Skocz do zawartości


Zdjęcie

I następna nowość Tridenta.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

I następna nowość Tridenta.
Nowy model.

Smuklejsza wersja O-1.
Mi się podoba, ale najbardziej czekam na folder.

Nowy model jest [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: I następna nowość Tridenta.
sliczny :)

ha! wojtek, dzieki za inspiracje!

edytka:
Dołączona grafika

superrrrr :twisted:
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: I następna nowość Tridenta.
Klimat Falloutowy, fajny. Wojtas 13 czy dobrze sie tnie i wogóle pracuje taką klingą?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: I następna nowość Tridenta.
Jawor, zależy co nazwać pracą.

To nie kuchenniak, czy kampingowiec. Mój O-1 służy mi za stopnie, kiedy chcę wejść gdzieś wyżej. Wyłamuję nim okna, dziurawię drzwi, rzucam..... itd. (fotki wkrótce).

Przy tym potrafię nim przygotować opał na ognisko, jakieś żarcie, przeciąć linkę, karton czy co tam jeszcze.

Nie jest to super cutter ale tnie lepiej niż foldery ER, gorzej niż Strider AR czy Rat-3, ale na tych ostatnich bym nie stawał.

Mi się taki nóz przydaje w trakcie szkoleń strzeleckich, a dodatkowo sprawia mi frajdę nadużywanie go od czasu do czasu. Jeśli dodam, że mi się strasznie podoba i w mojej łapie (krótkie palce) leży bardzo dobrze (choć są o nim skrajne opinie, albo leży dobrze, albo beznadziejnie, z pośrednimi w zasadzie się nie spotkałem), to mam narzędzie marzeń o ograniczonej funkcjonalności (ale nadal nie jest to beznadziejny zaostrzony łom, jeśli chodzi o cięcie) i pewnym wąskim wyspecjalizowaniu.

Te noże (Tridenty) są tak projektowane bez wyjątku. Mają służyć mundurowym, a nie kolekcjonerom. I nie chodzi o wszystkich mundurowych a raczej wąską grupę, którym takie natrzędzie jest potrzebne. Łatwo takiego "byka" uzupełnić paramilitarką, manixem lub presidio tylko do cięcia i precyzyjnej roboty.

To co wyróżnia Tridenty na plus to jest obróbka cieplna i jakość wykończenia (choć mojego trochę spaprałem przeprofilowując krawędź tnącą). Warto się przekonać jak to jest z tą S30V. W tym wydaniu napewno wyciśnięto z niej bardzo dużo.

Ja tam jeszcze czekam na folder Tridenta, ale pewnie jeszcze jeden lub dwa fixedy kupię od pana Szczerbiaka, bo bardzo mi odpowiadają.

Niebawem zamieszczę opinie użytkowników mojego O-1 z passaround razem z fotkami. Oraz kilka fotek z jednej ze zbiórek, na której się trochę popastwiłem nad O-1.

Jeśli chciałbyś się pobawić moim O-1, to wal na priv. Na pewno da się coś załatwić.

P.S.
Pewnie zaraz odezwą się głosy wrogów zaostrzonych łomów ;) .
Acha, nie zmieniłem zdania, że zapas mocy częściej przeszkadza niż pomaga. I nadal twierdzę, że "taktyczny" to raczej termin marketingowy, ale czasem to wszystko może się przydawać (mi w zabawie, a niektórym w pracy). Są po prostu różne Taktyczności.....
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: I następna nowość Tridenta.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź odpowiedź. 8)
Są ,,nieortodoksyjne'', ale mi się podobają.
Jak tylko będzie na horyzoncie u mnie wolny weekend to trzymam Cie za słowo i dam znac na priva :)
Pozdrowionka jawor
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: I następna nowość Tridenta.
Zgodnie z obietnicą.

Fotki .
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: I następna nowość Tridenta.
Wojtas - a Twoja fota jak stoisz na tridencie jest jako "Picture of the week" :)

Swoją drogą - to nieziemsko bydlacka maszyna... W łapie leży jak dla mnie wspaniale - pieswidmo trochę wybrzydzał, ale cóż... on tak ma. :)
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: I następna nowość Tridenta.
a ja znalazłem Twoje fotki poprzez Militarymorons:
tam też jest fajny opis O1:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: I następna nowość Tridenta.

Swoją drogą - to nieziemsko bydlacka maszyna... W łapie leży jak dla mnie wspaniale - pieswidmo trochę wybrzydzał, ale cóż... on tak ma. :)


Z tym nożem jest trochę jak ze Spydercami o bardziej rozbudowanych rękojeściach.
Albo leżą, albo nie. Już kiedyś pisałem, ze praktycznie nie ma wypowiedzi pośrednich. ALbo komuś ten nóż leży świetnie, albo kiepsko.

Poza tym, żadko spotyka się noze o tk smukłych klingach, wiec i nasze przyzwyczajenia są zupełnie inne....
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: I następna nowość Tridenta.
Zajebiste! Zwlaszcza te z tym przydlugim jelcem! Klimatyczne!

K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024