Napisano Ponad rok temu
Re: nowa strona krakowskiego klubu kendo iaido i jodo
Nad wszystkim unosi się duch ergonomii i łka.
Miało być konstruktywnie, ciężko jednak podejść na zimno do tematu.
1, Strona główna – marny, infantylny tekst , przeszedłby może 25-30 lat temu, obecnie zaś śmieszy.
2. Łącząca się z tematyką tradycji japońskiej samu rajskiej i polskiej rycerskiej. Jest w
Krakowie nieprzebrane źródło inspiracji kulturowej i przy nie ukrywam sporej dozie dobrego smaku stworzyć można by rzecz piękną, nową i ciekawą.
3. Aktualności –standard , nie do uniknięcia, może ciekawsza forma, kolory?
4. Historia do kompletnej przebudowy – pomysł ciekawy, posiadając stare zdjęcia można stworzyć naprawdę niezłą lekcją historii, więcej zdjęć, wspomnień i ciekawostek.
5. Treningi Starze i inne inny sposób potraktowania
6. Kendo iaido jodo – tak potraktowane rozdziały można znaleźć na większości stron WWW.
7. linki to straszny tasiemiec, lepsza by była ostra selekcja – dobrym pomysłem byłoby konsultowanie z ludźmi, niektórzy mają całkiem niezłe pomysły.
8. opowieści starego samuraja – tytuł zabija. Młodszy brat ogląda Opowieści Starego Misia. Poziom podobny.
Człowieku, - strona ma mieć charakter wyłącznie informacyjny i przy posługiwaniu się minimalnymi środkami graficznymi w odpowiedni sposób porządkując dane, otrzymuje się stronę informacyjną.
Tu wydaje mi się sytuacja jest inna. Masz do dyspozycji ogromną ilość materiałów dotyczących tej tematyki
„Ponieważ chcielibyśmy by nazwa naszego Dojo odzwierciedlała to co dla nas ważne, tradycję, kontynuację dzieła naszych poprzedników, ciągłą gotowość do działania, podnoszenia naszych umiejętności nasz wybór padł naturalnie na symboliczne nie tylko dla Japończyków drzewo. I stąd właśnie nazwa Koryukan - Dojo Starych Wierzb...
Z całym szacunkiem ale nazwa nieco chybiona, mojej Żonie i nie tylko od razu skojażyła się z przepraszam Dojo Starych PrykówJ
Podsumowując: odpowiednia kolorystyka, wykorzystanie np. drzeworytów, malarstwa, grafik, znaków, elementów ważnych dla naszej jak i japońskiej kultury to jako szkielet, a dalej odpowiednio przejrzysty mechanizm działania strony razem z zakładkami, dobre zdjęcia ze zbiorów Sensejów i nie tylko, dobrze przemyślane teksty. Wybacz ale ta strona prezentuje poziom późniejszej klasy szkoły podstawowej.
Tę stronę należy traktować jako wprawkę lub ćwiczenie.
Na przyszłość, trzeba by też pomyśleć też o wersji angielskiej.