Skocz do zawartości


Zdjęcie

PYTANKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_dariczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

PYTANKO
co sądzicie o karate tradycyjnym? I jak się przedstawia obok kyukoshin??
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
O boshe, znajdź sobie w necie :evil: :evil: :!:
  • 0

budo_kutscher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO

co sądzicie o karate tradycyjnym? I jak się przedstawia obok kyukoshin??


to trudne pytanie, kyokushin to czesc mojego zycia, ale mam przyjaciol z shotokanu i nie powiem zeby po tych kilku latach treningow byli gorsi, wszystko chyba zalezy od senseia
kyokushin to wiecej kontuzji i stluczen
  • 0

budo_dariczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
zapisałem sie dzisiaj na tradycyjne, trener jest super, to nie tylko moja opinia lecz również starszych kolegów którzy już długo u niego ćwiczą
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
Dariczek dziecko drogie,który to już Twój temat o Karate Tradycyjnym?Drugi,czy trzeci?
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO

Dariczek dziecko drogie,który to już Twój temat o Karate Tradycyjnym?Drugi,czy trzeci?


a co za roznica ... ?? normalnie chlopak sie nie zna i chce sie dowiedziec , a ze jest nowy na forum to pewnie nawet nie wie gdzie tego szukac... ja ci powiem :) na gorze strony pod banerami reklamowymi sa takie guziki, trzevi od lewej nazywa sie SZUKAJ, tam trzeba wpisywac rzeczy o ktore chcesz sie pytac... wszystko jasno i klarownie a przede wszystkim uprzejmie ... i po co ta zlosc ??
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
aaaaaaa dariczek nie pisz w tytule takich słów jak pytanie , prosba tylko konkrety w tym wypadku powino byc to roznice miedzy kyokiem a karate tradycyjnym to ulatwi innym sprawe... a ogolnie to witam na forum :D
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO

co sądzicie o karate tradycyjnym? I jak się przedstawia obok kyukoshin??


Pójdź tu i tam i porównaj, w kyoksuhinie jest kontakt (co zmienia całkowicie postać rzeczy :) ), w shotokanie często nie ma (gdyż ogólnie jest semi-contact) ale wszystko w tym drugim wypadku zależy od senseja (czy prowadzi sekcje pod zawody, czy aby spróbować nauczyć skutecznej walki). I może to moje wrażenie ale kyok wydaje mi sie (narazie) znacznie bardziej nastawiony na walkę, a znacznie mniej na kata. ( zwłaszcza jak sobie to porównam z tym co ostatnio miałem na shotokanie) Co dla mnie akurat jest wielkim plusem. Ale co kto woli, wybrać musisz sam jak ci się podoba shotokan to tam zostań. :-)
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
tak jak napisal Wnuk, jezeli chodzi o walke to zalezy duzo od sensei'a, sa sekcje shotokan gdzie walki sa czesto i wcale nie ma mniejszego kontaktu niz w kyokushin, wszystko zalezy od sense'ia......w shotokan z drugiej strony w wielu klubach walki zaczynaja sie dopiero od pewnego stopnia...
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO

tak jak napisal Wnuk, jezeli chodzi o walke to zalezy duzo od sensei'a, sa sekcje shotokan gdzie walki sa czesto i wcale nie ma mniejszego kontaktu niz w kyokushin, wszystko zalezy od sense'ia......w shotokan z drugiej strony w wielu klubach walki zaczynaja sie dopiero od pewnego stopnia...

co edług mnie jest bardzo dobrym pomysłem... oczywiście to zależy od wieku i tego co chce osiagnać ćwiczący
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
A gdzie on napisal, ze chodzi o shotokan?
Bo karate tradycyjne to rozne moze byc. KT pana Kwiecinskiego( ktore z tradycja nie ma nic wspolnego) albo style tradycyjne z okinawy (te tradycyjne sa jak najbardziej).
Ale najwazniejsze jest to, co juz napisano wczesniej. Dobry trener to podstawa.

