Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy projekt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_ring
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chwilowo Ryga, ogólnie Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Nowy projekt
Chciałem wrzucić tu rysunki wykonane odręcznie, ale akurat szlag mi trafił skaner, więc musiałem posłużyć się jakimś programem do CADowania (tu mała prośba: miejcie litość nad jakością rysunku, bo to moje pierwsze zetknięcie z tymi stworami, a nie miałem czasu na czytanie instrukcji). Zabawka ma 175mm długości, 40mm szerokości (od najwyższego punktu rękojeści do jelca), grubość to zapewne będzie 4-5mm. Stal - zależy co trafi w me pazerne łapki, podejrzewam że skończy się na NC6 (nadal czekam na odpowiedź z Primo Stalu kiedy będą ją mieli). Oczywiście pełny szlif, i zapewne oplot z paracordu, ale to zbyt odległa przyszłość żeby coś przesądzać.

Wszelkie prawa zastrzeżone :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy projekt
Oplot będzie się rozłaził na tym garbie na rękojeści.
  • 0

budo_ring
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chwilowo Ryga, ogólnie Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy projekt
Mam nadzieję że nie będzie. Ten garb wyszedł dość ostry w CADzie, na rysunku jest znacznie łagodniejszy.
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy projekt

Mam nadzieję że nie będzie. Ten garb wyszedł dość ostry w CADzie, na rysunku jest znacznie łagodniejszy.

Tez mam jednak wrażenie, ze będzie się rozłaził. Różnica w cadzie a na tym jotpegu chyba tylko w jakości linii którą widac, a nie całego owalu :wink:
Nożyk jednak niczego sobie.

Pozdr jawor
  • 0

budo_ring
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chwilowo Ryga, ogólnie Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy projekt
Jpg jest prosto z CADa, mówiąc o rysunku, chodziło mi o szkic ołówkiem, na którym "garb" jest prawie niewidoczny i rozłożony w miarę równomiernie na całej długości górnej krawędzi rękojeści. Z niewiadomych przyczyn (czyli braku wprawy w posługiwaniu się wynalazkiem szatana jakim jest CAD) tu wyszedł prawie skullcrusher na rękojeści:/
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy projekt
oplot zawsze się rozłazi ..no chyba że potraktujesz go jakimś lakierem....ale ogolnie projekcik fajny :wink:
  • 0

budo_ring
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chwilowo Ryga, ogólnie Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy projekt
No, to skoro projekcik nie zbiera miażdżącej krytyki, to powiem jeszcze, że wyciąłem już model z kartonu, żeby zobaczyć, jak toto leży w łapce, i muszę przyznać, że jest to dość wygodne cacuszko. Po powrocie do domu planuję dać mu tymczasowy oplot, żeby zobaczyć czy owinięta rękojeść nie zrobi się zbyt szeroka, ale ogólnie teraz pozostaje już tylko czekać na stal (a raczej na to, by mili państwo z Primo Stalu uznali że zamówienie na 60 cm płaskownika z NC6 jest warte tego, by odpisać na mail... :? ) a potem do roboty.

Jak tylko uda mi się zrobić skaner, wrzucę też plan drugiego noża, małego (14cm) EDC.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy projekt
Moze to glupie pytanie, ale dlaczego nie chcesz zrobic normalnych okladzin. Owszem oplot wyglada supertaktycznie (ach te skojarzenia ze Striderem :wink: ), ale z reguly kiepsko sie sprawdza, przynajmniej jak dla mnie i jest stosowany chyba glownie w celu obnizenia kosztow produkcji nozy, a przy jednym egzemplazy to chyba nie ma wiekszego znaczenia.

BTW
Nie prosciej kupic stal od melona niz czekac na laskawa odpowiedz z Primostalu?
Melon to sprawdzony i porzadny dostawca i troche stali chyba jeszcze ma
http://budo.net.pl/v...der=asc&start=0
  • 0

budo_ring
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chwilowo Ryga, ogólnie Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy projekt
Jak powiedziałem, do robienia okładek jeszcze daleko i pomysł może mi się dwadzieścia razy zmienić (np na drewniane albo z micarty).

Co do kupowania stali, to jedyny zgrzyt jest taki, że przebywam za granicą, i w kraju będę nie wiadomo kiedy. W Primo Stalu mogę poprosić o przetrzymanie stali dla mnie. A z przesyłkami jest tak, że albo dochodzą na czas, albo nie. Jeśli dojdą np. dzień po moim przyjeździe to jest problem. To raz. A dwa... Kupowanie stali za 100 PLN to daje około 2 metrów płaskownika. Nie potrzebna mi taka ilość (przynajmniej na razie), nie miałbym nawet jak tego przetransportować na Łotwę. A 15 cm płaskowniczek to i w plecak wrzucę.
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy projekt
Kup więcej i potnij na kawałki. Za miesiąc następny projekt popełnisz i gdzie będziesz stali szukał? Też mi się zdaje, że okładziny to lepsiejszy pomysł jest. Projekt sam w sobie, bardzo sympatyczny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024