Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosze o rade!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
TY tak uwazasz!Chłopak sie pyta,bo ma dylemat a TY mu z jakims biznesem wyskakujesz :lol: jak by nie było biznesu i propagandy nikt by nie wiedział co to jest wogóle "KUOKUSHIN"!!!!!!!!!!! :)
  • 0

budo_piotr85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
full kontakt w kyokushin to JEST propaganda, bo chyba nie wiesz co to full kontakt, skoro twierdzisz ze jest w kyokushinie....
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

full kontakt w kyokushin to JEST propaganda, bo chyba nie wiesz co to full kontakt, skoro twierdzisz ze jest w kyokushinie....

wiem wiem :X !nie chodzui mi tu o waki typu zapasy,JJ czy co tam jeszcze,ale o porównanie KARATE a w kyokushin jest najblizszy kontakt z przeciwnikiem! :)
  • 0

budo_andy kk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Walki w kyokushin nie są toczone w formule full contact karate, tylko knockdown.
Często np. w Budo Karate można przeczytać jakoby kyokushin miało formułę full contact, ale zapewne wynika to z nieznajomości nomenklatury pełnokontaktowego karate sportowego.
Dla niezorientowanych:
Full contact karate- dopuszczalne jest zadawanie uderzeń rękami na strefę jodan, stosowane są rękawice i ochraniacze szczęki (jedna z dwóch formuł walki dozwolona np. w seitedo).
Knockdown karate- zakaz uderzeń rękami na jodan (np. kyokushin czy oyama karate)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

Walki w kyokushin nie są toczone w formule full contact karate, tylko knockdown.
Często np. w Budo Karate można przeczytać jakoby kyokushin miało formułę full contact, ale zapewne wynika to z nieznajomości nomenklatury pełnokontaktowego karate sportowego.
Dla niezorientowanych:
Full contact karate- dopuszczalne jest zadawanie uderzeń rękami na strefę jodan, stosowane są rękawice i ochraniacze szczęki (jedna z dwóch formuł walki dozwolona np. w seitedo).
Knockdown karate- zakaz uderzeń rękami na jodan (np. kyokushin czy oyama karate)

Andy kk fajnie że to napisałeś...ale obawiam się że znów za jakiś tydzień/miesiąc/kwartał/rok pojawią się teksty typu full contactowe kyokushin :)
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

mam mały problem. A mianowicie zamieżam zacząć ćwiczyć karate lecz nie wiem czy zdecydować się na styl tradycyjny czy kyukoshin. Napiszcie który styl jest skuteczniejszy i czym się różnią!!

p.s cze tradycyjne to to samo co shotokan? :?:


zdecydowanie Tsunami, te style kyokushi np to czysto sportowe podejscie, a co gorsza bez uderzen na twarz z reki, co jest fatalne w skutkach, taki zawodnik Tsunami jest wszechstronny
osu
3dan Tsunami


Chyba wszechstronny w pierniczeniu głupot. Powiedz gdzie twoj shihan 10 dan 8O zdobywał szlify w walce i kto go promował na shihana :) , gdzie poza Polską coś takiego jeszcze istnieje.

Kto powiedział że Kyokushin to czysto sportowe podejście, każdy ma indywidualne podejścia więc nie uogulniaj greenbelt :?: ( przecierz to zielony pasek czyżby dlatego że to było marzenie z mr murat żeby w shotokanie legalnie zdobyć ten pas, zanim został shihan a moiże lepiej samozwanymhanem)
  • 0

budo_dariczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Dajcie spokuj z kyukoshin i przestańcie mówić a jego skuteczności! Ostatnio widziałem walke zawodników: jeden kyukoshin a drógi tradycyjne.oboje mieli 2 qiu. Walczyli ostro, wydaławo się że wygra kyukoshin bo atakował ostro, ale w pewnym momencie ten drógi znalazł odpowiedni moment i zaatakował. Kopnął go w brzych i... koniec walki!! Nie mogłem uwieżyć. Aha walka była pokazowa na treningu kyukoshin. Spytałem się trenera jak to było możlkiwe i odpowiedział mi że w kyukoshin jest położony nacisk na walke a w karate tradycyjnym na uderzenia kończące. I włśnie to przesądziło że wybrałem tradycyjne i ani troche nie żałuje wyboru
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

Dajcie spokuj z kyukoshin i przestańcie mówić a jego skuteczności! Ostatnio widziałem walke zawodników: jeden kyukoshin a drógi tradycyjne.oboje mieli 2 qiu. Walczyli ostro, wydaławo się że wygra kyukoshin bo atakował ostro, ale w pewnym momencie ten drógi znalazł odpowiedni moment i zaatakował. Kopnął go w brzych i... koniec walki!! Nie mogłem uwieżyć. Aha walka była pokazowa na treningu kyukoshin. Spytałem się trenera jak to było możlkiwe i odpowiedział mi że w kyukoshin jest położony nacisk na walke a w karate tradycyjnym na uderzenia kończące. I włśnie to przesądziło że wybrałem tradycyjne i ani troche nie żałuje wyboru

rozumiem że jak zobacysz JEDNĄ walkę boksera którego pokona gość od tai chi to poiesz że boks jest nieskuteczny, raz rzucisz monetą wypadnie orzeł-powiesz że to bzdura że może wypaść reszka? na podstawie jednej walki to sobie możesz (sam sobie dokończ)...
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

rozumiem że jak zobacysz JEDNĄ walkę boksera którego pokona gość od tai chi to poiesz że boks jest nieskuteczny, raz rzucisz monetą wypadnie orzeł-powiesz że to bzdura że może wypaść reszka? na podstawie jednej walki to sobie możesz (sam sobie dokończ)...


