Skocz do zawartości


Zdjęcie

naderwane miesnie co zrobic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

naderwane miesnie co zrobic
Czesc chyba mi sie naciagneło ale naderwał miesien albo sciagnow prawej nodze pod udem pod posladkiem i jak sie rozciagam na tą noge albo jak kopie lewą to wtedy z prawej boli, juz teoche to trwa a smaruje bengajem viprosalem lub mobilatem. zrezygnowac z treningów?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
Nie, ćwicz aż padniesz :wink: :X

Szybko, do lekarza (sportowego najlepiej) na konsultację.
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
pewnie naciagnales/naderwales dwuglowy uda..
myk myk do lekarza a nie na trening :idea:

pzdr
  • 0

budo_friday
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
A lekarz spyta , boli pana podczas treningów?? Ty odpowiesz "TAK" .

A lekarz to proszę nie trenować:P
Już wiele razy usłyszałem taki tekst od lekarzy.

Pozdro:)
  • 0

budo_fatality
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
A dają jeszcze jakieś sensowne porady? :wink: bo tak to każdą kontuzję można przeczekać aż sama przejdzie - czasem tydzień, czasem rok ...

A lekarz spyta , boli pana podczas treningów?? Ty odpowiesz "TAK" .

A lekarz to proszę nie trenować:P
Już wiele razy usłyszałem taki tekst od lekarzy.

Pozdro:)


Pozdravim,
Nat
  • 0

budo_kumite
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
Najlepszym lekarstwem jest przede wszystkim czas.
A tak poza tym to poza smarowaniem się spróbuj goąrących kąpieli, naprawdę pomaga i dużo śpij. Wiadomo błachostki, ale naprawde pomagają w regeneracji.
No i oczywiście musisz na tydzień odpuścić i pstarać się odpoczywać

Co do lekarza, to tylko specjalizującego się w sporcie (czyt dobrego prywatnego). Pierwszy lepszy ortopeda (prywatny też) powie Ci, tak jak wspomnieli przedmówcy Boli? Proszę nie ćwiczyć odpoczywać, po wszystkim chodzić na basen i jeździć na rowerze. Skąd ja to znam :evil: Ja poszedłem do ortopedy, ale już żyjacego właśńie ze sprotowców :) .

Natomiat lepszy powie, że ćwiczenie jest ryzykowne, każe odpoczywać, da lepszą maść, lek udrożniający włosowate i może poleci jakąś fizykoterapię :) .
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
prawdopodobnie samo przejdzie po jakimś czasie tylko musisz sie oszczędzać bo możesz tylko sprawe pogorszyć, ja na wf-ie naderwałem przywodziciel uda(nie pamiętam czy tak sie nazywa w pachwinie)2 tygodnie kulałem miesiąc na wf-ie nie ćwiczyłem i jeszcze długo bolał mnie przy przysiadach, aż pewnego dnia zapomniałem, że bolało. Poprostu trzeba czasu
pzdr
  • 0

budo_mp2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
powinieneś odpuścić na tydzień a pozniej bardzo spokojnie wprowadzić się do obiążeń
ja takie naciągnięcia smaruję ben-gayem dla sportowców nawet kilka tygodni jest skuteczny.
podstawa to rozgrzewka (memo !)
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
NO wiem juz tydzien nie cwicze nic i smaruje bengajem i viprosalem , niby lepiej ale jak gwałtownie kopne mawashi lewa noga lub yoko na głowe to strasznie boli jeszcze jutro ide do chirurga.
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
Jin....
no offense ale jak Ty dajesz odpocząć temu urazowi skoro kopiesz testowo mawashi? :roll:
Napewno się długo już w życiu rozciągałeś i wiesz że jak czasem coś naciągniesz to boli...
jeżeli ma Ci przejsc takie coś po 7 dniach ( co jest wybitnie za krótkim terminem)
a na 5 dzień kopiesz próbne gwałtowne strzały :roll: to regeneracja wybacz zaczyna się prawie od nowa.
Zgodzisz sie ze mną?
Co do urazu to nie zerwałeś mięśnia to już wiadamo... no chyba że potem przy któryms próbnym 8)
Mogłeś coś naderwać owszem, założenie jest dobre ale nierozumiem dlaczego przy takim założeniu jeszcze kopać próbujesz 8O
Pozdro! I pamietaj lekarz coś tam może wiedzieć, trzeba tylko dobrze trafić. :-)
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
jezeli faktycznie naderwales miesien to 2 tygodnie odpoczynku calkowitego.. a potem powolny powrot do ruchu... przynajmniej ja tak mialam + leki przeciwzapalne i jakies tam jeszcze... ale to jest wlasnie roznica miedzy pojsciem do lekarza sportowego (dobrego) po rozsadna porade a probami-bledami dochodzenia do wyleczenia :roll:

pzdr
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
ano faktycznie ale ja juz nie wytrzymuje bez kopania....
  • 0

budo_xprzemekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
Tak się skłdaa że niedawno też miałem taki problem. Poprostu zaciśnij zęby i nie trenój przez miesiąc. Ja smarowałem noge(tam gdzie naderwałem mięsień/ścięgno) 3 razy dziennie Fastum. PO miesiącu na treningach jeszcze bolało ale mniej. Z czasem przestało. Lepiej żebyś nie trenował miesiąc niż miałbyś mieć komplikacje czy coś.
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
Byłem u chirurga i mam sobie szystko odpuscic na 2 tygodnie i robic okłady ze spirytusem herbatą i alcatelem , i jak gdzies wychodze to w elastycznym bandarzu.... a 17 grudnia egazmin na 7 kyu musze sie przygotowac..... ciekawe czy zdaze :roll: :evil:
  • 0

budo_seiryuu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
zdrowie/ dobre samopoczucie wazniejsze niz egzamin.. nie ten to nastepny
a jak teraz tego nie zaleczysz tj nie odpoczniesz faktycznie 2tyg to potem cie bedzie dluzej bolalo, moze bedzie dluzsza rehabilitacja po urazie...

pzdr
  • 0

budo_mucha(master)
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: naderwane miesnie co zrobic
może to i zabrzmi bezmyślnie...ale iałem kontuzje typu naderwania, naciągnięciaitp ie raz, i zawsze cały wolny czas poświęcam na jazd na rowerze, i...-no właśnie- na treningi rozciągające...ktoś se pomyśli; Idiota...ale to działa..przynajmniej u mnie :lol:
a ja na rowerze jeżdże bardzo dużo, albo biegam wieczorem, nawet z naciągnięta nogą, czas koi rany :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024