Skocz do zawartości


Zdjęcie

do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Po co instruktorzy 'wypuszczają' takie osoby na zawody??? To były ogólnokrajowe zawody UK (z tego co kojarzę).... rozumiem, że zawodnicy mają się uczyć przez doświadczenie zdobywane na zawodac, ale... ten gościu wygląda jakby ćwiczył max 2 miesiące...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

www.kungfulodz.hg.pl/test/cq_forma.mpg

Po co instruktorzy 'wypuszczają' takie osoby na zawody??? To były ogólnokrajowe zawody UK (z tego co kojarzę).... rozumiem, że zawodnicy mają się uczyć przez doświadczenie zdobywane na zawodac, ale... ten gościu wygląda jakby ćwiczył max 2 miesiące...


A może było tak, że w danej kategorii musiało być np. min. 5 startujących. I trener poprosił kogo miał, żeby dołączył
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
A może ten chłopak jest dobry w innej konkurencji a w tej wystartował "przy okazji". A może miał tremę. A może startował każdy kto miał taki "zawodowy" strój. A może (nawiązując do wypowiedzi oceniających poziom Wu Shu w UK - żenada) chlopak ma swój klub, jest instruktorem i sam się wystawił. A może to video to ściema :D

A poza tym jestem zdania, że Wu Shu sportowe powinno być dla wszystkich (podobnie jak jego tradycyjny pierwowzór), również dla tych mających problem z oderwaniem się od ziemi jak i z lądowaniem... :D

PS: Mam takie wrażenie, że próba wskoczenia w szpagat kiedy chłopak jest nierozciągnięty była zdecydowanie nierozważna i mogła zakończyć ten performance, takie mam wrażenie... A może ktoś zapoda tą samą formę w mistrzowskim wykonaniu dla porównania?

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

A może ktoś zapoda tą samą formę w mistrzowskim wykonaniu dla porównania?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
Dziękuję.

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
Doskonały przykład SZTUKI walki a nie sztuki WALKI.
Wolę rodzimego "obertasa" albo jak jakieś fajne laski tyłkami kręcą 8)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
Chodzą słuchy, że wielu kolesiów z różnych polskich grup folklorystycznych albo akrobatyki sportowej czy gimnastyki artystycznej, wgniotło by w beton takich farfocli i ich mistrzów :) Mylę się, czy jednak nie? ;)
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

Chodzą słuchy, że wielu kolesiów z różnych polskich grup folklorystycznych albo akrobatyki sportowej czy gimnastyki artystycznej, wgniotło by w beton takich farfocli i ich mistrzów :) Mylę się, czy jednak nie? ;)


Myślę, że to trzeba sprawdzić w rzeczywistości, jeżeli chodzi o mnie to serdecznie zapraszam - be my guest - pisząc za Tadziem Goldgewicht'em. A kogo masz na myśli pisząc "farfocli" i ich mistrzów ? Proszę o sprecyzowanie.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
Dlaczego kiedy mowa o wushu sportowym to wywołuje to reakcje śmiechu u wielu osób? Czy wam to tak naprawdę bardzo mocno przeszkadza? W Kyokushin nikt nie śmieje się z zawodników knock-down że walczą głupio bo nie uderzają rękoma na głowę.

Sport jak sport, a że odchodzi od sztuki walki to nie jest dobrze, ale nie jest to powód, aby wyśmiewać się z ludzi, którzy wkładają w to całe serce i po prostu lubią to robić
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

Dlaczego kiedy mowa o wushu sportowym to wywołuje to reakcje śmiechu u wielu osób? Czy wam to tak naprawdę bardzo mocno przeszkadza? W Kyokushin nikt nie śmieje się z zawodników knock-down że walczą głupio bo nie uderzają rękoma na głowę.

A co mnie karatecy mają obchodzić? Natomiast w tym wypadku, ktoś ogląda sobie tego pana na filmiku, patrzy co to? - kungfu ..i śmieje się z tego, przy okazji szufladkując sobie wszystko co ma gdzieś w nazwie kungfu, wu-shu lub cokolwiek z chińskimi sztukami walki, z kiepskim pokazem wygibasów jakiegoś młodzieńca :?
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
Z całym szacunkiem Skiper, ale akurat to changchuan jeszcze nie jest aż takim wypaczeniem sztuk walki, głównie północnych, więc nie przesadzaj proszę...