no mógł się na własne oczy przekonać.... a według ciebie po obejrzeniu 1000000 walk mozesz dopiero zdecydować co jest skuteczne. Chłopak widział zapewne swoją pierwszą walke w życiu i kyok przegrał no to dziwne by było gdyby się na niego zdecydował... To jego wybór a jego argumentacja nie jest zła. Według mnie kok też jest bardziej nastawiany na sport niż na samoobrone. Ale mi np sport bardziej pasuje 8) Walka to nie jest rzut monetą, obydwaj zawdnicy mieli wysokie stopnie w swoim stylu i na jej podstawie da się zapewne więcej powiedzieć niż nie oglądając żadnej. No ale może ty masz inne zdanie. :D
  • 0

budo_dariczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
pitman, chwlisz kyukshin bo prawdopodobnie sam go ćwiczysz i nie możesz się pogodzić z tym że coś może być skuteczniejsze...
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Smarkaczu jesteś na tym forum zaledwie kilka dni,więć uważaj co i do kogo piszesz :evil:
  • 0

budo_kutscher
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

pitman, chwlisz kyukshin bo prawdopodobnie sam go ćwiczysz i nie możesz się pogodzić z tym że coś może być skuteczniejsze...


racja , kyoku jest malo skuteczne bo system szkolen nie obejmuje uderzenia na jodan z reki, najczesciej uderzana technika jest sierp w biceps !!!
polecam karate tradycyjne i Tsunami
osu
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

pitman, chwlisz kyukshin bo prawdopodobnie sam go ćwiczysz i nie możesz się pogodzić z tym że coś może być skuteczniejsze...

otóz zaskoczę Cie ...nie trenuje kyokushin...uważam tylko że po jednej walce nie sposób oceniać cokolwiek albo kogokolwiek...zresztą nie ma ludzi niepokonanych bez względu na styl :) pozatym podaj mi konkretny post w którym chwale kyokushin...
marjan- to że ktoś ma wysoki stopień nie oznacza od razu że jest dobry (chyba zdajesz sobie sprawe) pozatym nawet bardzo dobrym zawodnikom zdarzaja się wpadki więc oceniając coś po jednej walce sparingowej to sobie można...
  • 0

budo_dariczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Ulrich:
Smarkaczu jesteś na tym forum zaledwie kilka dni,więć uważaj co i do kogo piszesz

Jesteś odemnie zaledwie trzy lata starszy więc się tak nie gorączkuj, a co niemożesz uznać że coś jest lepsze od tego co ty ćwiczysz :twisted:
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

Ulrich:
Smarkaczu jesteś na tym forum zaledwie kilka dni,więć uważaj co i do kogo piszesz

Jesteś odemnie zaledwie trzy lata starszy więc się tak nie gorączkuj, a co niemożesz uznać że coś jest lepsze od tego co ty ćwiczysz :twisted:


Wystarczy 3 lata zeby być od kogoś madrzejszy!!!!a Ty sie tak nie wymadrzaj,bo dopiero co sie pytałes a juz kazdego pouczasz jak bys trenował karate w każdym stylu nie wiedomo ile lat!Ze widziales JEDEN jakis filmik w którym kyoku przegrało to myslisz,że jest do niczego i pouczasz innych trenujacych KILKA LAT!!!Wiec zastanów sie nad tym co piszesz najpierw!!!! :X
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Zaraz zaraz, po kolei.

Uno: nie wiem ile tutaj postów widziałem przekonujących o wyższości kyokushinu, bo jest kontaktowy i w ogóle, ale jak ktoś napisał swoje _wrażenia_ sugerujące przeciwnie, to co, od razu generalny wjazd? To uważać, że kyokushin jest skuteczniejszy od tradycyjnego można, a przeciwnie to już grzech i herezja? Nieładnie.

Duo: wjazdy personalne zupełnie nie na miejscu. Ewka: nie wiem, co miałaś na myśli, pisząc, że "Wystarczy 3 lata zeby być od kogoś madrzejszy", bo Ulrich swoim postem bynajmniej tego nie udowodnił, wręcz przeciwnie, przypomina mi to takie szczeniackie (tak, użyłem tego terminu z premedytacją) wyzywanie drugoklasisty przez czwartoklasistę w podstawówce od "gówniarzy" bo on jest "duży" i 2 lata starszy. Żadnych argumentów, nic, po prostu personalny atak.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
nie miałam na mysli akurat tego przypadku tylko ogólnie,że mozna być mądrzejszym choć nie powiedziane jest ,że trzeba,ale wkurza mnie takie cos jak sie "chłopak" dopiero co pytał a tu zaraz kazdego poucza!!!!
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Pwl : masz 100% racji :) Ale Twoja krytyka może zostać odebrana jako reprymenda ósmoklasisty pouczającego kłócących się drugoklasity i czwartoklasisty :) A zresztą niepotrzebnie w ogóle zabierałem tu swój głos.Wygłupiłem się i to się nie powtórzy :) Sayonara
Mateusz
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!
Wg mnie to przyczyną jest taki wiek (dorastanie), raz sie "wymondrza" :) a raz pyta o coś tam.

Nie kłoćcie się :P .
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o rade!

nie miałam na mysli akurat tego przypadku tylko ogólnie,że mozna być mądrzejszym choć nie powiedziane jest ,że trzeba,ale wkurza mnie takie cos jak sie "chłopak" dopiero co pytał a tu zaraz kazdego poucza!!!!


On nie poucza, on się (jakbyś nie zauważyła) broni bo na niego najechali :>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024