Pozdrawiam
  • 0

budo_dariczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
Ja narazie byłem tylko na jednym treningu i nie spodziewałm się niczego poważnego. A co do trenera to byłem na treningu grupy zaawansowanej i wyglądało to następująco: około 20-25 min treningu fizycznego 20min, 20min techniki i potem troche walki a na koniec krótka medytacja. I co o tym myślicie?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO

Ja narazie byłem tylko na jednym treningu i nie spodziewałm się niczego poważnego. A co do trenera to byłem na treningu grupy zaawansowanej i wyglądało to następująco: około 20-25 min treningu fizycznego 20min, 20min techniki i potem troche walki a na koniec krótka medytacja. I co o tym myślicie?


A co mamy myśleć?
Może sprecyzuj bardziej czego oczekujesz - ciągłej napierdalanki, blokowania twarzą, czy przeżyć mistycznych i duchowych? Jak możemy dać odpowiedź na Twoje pytania skoro - z tego co twierdzisz - dopiero zaczynasz, więc opisujesz trening nad wyraz enigmatycznie. Co to znaczy techniki? Ta sama technika wykonywana przez lamera i zaawansowanego mimo zewnętrznego podobieństwa to dwie różne techniki. Jeżeli uda się Tobie wytrwać parę lat to sam zobaczysz, że z tego samego treningu początkujący będą wychodzić świerzutcy a zaawansowani umordowani, mimo że robili to samo.
Poza tym każdy z prowadzących ma swoją wizję treningu i metodykę. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na odległość - ten facet nic Cię nie nauczy, albo ten gość to super trener. Dlaczego oczekujesz, że ktoś za Ciebie podejmie decyzję i weźmie za nią odpowiedzialność?
To tyle ode mnie.
A tak na marginesie dodam, że Mirek to fajny gość i to że jego zawodnicy startują u Kwieciny i od czasu do czasu dają jego chłopakom popalić tylko o nim dobrze świadczy (jako trenerze)

pzdr
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
Ogolnie popieram wszystko co było powiedziane o tym że trzeba spróbować itp. Ale jedno mnie w tym wszystkim wkurza. Pewien pan... nie bede pokazywał palcem kto *pokazał palcem na WNUK'a* po przeniesieniu sie na kyokushin nagle zaczął mieć stosunek do shotokan jakby to było coś gorszego bo jest wg. niego mniej nastawione na walke tylko na kata (zadaj sobie pytanie co to jest kata). WNUK w każdym razie jak sie spotkamy to masz odemnie po łbie za samo podejście. :evil:

Pozdrawiam całą reszte 8)
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
Shotokan nie jest nastawiony tylko na kata !!!! Poza tym śmiem twierdzić ,że jest wszechstronnym stylem. Zobaczcie sobie zawody shotokanu na poziomie juniorów lub seniorów (najbliższe MP Shotokanu - 22.10. w Gryfinie) i zobaczycie przekrojowo całą gamę technik.Semi-kontakt to tylko forma rozgrywania zawodów, a nie metoda treningowa czy czynnik determinujący metodyke treningu.
Poza tym wszystko zależy od sensei, tkóry prowadzi zajęcia i jego podejściu do zagadnienia.
POZDRAWIAM. :D
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO

Ogolnie popieram wszystko co było powiedziane o tym że trzeba spróbować itp. Ale jedno mnie w tym wszystkim wkurza. Pewien pan... nie bede pokazywał palcem kto *pokazał palcem na WNUK'a* po przeniesieniu sie na kyokushin nagle zaczął mieć stosunek do shotokan jakby to było coś gorszego bo jest wg. niego mniej nastawione na walke tylko na kata (zadaj sobie pytanie co to jest kata). WNUK w każdym razie jak sie spotkamy to masz odemnie po łbie za samo podejście. :evil:

Pozdrawiam całą reszte 8)

wlasnie jakas metamorfoza w nim przeszła:] a ja znam pare osob które zrobiły na odwrót kyok -> trad. i sie z tego bardzo ciesza
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
Amaroth, nie narzekaj, jego decyzja, skoro wydaje mu sie, ze dobrze zrobił to tylko jego sprawa. Zresztą faceci są jak tramwaj - zawszse będzie następny, 8) więc dlaczego tak przeżywasz odejście WNUKa z Twojej sekcji?
  • 0

budo_amaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PYTANKO
Nie przeżywam tego że odszedł - mam to totalnie gdzieś ;] Wkurza mnie tylko strasznie że nagle Shotokan zrobił sie bardzo "be" i samo podejście jego.

PS. Ja wcale nie uważam że zrobił źle ;]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024