Też czasami miałem takie halo jak ty że raz to myślałem żę na chudan z wyskoku będe musiał kopać , a w inne dni to nogi praktycznie same latają przeważnie te lepsze dni miałem jak robiłem sobie dłuższą przerwe w rozciąganiu bo jak sie rozciągałem tak jak (patrz mój poprzedni post) to po jakimś czasie każde ścięgno mnie bolało, a jak sie odpocznie jakiś czas od rozciągania to potem na jodan mi lekko wchodziło.
:wink:
Siła Z Wami :twisted:
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
A to dziwne, bo ja też tak czasem mam. Lekka rozgrzewka i nogi same "latają" na jodan, a nieraz są bardzo sztywne, mimo iż się rozciągałam. :roll: . Nie wiem od czego zalezy :? .
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokada w biodrach
moze to jakis syndrom mistrza karate czy cos 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024