Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany ITF?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
No to ja mam bombe, o ktorej dzisiaj sie dowiedzialem. Podobno nastapily zmiany w systemie punktowania walk turniejowych. Za kazde uderzenie reka dostajemy 1 pkt. , niezaleznie od strefy trafienia i od tego czy jest to cios z wyskoku. Kazde kopniecie na glowe = 3 pkt , a na korpus 2. 8O 8O 8O
Mam nadzieje ze nie wyglupilem sie z ta informacja, bo zmiany wydaja sie dosc znaczace i wiele zmieniaja w taktyce i przebiegu walk. Przyznam ze nie sprawdzalem tego na stronach ITF-ow. :oops: Mozliwe ze dotyczy to tylko kanadyjskiego. News raczej pewny bo podany przez naszego glownego sabooma, a on z TKD raczej jaj nie robi.
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
"Wiedeński" ITF też takie zmiany wprowadził, więc prawdopodobnie niedługo w Polsce też tak będzie się punktować zawody.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
jak dla mnie beznadzieja- o wiele spadnie znaczenie rak, bedzie jak w WTF- same nogi. ale mam cicha nadzieje ze do tego nie dojdzie jednak.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
Żeby było ściślej - w tej chwili jest już tylko jeden legalny ITF. Piszę że legalny ze względu na decyzję sądu w sprawie konta, nazwy, loga, prezydenta.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
Na gruncie prawa austriackiego i na terenie Austrii - na pewno. Biorąc jednak pod uwagę, że także inne odłamy ITF różne pisma publikują, a prawo do logo ITF należy do bardzo różnych osób w różnych krajach - chyba ta sądowa batalia jeszcze się pociągnie.

A BTW - identyczny system punktacji od lat stosowany jest w zawodach Taekwondo International i TAGB.

Gizmo
  • 0

budo_batonn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
A co do zmian to nastąpiła zamiana trenerów polskiej kadry. W.Dolecki i G.Ozimek zajmują się teraz dziewczynami a M.Korzybski i J.Wąchała chłopakami :D
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
Poważnie czy sobie jaja robisz?
  • 0

budo_piter_itf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
jak najbardziej prawda..na kursie sedziowskim trener bujak wspominal o tym..to tak od mikolaja :D maly prezencik
  • 0

budo_rahyu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
Sorx. A jest może jakiś zbiorczy artykuł czy coś gdzie mozna znaleźć wszyskie zmiany czy nie bardzo?
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?

A BTW - identyczny system punktacji od lat stosowany jest w zawodach Taekwondo International i TAGB.


No i jak to sie sprawdza? Walka rzeczywiscie przypomina bardziej WTF? Ja mysle ze rece beda dalej bardzo wazne, zarowno przy zdobywaniu punktow jak i przygotowaniu akcji noga. Wiecie o co chodzi, ja np. bez kombinacji prostych ktore rozbijaja garde zadko z dollyacza atakuje. Z drogiej strony mysle za walki zyskaja na atrakcyjnosci i bedzie mniej akcji typu "czolg 1001 jirugi".
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
Szczerze - dużych różnic nie spostrzegam, raczej wynikają one z taktyki "narodowej", a nie z punktacji. Generalnie Anglicy mniej twimyo jirugi stosują, duzo slajtują yopem...

Gizmo
  • 0

budo_wolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
I juz mamy zmiany. Na najbliższym Pucharze A w Starachowicach jest wprowadzona zmiana wag juniorek w walkach indywidualnych:-45, -50, -55, -60, +60 kg; Do tego wchodzi juz wspomniana wcześniej zmiana punktacji za techniki w walce: 1 pkt za technikę ręczną, 2 pkt za technikę nożną na strefę środkową oraz 3 pkt za technikę nożną na strefę wysoką. W planach jest tez wyłączenie szyji jako strefy punktowanej oraz zakaz startu zawodników w kategoriach innych niż aktualna waga zawodnika. Chodzi tu o to aby zawodnik który ma np. 75 kg wagi nie startował w kategorii +80 kg, co się często zdażało. Ale to są jeszcze nieoficjalne dane.
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?

Sorx. A jest może jakiś zbiorczy artykuł czy coś gdzie mozna znaleźć wszyskie zmiany czy nie bardzo?

mam gdzieś na mailu info z pztkd, jak są chętni to dajcie maila na priv - prześlę
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
a nie mozesz zamiescic na forum?
  • 0

budo_akn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiany ITF?
wszystko jest tu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

patrz -> komunikaty związkowe
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024