Podałem przykład karateków, bo w większości sztuk walki są elementy daleko wykraczające poza sztukę WALKI i jakoś nikomu to nie przeszkadza. A jak przeszkadza to jego sprawa, ale nie upoważnia to do obrażania osób dla których to jest ważna część zabawy w 'sztuki' walki. Część a nie cała sztuka walki...

Zresztą sam jestem przeciwnikiem nowoczesnego sportowego wushu, bo idzie w złym kierunku... niestety
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

Z całym szacunkiem Skiper, ale akurat to changchuan jeszcze nie jest aż takim wypaczeniem sztuk walki, głównie północnych, więc nie przesadzaj proszę...

Przepraszam, źle mnie MariuszK zrozumiałeś :wink: W zasadzie nie mam nic do changchuan'u - sam ćwiczyłem przez koło 2 lata. Co prawda raczej ze słabego źródła, więc wolę się za wiele na ten temat nie wypowiadać. Natomiast chodziło mi raczej o ten konkretny przypadek co jest na clipie...Ogląda to ktoś zupełnie nie zorientowany w temacie. Widzi, że to z jakiś zawodów kungfu/wushu i teraz juz bedzie sobie chinskie sztuki walki utożsamiał z tym zawodnikiem. Oczywiście do momentu, aż mu tego troche nie rozjaśni, ale często pierwsze wrażenie jest najsilniejsze i pozostaje na najdłużej. Potem się dziwić, że jak mówi się komuś takiemu, że się ćwiczy kungfu, to gość się śmieje :?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

Abstrahując już od tej całej "bojowości" czy też jej braku treningi changquanu, które widziałem sprowadzały się do:

- rozgrzewki ogólnej (bieganie, skakanie, takie tam),
- rozciągania (duuużo),
- jibengongu (żałośnie ubogiego w stosunku do ww, praktycznie rzecz biorąc tylko nogi),
- ćwiczeniu skoków,
- treningu form (w całości lub we fragmentach).
Koniec. A, przepraszam, jeszcze czasem jakieś brzuszki na deser. I tyle.
Oczywiście to tylko mistrzowie Polski ćwiczyli, więc zapewne ćwiczyli źle ;)

K.


O...to ja nawet mogłem sobie bardziej bojowo poćwiczyć. Miałem sporo kopnięć i uderzeń na tarcze, worek. Było też troszkę ćwiczeń w parach oraz sporadycznie sparringi. Co prawda teraz tak jak na to patrzę, to nie wiem czy nie powinienem nazwać tego co ćwiczyłem san-dą opartą na changquanie. Chyba tak..bo przez ponad rok ledwo jedną formę poznałem "yako-tako" :wink:
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

Chyba tak..bo przez ponad rok ledwo jedną formę poznałem "yako-tako" :wink:

To bardzo szybko się Waść uczysz :) bo ja tłukę jedną formę już 3 lata i nadal uważam że nie robię jej tak poprawnie.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

To bardzo szybko się Waść uczysz :) bo ja tłukę jedną formę już 3 lata i nadal uważam że nie robię jej tak poprawnie.


Byłem wtedy, młody, zdolny i ambitny :wink:

Argh...angmoh, przecież napisałem, że "poznałem". Nie nauczyłem jej się tak, że super wykonywałem, lecz po prostu znałem kolejne ruchy. Napisałem też jak znałem tą formę - jako tako - czyli raczej na mało zadowalającym poziomie. To zdecydowanie daleko od poprawnego wykonywania formy o którym Ty napisałeś.

