Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarki na pradnice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Latarki na pradnice
Witam,

w sprzedazy sa latarki (takze diodowe) na pradnice (korbka albo mechanizm do sciskania w dloni). Wyglada to interesujaco - w przypadku diodowek 1-3 min pracy daja ok godziny swiecenia. Jesli sie komus skoncza baterie w dziczy i ma taka latarke jako back up to jest to patent! Z drugiej strony czytalem gdzies, ze te latarki sa kiepskiej jakosci, zawodza w niskich temperaturach i maja krotki zywot. I to nie tylko te sprzedawane na Allegro.

Czy ktos ma/uzywa takiej latarki?
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki na pradnice
Wole wziac dodatkowy paluszek do Gerbera IU niz tachac jakas latarke na pradnice, watpliwej z reszta jakosci jak tu czytam.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki na pradnice
Kiedyś, dawno temu miałem taką konstrukcję na dźwignię. Była to szwabska solidna latarka (na żarówkę z soczewką), w której jako obudowę zastosowano czarny ebonit. Nie miałem styczności z tymi nowoczesnymi. Pewien jestem, że te z Allegro raczej jakąś wyższą jakością nie grzeszą, przypuszczam też, że o ile dostępne są takowe za niską cenę będzie podobnie. Chodzi o to, że jednak wykonanie samej mechaniki powoduje wzrost kosztów wytworzenia takiej konstrukcji. Przyjmując to założenie z góry możemy wykluczyć trwałość mechanizmu, a co za tym idzie sens zakupu takiej latarki.
  • 0

budo_inqubus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki na pradnice
Taaak, też miałem taką lampkę na dynamo--może nie szwabską , ale rozyjską-też z ebonitu-- i jak glebneła mi z ręki na beton--nie było co zbierać--rozleciała saię na drobny mak.

Jakość i siła światła marna , zajęta jedna ręka , spory chałas , no i można sobie było przytrzasnąć łapę przy sciskaniu dzwigni napędu.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki na pradnice
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest kilka takich sprzętów.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki na pradnice
Jakś żaden z nich do przekonania mi nie przemawia. Wolę już taskać ze sobą zapasowe baterie.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarki na pradnice
te potrząsane [z cewką] powinny być wytrzymalsze i trwalsze, można też podejść do sprawy od drugiej strony - znaleźć sposób na naładowanie w terenie akumulatorków [pomoże, jeśli wszystkie urządzenia będą chodziły na ten sam typ baterii]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024