MP BJJ - Gracie Barra Cup 2005
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
A swoja droga jest 22.56... :wink:
Do zobaczenia w Warszawie - mysle ze nie jedno wspolne pifko przed nami
Napisano Ponad rok temu
No licze ze jednak sie dzis jeszcze pojawi, rano wyjezdzam do wawy i do zawodow zapewne nie bede mial dostepu do netu :?Kenjiro: pisałem, że najpóźniej w czwartek regulamin będzie. No i do 0.00 mam jeszcze troszkę czasu :wink:
Napisano Ponad rok temu
Rzeczywiście Kenjiro, sorry, zauważyłem Wasz znaczek i myślałem, że to Ty
Wzrok mi pada - zbyt dużo pracy :roll:
A co do piffffkowania :twisted: Of course
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Przede wszystkim organizatorzy zwracają uwagę na zasady fair-play. Zwycięstwo nie może być zdobywane za wszelką cenę, tak więc na GB CUP nie ma miejsca na jakiekolwiek zachowania nie licujące z duchem zdrowej sportowej rywalizacji.
1) Walki odbywać się będą na dwóch polach walki. W dywizji białych pasów walka trwa 5 minut, w dywizji kolorowych pasów (niebieskie, purpury i brązy) - 6 minut.
2) Sędzia na macie jest największym autorytetem i jest kompetentny do zdyskwalifikowania zawodników w trakcie walki. Nikt nie może podważyć jego decyzji. Sędzia ten jest również odpowiedzialny za sprawdzenie stanu gi każdego zawodnika przed walką.
3) Rozstrzygnięcie walki - nigdy nie ma remisu, walka kończy się przez:
- poddanie,
- dyskwalifikację,
- utratę przytomności,
- punkty,
- punkty przewagi.
W dywizji białych pasów nie będą przyznawane punkty przewagi!
4) Punkty:
- obalenie: każdy sposób sprowadzenia przeciwnika na ziemię. Jeżeli zawodnik rzuci przeciwnika, który nie wyląduje na plecach, to zawodnik rzucający musi utrzymać przeciwnika na ziemi w tej samej pozycji przez co najmniej 3 sekundy. Tak rozumiane obalenie gwarantuje zawodnikowi 2 punkty;
Jeżeli w trakcie obalania jeden z zawodników wypadnie poza obszar walki, punkty za obalenie przyznaje się tylko wtedy, gdy zawodnik obalający stał obiema stopami w obszarze walki, gdy wykonywał obalenie.
Jeżeli jeden z zawodników ma jedno kolano na ziemi i zostanie obalony, zawodnik obalający otrzyma 2 punkty jeżeli obiema stopami stoi na ziemi. Jeżeli zawodnik ma oba kolana na ziemi i zostanie obalony, stojący zawodnik musi przejść do pozycji bocznej i utrzymać pozycję - wtedy otrzymuje punkt przewagi.
Jeżeli zawodnik wykona wejście w nogi (double leg), a jego przeciwnik usiądzie na macie i wykona sweep'a, obalający zawodnik nie otrzyma punktów, natomiast zawodnik sweepujący otrzyma punkty.
Jeżeli zawodnik rzuca przeciwnika i kończy rzut znajdując się pod nim, to zawodnik rzucający otrzyma 2 punkty a zawodnik na górze otrzyma przewagę. Jeżeli zawodnik rzucający ląduje w gardzie swojego przeciwnika i jest sweepowany, oboje otrzymują 2 punkty.
- przejście gardy: ma miejsce jeżeli zawodnik, który jest nad przeciwnikiem lub między jego nogami, przejdzie do pozycji bocznej i ustabilizuje pozycję prostopadle do spodni jego przeciwnika, lub od razu do pozycji 6/9, dominując nad nim i nie pozostawiając mu żadnego miejsca do ruchu lub ucieczki z pozycji (nawet jeśli jest na boku, plecach lub brzuchu) - zawodnik przechodzący gardę otrzyma 3 punkty.
Jeżeli zawodnik, który znajduje się na dole uniknie przejścia swojej gardy poprzez przejście na kolana lub do stania, zawodnik inicjujący przejście nie uzyska punktów lecz punkt przewagi.
- kolano na brzuch: ma miejsce kiedy zawodnik kładzie swoje kolano na brzuchu przeciwnika, trzymając kołnierz jego gi lub rękaw i pas, a druga jego noga jest położona w kierunku głowy przeciwnika - zawodnik wykonujący tą technikę otrzymuje 2 punkty.
Jeżeli zawodnik na dole nie pozwoli przeciwnikowi położyć kolana na jego brzuchu i jeśli ten, który jest na górze nie ustabilizuje tej pozycji do końca, to nie otrzyma punktów tylko punkt przewagi.
