Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosze o rade!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Kyok gorszy od tradycyjnego, tradycyjne gorsze od kyoka? Co to jest tradycyjne karate? Mniejsza z tym, jeżeli ktoś chce mówić o wyższości stylu to niech sobie przeprowadzi statystykę pełen kontakt kaski, rękawice, ciekawe czy przewaga jakiegoś stylu ponad innym przekroczy 90% . Jednak z względów czysto marketingowych nikt się na coś takiego nie zgodzi. Szkoda, byłoby wiadomo co się lepiej sprawdza. Co prawda są otwarte turnieje chyba, ale startują tam tylko kyokushin, oyama, ashihara, seitedo, shin-ai-do i…… ? (może to jest jakieś rozwiązanie bo przedstawiciele tych styli wyzywają tylko organizacje do których należą, ale sporów o skuteczność jakoś nie widzę). Więc jak chcecie mówić co jest lepsze podejdźcie do sprawy w sposób cywilizowany, i przeprowadźcie doświadczenie umożliwiające poznać pytanie na postawioną tezę. Ja siebie przekonywać nie muszę.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Wnuk, mam wrażenie, że nie zrozumiałeś. Dyskusje o wyższości jednego stylu na drugim uważam za absurd. Metodę weryfikacji wyższości jednego stylu nad drugim przez jakiekolwiek zawody uważam również za absurd, bo większa skuteczność danego stylu w zawodach full-contact dowodzi tylko ... wyższej skuteczności danego stylu w zawodach full-contact, nic więcej.

Chodzi mi o to, że każdy ma _prawo_ uważać, że _dla niego_ np. karate tradycyjne jest lepsze od kyokushinu. I nie jest to herezja bądź powód, dla którego należy go wyzywać od gówniarzy czy najeżdzać na niego na forum - mnóstwo osób prezentuje odwrotną opinię i _nikt_ na nich nie najeżdza. Co niestety zmusza mnie wbrew politycznej poprawności do refleksji, że jakoś kyokushinowcy wykazują relatywnie największe zacietrzewienie, jesli chodzi o obronę "wartości" własnego stylu (wiem, nie powinienem tego pisać, bo zacznie się burza, ale jakoś nie mogę się powstrzymać :/).
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
A dla mnie ma bo walka bez użycia broni toczy się w kontakcie (w kyoku na zawodach jest to knockdown), i to tam ma się koniec końców sprawdzić. Chodzi mi jedynie o skuteczność w starciu (nie o wyższość stylu bo liczą się też inne rzeczy, co kto woli). Inaczej przyznaje rację pitmanowi (mam nadzieje że nie przekręciłem jego nicku).

PS. Chyba mnie źle odebrałeś.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

A dla mnie ma bo walka bez użycia broni toczy się w kontakcie (w kyoku na zawodach jest to knockdown), i to tam ma się koniec końców sprawdzić. Chodzi mi jedynie o skuteczność w starciu (nie o wyższość stylu bo liczą się też inne rzeczy, co kto woli). Inaczej przyznaje rację pitmanowi (mam nadzieje że nie przekręciłem jego nicku).


Walka bez użycia broni toczy się w szczególnych okolicznościach a nie na macie, przeciwnicy są nierozgrzani i nieprzygotowani na spotkanie drugiego, niepewni intencji drugiej strony, nie wiedza, czy dana strona coś trenuje, są często ubrani i obciążeni (plecak, torba) co krępuje ruchy, dozwolone są wszystkie ciosy a nie tylko ich mniejszy lub większy podzbiór - po prostu propangadziści od stylów kontaktowych sobie ubzdurali (i ten niebezpieczny mit propagują) że funkcja skuteczności stylu jest funkcją ciągłą i monotoniczną (innymi słowy, jeśli A jest skuteczniejsze od B w zawodach z N zasadami, to A będzie skuteczniejsze od B w każdych zawodach z mniejszą ilością zasad, w tym w walce na ulicy). Dla mnie nie ulega wątpliwości, że tak nie jest i dlatego będę się przeciwstawiał wszelkim próbom rzucania na tym forum propagandą pt. "nie kłóćmy się, który styl jest najlepszy ale i tak wiadomo że najlepsze są style kontaktowe bo są najbardziej zbliżone do realnej walki", bo uważam po prostu, że jest to szkodliwa bzdura.
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Tak, broń, plecak, noże, latające ninja i inne takie tam powodzenia. My się i tak nie zrozumiemy więc nie ma sensu dalsza rozmowa, ja pasuję :wink:

