Skocz do zawartości


Zdjęcie

VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
hej.
Nie pisałem bardzo długo/przerwa spowodowana kontuzją kręgosłupa.Conajmniej 2 lata nie ćwiczę już z tego powodu u sifu Adamusika JKD,nad czym ubolewam.
Aby zrekompensować żal uprawiam obecnie sport który nie wymaga wysiłku fizycznego a mianowicie strzelectwo pneumatyczne :) /mam nadzieję że wrócę do regularnych ćwiczeń jak skończy się rehabilitacja,no bo szlak mnie trafia jak nie mogę poćwiczyć.ale do tematu...
Czy to moje miasto Łódź jest już na mapie ośrodków VingTsun/Wing Chun/Wing Tsun czy może za dopiero 100lat?Z zazdrością patrzę na inne miasta... Na ówczesną chwilę rozwiązaniem były dla mnie jedynie dojazdy do Wawy do sifu Radka bądź sifu Szymankiewicza.-jak zwykle chodziło o koszty,czas itd./ mam duży sentyment do WSL VT więc może ma ktoś jakieś bieżące informacje na temat łodzi+VT/WC/WT.będę wdzięczny za odpowiedzi.pozdr.
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
dzięki za posta(ta cisza jest bardzo wymowna)zapomniałem dodać,że weng chun to nie za bardzo do mnie przemawia...
pozdr.
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
Cześć Paweł

Wpadajcie do Wa-wy. Poćwiczymy jak kiedyś :D

pzdr

Szymon
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
hej..sorry za spóźnienie z odpowiedzią.
bardzo dziękuję za zaproszenie/na razie muszę poprzestać na treningach w moim mieście/nadmiar obowiązków i ograniczone finanse na dojazdy/jakby coś było wiadomo że tutaj możecie otworzyć swoją filiię to byłoby wspaniale.
pozdr.
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
weng chun moze nie przemawia, ale moze warto przynajmniej sie zainteresowac, zobaczyc co to i z czym sie to je, a zwlaszcza jesli to jest w tym samym miescie!!
weng chun to bliska rodzina wing chun tylko z innego przekazu. Przejdz sie przynajmniej a pozniej napiszesz co o tym sadzisz!!
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?

weng chun to bliska rodzina wing chun tylko z innego przekazu.


Niezgodze się. Samym WingChunie/WingTsunie/Ving Tsunie są tak diametralne różniece że nie mozna mówić że te systemy są bardzo do siebie podobne a co dopiero weng czun. Techniki moze i te same ale sposób ich wykonania i ogólna koncepcja walki inna.

pzdr
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
z cala pewnoscia sa roznice, ale ten Pawel szukal szkol wch/vt wiec uwazam ze moze sie rowniez zainteresowac weng chun i nie jestem pewien czy znasz az tak fenomenalnie wszystkie odmiany a szczegolnie weng chun?
ta ostania linia przekazu z cala pewnoscia nie pochodzi z lini Yip Mana, lecz zalicza sie do jednej wielkiej rodziny yongchun!
  • 0

budo_taz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
jak dla mnie weng chun i wing chun
rónią się tylko jedną literką.
:)
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?

weng chun moze nie przemawia, ale moze warto przynajmniej sie zainteresowac, zobaczyc co to i z czym sie to je, a zwlaszcza jesli to jest w tym samym miescie!!