pozdrawiam
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
Cała ta dyskusja poszła w złym kierunku. Osobiście nie lubię sportowego wushu ale szanuję ludzi ćwiczących, w tym miejscu pozdrowienia dla Jędrka, który ciężko pracuje nad sportowym wushu. Czekamy na możliwość współnego napicia się piwka. Co do pierwszego filmiku to gość jest kiepski ale czy to powód aby odmawiać mu prawa występu. Jeśli by przeprowadzić selekcję to ile osób by wystąpiło na takich zawodach. Błędem jego trenera było dopuszczenie do próby spadnięcia do szpagatu. Osobiście na wielu zawodach w kraju (w tym również naszych :oops: ) i za granicą widziałem wielu startujących na tak samo niskim poziomie lub jeszcze gorszym. Poza tym zawody na których występuje ten chłopak to nie olimpiada czy zawody podobnej rangi. Sytuacja w naszym środowisku niestety wymusza że aby obsadzić zawody muszą występować lepsi i gorsi. Może za parę lat ten chłopak będzie dalej ćwiczył i pokaże coś wartościowego a jeśli nie to i tak nie ma problemu.
Pozdrawiam wszystkich zarówno z wushu jak i chuantong kung fu.

MW
  • 0

budo_czarny rafał
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
Cześć
A jak jesteśmy już przy sportowym wu shu i tradycyjnym kung fu to czy wie ktoś jak się zakończyła sprawa z obecnością wu shu na olimpiadzie w Pekinie tzn czy wu shu będzie tylko jako dyscyplina pokazowa czy juz na stałe jako jedna z dyscyplin...Swoją drogą to może będą jakieś pozytywne efekty wprowadzenia wu shu na olimpiadę (chodzi mi o to, że kiedyś ktoś chyba z modliszki napisał na forum, że budowane jest nowe centrum treningowe Tang Lang - myślę o tym w tym sensie, że przy okazji propagowania sportowego wu shu skapnie coś i tradycyjnemu kung fu - chyba że to zupełnie inna sprawa z tym centrum trening - w razie czego poprawcie mnie)...
Pozdrawiam
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...
A wracając do TOPICU 8)

Nie zgadzam się, że każdy może i powinien startować. Co to za przyjemność robić formę w której przewracasz się, potykasz, zapominasz ruchy? Czemu ma to służyć? Chyba tylko zniechęcniu do dalszej pracy, bo motywację to ciężko wyciągnąć.
Poza tym dla osób, które znają się troche na sportowym wushu, to są przecież prostsze formy i po co od razu na głęboką wodę? Ten koleś wyraźnie 'utonął', a przy szpagacie to mi się żal zrobiło jego przyszłej żony ;-)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

Swoją drogą to może będą jakieś pozytywne efekty wprowadzenia wu shu na olimpiadę (chodzi mi o to, że kiedyś ktoś chyba z modliszki napisał na forum, że budowane jest nowe centrum treningowe Tang Lang - myślę o tym w tym sensie, że przy okazji propagowania sportowego wu shu skapnie coś i tradycyjnemu kung fu - chyba że to zupełnie inna sprawa z tym centrum trening - w razie czego poprawcie mnie)...
Pozdrawiam


Budowanie centrum modliszki w Yantai nie ma nic wspólnego z olimpiadą. Po prostu ktoś chce na tym robić kasę dla tradycyjnego kung fu nie wróży to nic dobrego.

MW
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: do tych co myślą, że im źle formy wychodzą...

A wracając do TOPICU 8)

Nie zgadzam się, że każdy może i powinien startować. Co to za przyjemność robić formę w której przewracasz się, potykasz, zapominasz ruchy? Czemu ma to służyć? Chyba tylko zniechęcniu do dalszej pracy, bo motywację to ciężko wyciągnąć.
Poza tym dla osób, które znają się troche na sportowym wushu, to są przecież prostsze formy i po co od razu na głęboką wodę? Ten koleś wyraźnie 'utonął', a przy szpagacie to mi się żal zrobiło jego przyszłej żony ;-)


Jakbyś trochę pojeździł po świecie to byś zobaczył jakie babajagi ludzie wyprawiają na zawodach zarówno w formach jak i wolnej walce. Czy tak powinno być to już inna sprawa mnie to nie rusza bo ćwiczę nie pod zawody.

MW
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024