- dosiad: ma miejsce kiedy zawodnik siedzi na klatce piersiowej przeciwnika. Przeciwnik może leżeć na brzuchu, boku lub plecach. Dosiadający może siedzieć na jednym z ramion przeciwnika, lecz nigdy na obydwu. Za dosiad również uważa się pozycję, kiedy dosiadający ma postawione jedno kolano i jedną stopę na ziemi. Za tę pozycję dosiadający zawodnik otrzyma 4 punkty.
Nie zostaną przyznane punkty, jeśli stopy lub kolana dosiadającego zawodnika znajdują się na nogach przeciwnika znajdującego się pod nim. Również jeśli zawodnik założy przeciwnikowi trójkąt z gardy i w ten sposób wyląduje w dosiadzie, to wtedy uważa się to za sweep, a nie za dosiad.
- wpięcie za plecy: ma miejsce kiedy jeden z zawodników wchodzi za plecy swojego przeciwnika, trzymając jego kark a nogami oplatając jego talię, z piętami wpiętymi po wewnętrznej stronie ud przeciwnika, nie pozwalając mu w ten sposób zmienić pozycji. Za dojście do takiej pozycji zawodnik otrzyma 4 punkty.
Jeżeli obie pięty nie będą wpięte do środka, punkty nie zostaną zaliczone.
Jeżeli zawodnik ma jedną nogę ponad ramieniem przeciwnika (lecz nigdy obie nogi ponad ramionami), to wtedy również dostanie punkty.
- sweep: ma miejsce wtedy, gdy zawodnik będący na dole ma swojego przeciwnika w gardzie lub półgardzie i jest w stanie znaleźć się w pozycji na górze poprzez zmianę pozycji. Za sweep zawodnik otrzyma 2 punkty.
Nie uznaje się za sweep ruchu, który nie rozpoczyna się z gardy lub półgardy.
Jeżeli zawodnik wykonujący sweepa znajdzie się w trakcie tego ruchu za plecami przeciwnika, otrzymuje 2 punkty.
Jeżeli jeden zawodnik sweepuje z gardy i w trakcie tej akcji obaj zawodnicy zajmują pozycje stojące, a zawodnik sweepujący wykona obalenie i znajdzie się w pozycji na górze, to otrzyma 2 punkty.
CDN.
Napisano Ponad rok temu
Ja już padam, ciekawe jak wykażą się chłopaki z MMA Warszawa :?
Napisano Ponad rok temu
5) poddanie: występuje wtedy, kiedy zawodnik swoją techniką zmusza przeciwnika do poddania się przez:
- odklepanie dłonią (o przeciwnika lub o matę) w widoczny sposób;
- odklepanie stopami o matę (jeśli zawodnik nie może użyć rąk);
- werbalne zwrócenie się do sędziego o zakończenie walki (jeżeli nie jest w stanie odklepać ani dłońmi ani stopami);
- poproszenie o zakończenie walki z powodu kontuzji lub fizycznej niezdolności lub nieprzygotowania do dalszej walki.
Ponadto:
- sędzia może skończyć walkę przyznając zwycięstwo zawodnikowi, który założył dźwignię, jeśli widzi, że dźwignia jest założona w sposób dokładny i jest pewne, że zawodnik któremu założono dźwignię jest narażony na poważną kontuzję;
- trener zawodnika może zakończyć walkę poprzez zwrócenie się bezpośrednio do sędziego o zakończenie walki lub też poprzez rzucenie ręcznika na matę;
- jeżeli zawodnik jest poddawany i krzyczy, będzie miało to ten sam skutek jakby odklepał.
Sędzia może zakończyć walkę jeśli jeden z zawodników odniósł kontuzję lub gdy lekarz stwierdził niezdolność zawodnika do kontynuowania walki. Zwycięstwo będzie przyznane przeciwnikowi tylko wtedy, gdy kontuzja nie została spowodowana umyślnie, w sposób prowadzący do dyskwalifikacji.