uważasz,Yareck, że napisałbym coś takiego bez sprawdzenia?
Mam nadzieję,że nie uraże nikogo...
A poza tym wiem jak wygląda(i nie tylko jak wygląda bo ćwiczyłem..)VT WSL i np.po VT w u sifu Radka,to szczerze mówiąc nie musi do mnie już nic innego przemawiać.../
aha...no i przynajmniej w moim przekonaniu,wydaje mi się,że mam jakąś tam znajomość tematu po kilku ładnych latach w VT i JKD/MMA...pozdr.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
W trace sie w ta przepychanke...Oba systemy Weng chun i WT/WC itd poza zblizana nazwa niewiele maja wspolnego chociaz przez pewien czas oba te systemu probowano wlozyc do tego samego worka. Moje doswiadczenie obu systemach jest dosc spore i raz jeszcze powtorze poza nazwa niewiele je laczy chociaz przez z niezrozumienie weng chun i i jego historii ,korzeni i metod treningowych dosc latwo popasc w przekonanie ze to nastepna odmiana WT/WC/VC .Wine za to postrzegac mozna w tym ze Weng Chun w polsce pomimo nauczania tego systemu od prawie 20 lat to jednak nie wyksztalcil odpowiedniej liczby instruktorow na wysokim poziomie i dosc plynna rotacja uczniow miedzy szkolami weng chun a WT/WC/VC sprawila ze te roznice sie zacieraly co zle wplynelo na rozwoj te pierwszej.Swego czasu istniala szkola weng chun w lodzi czy istnieje nie wiem i za poziom nie odpowiadam.Jedyna wedlug mnie osoba ktora reprezentuje wysoki poziom w systemie weng chun w polsce jest Klaudiusz Wrona z Rudy Slaskiej.I jak mysle jest jedynym przedstawicielem Weng chun ktory bylby wstanie wyjasnic wam wiele zawilosci pomiedzy systemami. Po wyjezdzie z polski Dariusza Rozanskiego czlowieka ktory przez wiele lat dzwigal ciezar odpowiedzialnosci za rozwoj Weng Chun system ten podupadl. A to za sprawa ze na jego miejscu nie zalazl sie nikt kto dalej kontynuowalby jego prace. Zwiadomych doniesien slychac coraz jednak mocniej o staraniach Klaudiusza aby system znowu ujrzal blask dnia codziennego.Jest jeszcze cos znacznie ciekawszego co wlasnie sie wydarza ale o tym moze nie teraz ....
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
8O 8O
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jakiś zTjuningowany :) Nie napiszesz parę słów komentarza więcej? Jakis tam filmik na tej stronie znalazłem i pan miał takie spodnie jak w WT.
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
hej
to jest o tym jak Sifu Sergio Iadarola(WT) ćwiczy z sifu Hoffmanem(Weng chun).
ale to nie zmienia faktu ,że w moim mieście nie ma Ving Tsun Wing chun Wing Tsun...trochę przykro.Jeżeli jest na forum ktoś z z polskich instruktorów w/w to proszę o informacje dlaczego łódź do tej pory nie zainteresowała,skoro tak wiele ośrodków w w innych miastach powstało z waszej inicjatywy..?
pozdr.
Paweł
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
PAweł 1: bo trzeba do Łodzi wtedy jeździć - znajdź instruktora, któremu bedzie się chciało to pewnie będzie jeździł i będzie sekcja.

Co do WingTjun - ten gość jest całkiem niezły - to mogę powiedzieć na pierwszy rzut oka z filmików. Za swojego Sijo ma jakiegoś ucznia sj Leung Tinga, a na stronie sporo zdjęć z tym panem, więc można traktować jako przekaz WT.

Fajnie że się brata z WengChunem, ciekawe co z tego bratania wyjdzie...
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
Z brataniem z weng chun nic nie wyjdzie a juz napewno nic dobrego. To bratanie to tylko chwyt marketingowy tylko nie wiem komu bardziej potrzebny Hoffmannowi czy Sergio. Za czas jakis ktos znowu tu napisze ze "spolka " juz nie dziala razem.Nie warte nawet uwagi moim zdaniem.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
Pewnie ze maketing - jeden z nich przejmie część uczniow drugiego i już. obstawiam że Sergio na tym lepiej wyjdzie, a jak bedzie - czas pokaże.

A tak poza tym to całość wygląda na miły gest - że można coś zrobić razem ;)
  • 0

budo_szycha34
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?

może ma ktoś jakieś bieżące informacje na temat łodzi+VT/WC/WT.będę wdzięczny za odpowiedzi.

Witaj jeżeli jestes zainteresowany wingtsun w Łodzi prosze o kontakt na mail [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Pozdrawiam
  • 0

budo_narasimha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VT/WC/WT czy już w łodzi czy jeszcze nie..?
To jak, ruszylo sie cos w zwiazku z tematem tematu? :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024