Skocz do zawartości


Zdjęcie

medycynasportowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

medycynasportowa
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


chyba lepiej chodzi pod IE;/

do moderatora:
Jesli bylo to prosze skasowac temat :-)
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medycynasportowa
nie to zebym sie chwalil ale nr 9 napisal lekarz ktory mnie prowadzi w rehabilitce :) )
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medycynasportowa
a tak na powaznie istnieje u nas cos takiego jak medycyna sportowa ????

Bo mi sie nie wydaje. Generalnie kogo mialem okazje poznac z zawodowego sportu siatkowka, koszykowka to operowali sie w austrii, niemczech. Kazdy jakos boi sie naszej sluzby zdrowia.
W zeszlym roku lezalem na odziale ortopedii z kolesiem z turowa zgorzelec. Az sie dziwilem ze chlopak dobrze ubezpieczony chcial byc zoperowany przez tamtejszego lekarza. Mial calkowicie zerwanego achillesa. Operacja przebiegla podobno dobrze ale 2 dni chlopaka nie bylo. Nie mozna bylo z nim porozmawiac ani nic. Okazalo sie ze koles ktory mu zakladal gips kompletnie spierdzielil swa robote i opatrunek gipsowy byl za ciasny juz pomijam ze koles chcial gips plastikowy a dostal zwykly polski komunistyczny wazacy z 20 kilogramow ( koles mial 206 cm wzrostu). oczywiscie jak na panstwowy szpital zapomnieli o "glupstwach typu zastrzyk przeciwzakrzepowy"

Wiec niby pozostaja prywatne kliniki. Ale tam dla zwyklego smiertelnika to ceny sa zabojcze. Jakas np rekonstrukcja wiezadla rehabilitacja i kasa leci powyzej 10 tysiecy zlotych. Majac zwykle ubezpiecznie czyli na 30 000 to przy 15 % uszczerbku dostaje sie 4500 czyli cienkawo.

Jak jestescie wogole w swoich sekcjach poubezpieczani ? mam takie pytanie wlasnie

An koszty robienia sobie zabiegow w klinikach na zachod to juz cena autka. Np jakies 8 000 tysiecy euro za operacje.

generalnie u nas to pod tym wzgledem albo sie jest zawodowym sportowcem i sie jest w czolowce albo normalnie mozna dac sobie spokoj ze sportem. No wiec jak to jest z ta medycyna sportowa kiedy u nas bedzie normalnie. Czy ja trenujacy sobie kopanie dla zabawy musze sie ubezpieczyc na 100 kawalkow by wyjsc na zero :)

Takie moje rozwazania :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: medycynasportowa
To co piszesz nie ma nic wspólnego z medycyną sportową.
  • 0

budo_benny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: medycynasportowa
Medycyna sportowa, jako interdyscyplinarna dziedzina lekarska, zajmuje się leczeniem uszkodzeń i kontuzji powstałych u zawodników...

Kwestia jest taka ze ja nie jestem zawodnikiem, a kontuzje mam typowo zawodnicza. Co wtedy ?

Ano zostaje publiczny szpital gdzie pan doktor kraja babcie dziadka chleb na sniadanie i przy okazji kogos komu wydaje sie ze jest sportowcem. To byly moje rozwazania na temat jak to wyglada u nas w kraju. I kapke doswiadczen.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024