Skocz do zawartości


Zdjęcie

Energia Colta Walkera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Energia Colta Walkera
Czy ogłoszenia na allegro, jakoby Colt Walker cal. 0.44 miał energię wylotową zbliżoną do 0.357 Magnum jest zasadne? Czy ta broń, w sytuacjach, w których jej rozmiary nie byłyby problemem (domek letniskowy, biwak, samochód) nadawałaby się do użycia w samoobronie?
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Energia Colta Walkera

Czy ogłoszenia na allegro, jakoby Colt Walker cal. 0.44 miał energię wylotową zbliżoną do 0.357 Magnum jest zasadne? Czy ta broń, w sytuacjach, w których jej rozmiary nie byłyby problemem (domek letniskowy, biwak, samochód) nadawałaby się do użycia w samoobronie?


Rzeczywiście - też spotkałem się z opinią (osób strzelających z obu broni), że przy maksymalnym dopuszczalnym ładunku prochowym Walker 44 ma energie pocisku porównywalną z 357 magnum. Strzelałem z czarnoprochowego walkera 44 i taurusa 357 magnum, ale trudno tak "na oko" wyważyć, czy jest to samo. W każdym razie "wali" nieźle. Może były jakieś badania przeprowadzane. Ja nie znalazłem. A co do użycia w samoobronie - cóż... przez lata ludzie ginęli od broni czarnoprochowej, to i teraz mogą ginąć... Chodzi o to, że jak na dzisiejsze standardy, jest to broń dosyć niebezpieczna dla strzelającego :-) stąd chcąc jej używać w samoobronie należy przestrzegac paru zasad bezpieczeństwa. Poza tym, jeśli już, to są mniejsze rewolwery (także mniejszego kalibru), które bardziej nadawałyby się do tego celu.
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Energia Colta Walkera
Mam jescze kilka pytań dotyczących rewolwerów CP

a) Które modele "luzują" się najwolniej (defekt wynikający z otwartej konstrukcji) - duże czy małe?

B) Czy rewolwer CP można bezpiecznie kupić w sklepie internetowym, nie obawiając się defektów konstrukcyjnych? Gdzie najlepiej?

c) Czy to prawda, że początkujący absolutnie nie powinni zaczynać od rewolwerów?

d) Które byście polecieli - z myślą o samoobronie (przy założeniu, że będzie używany stacjonarnie)?
  • 0

budo_graf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin-Niebuszewo

Napisano Ponad rok temu

Re: Energia Colta Walkera
Zdecydowanie nie poleciłbym czarnoprochowca do samoobrony - jest po prostu zbyt zawodny.

Nawet jeśli nie odpali 1 raz na 10 to i tak za dużo, a przecież nie ładowałbyś go codziennie od nowa? Więc w sytuacji zagrożenia nie liczyłbyś na siebie i swoje umiejętności, ale na łut szczęścia.
  • 0

budo_xx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Energia Colta Walkera
Gdyby jeden kapiszon nie odpalił, można po prostu odpalić kolejną komorę, taka jest idea rewolweru :roll:
A co sądzicie o tym [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Energia Colta Walkera

Mam jescze kilka pytań dotyczących rewolwerów CP

a) Które modele "luzują" się najwolniej (defekt wynikający z otwartej konstrukcji) - duże czy małe?

B) Czy rewolwer CP można bezpiecznie kupić w sklepie internetowym, nie obawiając się defektów konstrukcyjnych? Gdzie najlepiej?

c) Czy to prawda, że początkujący absolutnie nie powinni zaczynać od rewolwerów?

d) Które byście polecieli - z myślą o samoobronie (przy założeniu, że będzie używany stacjonarnie)?


Nie znam się na tyle na broni czarnoprochowej, by cokolwiek polecać. Moje doświadczenia sprowadzają się do kilkukrotnego strzelania tą bronią pożyczoną na strzelnicy od znajomego. Wiem, że chwalone są rewolwery firm Pietta i Uberti. Firmy te produkują różne modele i są dosyć cenione za niezawodność. Co do zakupów w sklepie internetowym - jak ze wszystkim - jeśli kupujesz w renomowanym sklepie, to ryzyko jest niewielkie, ale jeśli w firmie "Kogucik", to może być różnie. Jeśli taki rewolwer ma być używany stacjonarnie, to może bytć duży :-) Konkretnych modeli ci nie polecę, ale jeśli możesz, to wybieraj replikę jak najbardziej "współczesną" tzn. model opracowany jak najpóźniej (oczywiście do magicznego - według polskiego prawa - roku 1850...) Pozdro. Lothian.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024