6) dyskwalifikacja:
Poważne przewinienia: to te, które powodują automatycznie zdyskwalifikowanie przez sędziego:
- używanie obraźliwego języka, przeklinanie i każde inne zachowanie, świadczące o braku szacunku dla sędziego lub publiczności;
- gryzienie, szarpanie za włosy, wkładanie palców w oczy lub do nosa przeciwnika, świadome dążenie do kontuzji genitaliów lub użycie pięści, stóp, kolan, łokci, głowy w celu zranienia przeciwnika lub uzyskania nieuczciwej przewagi;
- kiedy zawodnik ma porwane gi w trakcie walki, sędzia da mu czas na zmianę kimona. Jeśli zawodnik tego nie zrobi, zostanie zdyskwalifikowany;
- zawodnik musi mieć ubrane spodenki (szorty, spodenki do sw) pod spodniami od gi. Jeżeli podrą mu się spodnie od gi, zawodnik dostanie czas na ich zmianę. Jeżeli tego nie zrobi, zostanie zdyskwalifikowany;
- jeżeli zawodnikowi została założona dźwignia i aby uniknąć odklepania ucieka z pola walki, będzie od razu zdyskwalifikowany. W takim wypadku jest to przewinienie techniczne, zawodnik zdyskwalifikowany może walczyć w kategorii absoluto (open);
- we wszystkich dywizjach zabronione są slamy z gardy, dźwignie skrętowe na nogi, dźwignie na kręgosłup, uciski na biceps, uciski na łydkę, obalenie nogami tzw. nożyce;
w dywizji białych pasów zabronione są wszystkie dźwignie na nogi, w dywizji kolorowych pasów jest jedynie dozwolona dźwignia prosta na staw skokowy.
Wykonanie jakiejkolwiek techniki zabronionej skutkuje automatyczną dyskwalifikacją.
Pomniejsze przewinienia:
KARY:
Pierwsze przewinienie będzie karane werbalnym ostrzeżenie.
Drugie przewinienie będzie karane przyznaniem przeciwnikowi przewagi.
Trzecie przewinienie będzie karane przyznaniem przeciwnikowi 2 punktów.
Po trzecim przewinieniu za każde następne sędzia może zdyskwalifikować zawodnika.
- Zawodnik może zejść na kolana dopiero po złapaniu kimona przeciwnika;
- Gdy zawodnik unika walki uciekająć z pola walki, lub będąc na ziemi ucieka z pola walki poprzez czołganie się lub przewroty lub wstawanie celem uniknięcia walki, lub celowo schodzi z maty celem uzyskania czasu;
- Gdy zawodnik unika walki zdejmując gi lub pozwalając aby mu je zdjęto w celu zatrzymania walki, aby mógł odpocząć lub uniknąć ataków jego przeciwnika;
- Gdy zawodnik wsadza swoje palce do środka (wewnątrz) rękawów lub nogawek od gi, lub łapie oburącz pas przeciwnika;
- Gdy zawodnik spowalnia walkę, trzyma swojego przeciwnika i nie dąży do poddania go, kiedy jest w gardzie lub trzyma przeciwnika w gardzie, kiedy zachowuje się pasywnie i nie dąży do zmiany pozycji. W momencie gdy sędzia zauważy takie pasywne zachowanie powinien nakazać odliczenie 30 sekund. Jeżeli w tym czasie zawodnik nie zmieni swojej pozycji lub nie okaże swojego zaangażowania w walkę, to utraci 2 punkty i obaj zawodnicy powrócą do walki w stójce w pozycji neutralnej. Za drugim razem postępowanie jest takie samo, za trzecim razem sędzia ma możliwość zdyskwalifikowania zawodnika.
Za przetrzymywanie będzie również uznane trzymanie przeciwnika w pozycji bocznej lub północ-południe (6/9).
- Jeżeli zawodnik ucieknie z pola walki w celu uniknięcia sweepa, który - w ocenie sędziego - byłby wykonany do końca, to zostanie on ukarany utratą 2 punktów. Tak samo się stanie, jeśli zawodnik ucieka z maty w celu uniknięcia dźwigni, która jeszcze nie została do końca założona.
7) utrata przytomności: jeden z zawodników zostaje uznany za pokonanego po utracie przytomności poprzez: duszenie, ucisk, obalenie, lub przypadkowo, który nie kwalifikuje się jako przewinienie karane dyskwalifikacją.
8) punkty przewagi: jeżeli zawodnik spróbuje wykonać, lecz nie skończy, jedną z podstawowych technikw w walce, np. sweep, obalenie, poddanie, to może uzyskać punkt przewagi.
- przez obalenie: jeżeli jest widoczna utrata równowagi a zawodnik prawie wykona obalenie;
- w zamkniętej gardzie (kiedy zawodnik na dole oplata nogami talię przeciwnika):
zawodnik na górze zdobędzie przewagę jeśli będzie atakował, próbował zdominować gardę przeciwnika (przejść gardę), zmuszając swojego przeciwnika do wydatkowania energii w celu odzyskania pozycji, np. przejścia do półgardy.
Zawodnik na dole zdobędzie przewagę jeśli wykona prawie całego sweepa, powodując zagrożenie swojego przeciwnika (pod warunkiem, że rozpiął gardę), jak również kiedy założy dźwignię, zmuszając swojego przeciwnika do obrony.
