Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_brutt_lustter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników
Witam Serdecznie!

Mam prośbę,chciałbym usłyszeć opinie właściecieli Maxxa Stiletto 5,5" ,jakie mają wrażenia z jego uzytkowania.
Interesują mnie zwłaszcza 3 sprawy.
1.D2-słyszę o tej stali opinie ze jest dosyć krucha,jak to wyglada w praktyce i czym AIRDI D2 Camillusa sie różni od innych D2 ?
2.na ile dłuższe korzystanie z flippera exploatuje blokadę i co z bladeplayem?
3.czy ktoś próbował przeróbki clipsa na tip-up?
Oczywiście wszystkie inne uwagi na temat tego noza mile widziane.:-)
Sorry,być może niektóre pytania są dosyć naiwne i być moze odpowiedzi znajdują się w jakimś topicu,niestety mimo ze sporo się naszukałem nie znalazłem na forum postów o Cuda Maxx stiletto.
Pozdrawiam raz jeszcze wszystkich domowników:-)
B.L
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników
ja mam od paru dni cudaka maxxa 5.5 ale bowie.

jezeli chcesz go kupic to dobrze to przemysl: to jest bardzo duzy noz i bardzo straszy ludzi.

1. d2 zastosowane w nim sprawia wrazenie dosc sprezystej (pewnie wyzej odpuscili), sadze ze nie powinno byc problemow z kruchoscia.

2. nie mam pojecia, za krotko mam

3. ktos zrobil i gdzies to bylo i nawet byl filmik jak w tip-up dawal sie otwierac jak z wave'a. masakra.

generalnie, polecam noz ale tylko dla freakow i/lub ludzi niedowartosciowanych. noz robi wrazenie.


a ja przerabiam jego rekojesc na flower power.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników
Ardi D2 to poprostu wyrob z huty Cruciable ,co do innych D2 to moga sie roznic minimalnie skladem i czystoscia
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników

3. ktos zrobil i gdzies to bylo i nawet byl filmik jak w tip-up dawal sie otwierac jak z wave'a. masakra.


na knives (chyba nie łamie regulaminu, w końcu nie podałem adresu), niejaki Gacman ;) taka wielka kosa z łejwem, naprawdę rozwalający widok ...
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników
to jest rozwalajacy widok nawet bez wave'a
  • 0

budo_brutt_lustter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników
Wielkie dzięki,Guldan,Navyseal,SMoke za szybką reakcję i sporą garść faktów. poklon poklon poklon .
>
A teraz do rzeczy:moje zainteresowanie tym nożem wynika z faktu że mam okazje kupić niebawem Maxxa po w miarę atrakcyjnej cenie-co dalej nie wyklucza mozliwosci,Guldan,ze jestem niedowartościowanym freakiem 8 .
(a tak na marginesie ,cóż to na boga jest rękojeść a la flower power:?-psychodelia wzoru czy kształtu?)
Przyznam się poza tym że ,,sztyletowate,, wykończenie ostrza zawsze mnie frapowało,raz ze lubie symetrię,dwa; co dwie krawędzie tnące to nie jedna ),trzy; nie przeraża mnie wielkość MAxxa ,bo nie przymierzam się do przerażania nim innych(o sytuacjach extremalnych nie wspomnę bo żaden ze mnie nożowy fighter-gaz na idiotów wystarczy a jak nie wystarczy to i nóz by mi nie pomógł).
Swoją drogą to z tego co widzę na rynku noży seryjnych jesli chodzi o sztylety panuje istna posucha.
Na koniec jeszcze jedno pytanie,jak Guldan oceniasz wyważenie swojego Bowie?
PS.Maxxa będę miał w dłoni w przyszłym tygodniu-ciekawe, może jednak jego wielkość mnie przerazi...na razie jestem optymistą :D
Pozdrawiam
B.L[/quote]
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników
Co prawda ja nie Gulden ale Bowie mam. Nie jestem nożownikiem ino nożomaniakiem, ale jakbym miał walczyć nożem to z przezemnie posiadanych kozików wybrałbym Maxx'a. Ze względu na budowę (długa rękojeść) nóż sprawuje się jakby miał 7 cali. Co do przerażania uważam że Military wygląda bardziej morderczo. Cuda Maxx to ideał noża kuchennego :) krojenie chleba to jego ulubione zajęcie. Co do rękojeści przy grubości 10 mm, tak on jest tak płaski i kształcie no powiedzmy przypominającym rybkę leży bardzo dobrze w każdej pozycji (myślę że w sztylecie będzie to jeszcze bardziej pożądane) Są i minusy, zmiana pozycji chwytu ze względu na wielkość rękojeści jest dość ograniczona. Stal D2 w tym przypadku to moim zdaniem dużo więcej niż 154CM. Pomimo swych rozmiarów nóż nie nadaje się do rąbania ale nie z powodu stali tylko konstrukcji blokady i masy samego ostrza. Ze względu na masę ostrza i gardę/fliper nie polecałbym zmiany usytuowania klipsa no chyba że ktoś się chce wykastrować przy wyjmowaniu noża
  • 0

budo_brutt_lustter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników
Ile właściwie ma on cm po rozlozeniu,28?
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Cuda Maxx 5,5"opinie użytkowników
na ng piszą, że 12" więc około 30cm ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024