PS. Co do tej funkcji ciągłej monotonicznej, to nie skomentuję
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

Walki w kyokushin nie są toczone w formule full contact karate, tylko knockdown.
Często np. w Budo Karate można przeczytać jakoby kyokushin miało formułę full contact, ale zapewne wynika to z nieznajomości nomenklatury pełnokontaktowego karate sportowego.
Dla niezorientowanych:
Full contact karate- dopuszczalne jest zadawanie uderzeń rękami na strefę jodan, stosowane są rękawice i ochraniacze szczęki (jedna z dwóch formuł walki dozwolona np. w seitedo).
Knockdown karate- zakaz uderzeń rękami na jodan (np. kyokushin czy oyama karate)


A ja Cie zapewniam, ze jednak w Kyokushin jest full contact. Ten styl sie cały czas zmiania, ewoluuje... są takie gale jak Ichigeki, na których rozgrywa sie pojedynki wg zasad knockdown, k-1, kicka czy również mma. Oczywiście te zmiany ni sa rewolucyjne, ale są. Wiec błędne jest twierdzenie, ze Kyokushin to tylko knockdown. Poza tym wielu zawodników z tego stylu z powodzeniem walczy w różnych turniejach kicka czy muay thai (kiedyś kilku wymieniałem oraz dojo, w których uczą walki z uderzeniami na twarz). Oczywiście nie od razu wszędzie , w każdym dojo bedzie sie nauczać walki w full, ponieważ knockdown dominował i nadal dominuje w Kyokushin, ale juz jako jedna z formuł ryalizacji sportowej.
Tymbardziej, ze Oyama nie zabraniał nikomu walczyć w pełnymkontakcie, zabronił jedynie uderzać w głowę podczas walk turnijoych.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
i jeszcze trochę zdjęć z tegorocznej gali Ichigeki

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kyokushin.co.jp
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
poklon poklon poklon
  • 0

budo_andy kk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Niestety w Polsce walki są nadal tylko i wyłącznie w formule knockdown.
Pzdr
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
opmijając fakt iż w Polsce kk to nadal głównie knockdown (na świecie także głównie knockdown i jednaczy dwie imprezy rocznie w innje formule nic nie zmienią) mam takie nieodparte wrażenie iż kyokushin zaczyna kombinować z walkami na zasadach K1 i mma tylko dlatego żeby przytrzymać przy sobie najlepszych zawodników i część kibiców (bo wydaje mi się że powoli knockdown się wypala i ludzie chcą czegoś więcej). Inną kwestią pozostaje sam poziom walk (nie wiem jaki bo nie widziałem Ichigeiki) ale dopóki Ci zwawodnicy nie zmierezą się z kimś znanym spoza kyokushin karate doputy dla mnie to będzie nic nowego, żadna rewolucja i to że ktoś sobie założy rękawice bokserskie albo do mma nie robi z niego od razu zawodnika K1 czy mma.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

Inną kwestią pozostaje sam poziom walk (nie wiem jaki bo nie widziałem Ichigeiki) ale dopóki Ci zwawodnicy nie zmierezą się z kimś znanym spoza kyokushin karate doputy dla mnie to będzie nic nowego, żadna rewolucja i to że ktoś sobie założy rękawice bokserskie albo do mma nie robi z niego od razu zawodnika K1 czy mma.