Jeżeli jest remis, to sędzia przyznaje przewagę przeciwnikowi, który w walce był bardziej agresywny i wykazywał większą inicjatywę lub też dominował w walce, zmuszał cały czas przeciwnika do obrony.
9) ubiór:
Zabronione są buty (np. do zapasów), ochraniacze na uszy, koszulki pod kimonem i jakiekolwiek ochraniacze, które mogłyby przeszkodzić w walce.
Gi musi być czyste i uprane, nie może być porozdzierane. Dopuszczalne są kimona w kolorze białym, czarnym i niebieskim. Całość musi być jednolita, nie można mieć np. białych spodni i niebieskiej góry. Rękawy kimona muszą dosięgać nadgarstków w momencie wyprostowania rąk przed siebie. Pas zawiązany na dwa supły, tak aby ograniczyć jego rozwiązanie w walce.
Paznokcie dłoni i stóp muszą być krótkie i czyste.
Zawodnicy noszacy długie włosy muszą zadbać, aby nie przeszkadzały one w walce ich przeciwnikom lub im samym.
Nie wolno kolorować włosów sprayem.
10) punkty za miejsca:
za 1 miejsce: 9 pkt
za 2 miejsce: 3 pkt
za 3 miejsce: 1 pkt
W klasyfikacji drużynowej liczy się:
- większa ilość medali złotych
- większa ilość medali srebrnych
- wyższa ranga mistrzostwa
- mistrzostwo w cięższej wadze
11) Przy macie może znajdować się jedynie jedna osoba wspomagająca zawodnika (np. trener) i tylko ona może dawać instrukcje zawodnikowi odnośnie walki.
Jakiekolwiek niesportowe zachowanie kolegów z klubu jednego z zawodników, czy też osób jego wspierających, emanujące brakiem szacunku do drugiego z zawodników, przed, w trakcie i po walce, będzie skutkować możliwością dyskwalifikacji tego zawodnika przez sędziego.
Publiczność zachowująca się w sposób niesportowy będzie zmuszona opuścić miejsce zawodów.
Finito
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
na uszy z tego co w regulaminie wyczytalem to nie
nie bedzie tolerancji zadnej nadwagi.Jezeli sie wchodzi przed walka na wage i waga jest za duza-powinna byc dyskwalifikacja, bedziemy sie pewno starac wrzucic do wyzszej kategorii jezeli to bedzie mozliwe
Napisano Ponad rok temu
jak to dyskwalifikować? przeciez nie bylo kwalifikacji do tych zawodow. zawodnicy powinni dostac czas na doprowadzenie wagi do porzadku. dopiero przy drugim wejsciu powinno byc przeniesienie do wyzszej kategorii.nie bedzie tolerancji zadnej nadwagi.Jezeli sie wchodzi przed walka na wage i waga jest za duza-powinna byc dyskwalifikacja, bedziemy sie pewno starac wrzucic do wyzszej kategorii jezeli to bedzie mozliwe
Napisano Ponad rok temu
Napisano Ponad rok temu
nie do konca rozumiem o co Ci chodzi z ta kwalifikacja.Na doprowadzenie wagi do porzadku zawodnicy mieli okolo 3 miesiecy.Przy jakim drugim wejsciu?Tłumacze ze dyskwalifikacji nie bedzie, poniewaz to pierwsze w tym sytemie rozgrywane zawody(chodzi o wazenie) i beda ulgi w postaci ewentualnego przeniesienia do wyzszej kategorii.Waga jest bezposrednio przed walka-powtarzam.jak to dyskwalifikować? przeciez nie bylo kwalifikacji do tych zawodow. zawodnicy powinni dostac czas na doprowadzenie wagi do porzadku. dopiero przy drugim wejsciu powinno byc przeniesienie do wyzszej kategorii.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 5
0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych
10 następnych tematów
-
MP w BJJ
- Ponad rok temu
-
bjj
- Ponad rok temu
-
Aktualizacja stronki Octagonu
- Ponad rok temu
-
Gracie Barra Londyn
- Ponad rok temu
-
BJJ SZCZECIN
- Ponad rok temu
-
Pytanko
- Ponad rok temu
-
COPACABANA FIGHTCLUB WARSZAWA - BJJ, MMA, MUAY THAI, ZAPASY
- Ponad rok temu
-
Dzwignie na nogi - szkoleniowka- no wlasnie od kogo?
- Ponad rok temu
-
Zawody w Pradze
- Ponad rok temu
-
Gracie Barra BJJ MMA- Łask, Zduńska Wola
- Ponad rok temu