Tu sie zgadzam, ze zalozenie rekawic nie czyni z karatekow, zawodnikow mma. Ale wydaje mi sie, ze to nie o ,to chodzi. To nie sa zawodnicy mma tylko karatecy kyokushin... ktorzy walcza na bardziej rozwinietych regulach niz knockdown.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Jedni ida w " miekkie karate " , inni w " twarde " np. rekawice i uderzenia na twarz.
A ja mysle ze KK powinno byc takie jakie przekazal Sosu M. Oyama.
Wszystko inne to niepotrzebne kombinowanie.
Albo trenuje KK albo inny styl. I tyle.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
pitman, za przeproszenie qwno wiesz, nie widzisz tych zdjec? wiesz kto to w ogole jest? kyokushin juz od dluzszego czasu ma do czynienia z takimi turniejami jak K1 mma itp jak rowniez z full contactem, kojarzysz takie postacie jak Andy Hug, Fransisco Filho,czy tych gosci na zdjeciach? wielu kyokushinowcow regularnie walczy w k1 czy nawet mma, a pokaz mi kolesi z shotokanu czy innego tradycyjnego na takich turniejach z jakimis osiagnieciami, pierdolenie ze "zalozyli rekawice i mysla ze full contact" to sobie zachowaj dla siebie, jak sam powiedziales nie cwiczysz kyokushin wiec prosze nie wypowiadaj sie na tematy jego dotyczace
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

pitman, za przeproszenie qwno wiesz, nie widzisz tych zdjec? wiesz kto to w ogole jest? kyokushin juz od dluzszego czasu ma do czynienia z takimi turniejami jak K1 mma itp jak rowniez z full contactem, kojarzysz takie postacie jak Andy Hug, Fransisco Filho,czy tych gosci na zdjeciach? wielu kyokushinowcow regularnie walczy w k1 czy nawet mma, a pokaz mi kolesi z shotokanu czy innego tradycyjnego na takich turniejach z jakimis osiagnieciami, pierdolenie ze "zalozyli rekawice i mysla ze full contact" to sobie zachowaj dla siebie, jak sam powiedziales nie cwiczysz kyokushin wiec prosze nie wypowiadaj sie na tematy jego dotyczace

ok w którym Pride lub UFC w ostatnich latach wystartował jakiś zawodnik kyokushin? wielu kyokushinowców walczy regularnie w K1???? którzy? Filho i Feitosha...więcej nie ma na dzień dzisiejszy...uważasz że "wyplucie" na areny K1 w ciągu powiedzmy 10 lat dwóch czy trzech dobrych zawodników którzy walczą w miare regulanie (nie mówie tu o pojedynczych startach z przypadku) przez najpotężniejszą organizacje karate kontaktowego na świecie to taki wypas? bo dla mnie nie bardzo :) ...pozatym nie będąc złośliwym ale jak jeszcze dziadzia Oyama żył to zabraniał startów w K1, teraz kyokushin sam organizuje zawody na takich zasadach :) chyba się dziadzia Oyama w grobie przewraca :)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Oprócz Filio i Feitosy jest też Shield (czy jak sie tam pisze), Musashi i paru innych. Problem tylko w tym że niektórzy to seidokan ale jakby nie patrzeć to pochodna kyokushinu. ( czy jak to tam nazwać ). Poztaem zostało też otworzone w Japoni centrum (treningowe) Ichigeiki, o czym zreszta pisze na stronie PZK. Pytanie tylko, "Co z tą Polską?"

PS. K-1 to ja się akurat trochę interesuję :)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
jak widzisz pitman, informacje masz nieco przestarzale, jak cos jest biale to ty na sile widzisz w tym czarne :?

co do zawodnikow to nawet w Pride sa goscie z Kyokushin, rowniez w Pancrase (jesli wiesz co to jest:D) walczy np Ryuta Noji

w ostatnich 10 lat(...)

czlowieku, ten styl nie ma jeszcze 10 lat, zastanow sie co ty piszesz, jesli nie masz o tym pojecia to nie wypowiadaj sie w takich tematach bo twoje posty sa zenujace :?
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

czlowieku, ten styl nie ma jeszcze 10 lat, zastanow sie co ty piszesz, jesli nie masz o tym pojecia to nie wypowiadaj sie w takich tematach bo twoje posty sa zenujace :?


K-1 to nie zaden styl... Jak zwracasz juz komus uwage to tez sie zastanow co piszesz.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
a ty dwa razy pomysl i przeanalizuj zanim tez cos napiszesz - pisalem o Kyokushinie!! :evil:
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

a ty dwa razy pomysl i przeanalizuj zanim tez cos napiszesz - pisalem o Kyokushinie!! :evil:

Kyokushin nie ma jeszcze 10 lat 8O 8O 8O , a to ciekawe...
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

Kyokushin nie ma jeszcze 10 lat 8O 8O 8O , a to ciekawe...


Wlasnie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024