Skocz do zawartości


Zdjęcie

avalanche vs boa vs afck


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

avalanche vs boa vs afck
czy ktos mial te trzy noze na raz? szukam czegos do ogolnego uzytku, na codzien, no moze niekoniecznie podczas dnia pracy w biurze, ma to byc cos co nie zawiedzie w roznych warunkach, ale nie do otwierznia drzwi przez zawiasy :D jesli mozecie to pomozcie, aha AFCK - stal D2, kershavy CPM440V, ewentualnie jakies problemy z ostrzeniem na ceramicznych kamieniach i V- ostrzalce??

pozdrawiam jak zwykle

piter pan
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
zaraz chlopaki Ci tu dokladnie wyloza co i jak, ale CPM440V jest dosc wyjatkowa stal, tnie ponoc niesamowicie i rowniez tak samo trzyma ostrosc ale jest za to strasznie krucha, doloz do tego ksztalt glowni BOA i masz cos wysmienitego do ciecia ale nie do podwazania nawet delikatnego, wiec jako podstawowy EDC troszke moze byc nie tego. zreszta AFCK tez raczej nie nadaje sie do podwazania ze wzgledu na smukly czubek, no ale o BM to zaraz Rybak Ci wyjasni wszystko :wink: :)
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
aj spoznilem sie z edycja
BOA vs AFCK
http://www.forum-kul...showtopic=78062
o trzecim juz Ci linkow podali
  • 0

budo_robin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck

ewentualnie jakies problemy z ostrzeniem na ceramicznych kamieniach i V- ostrzalce??


No coz, D2 dosc dlugo sie ostrzy, problemow zadnych, odrobine cierpliwosci potrzeba :D
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck

no ale o BM to zaraz Rybak Ci wyjasni wszystko :wink: :)


rybak nic nie bedzie wyjasnial, bo mu sie nie chce - pisal niedawno az do znudzenia :P
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
odpusc Boa - duzy, ciezki, dobrze tnie, ale ze ma ostrze recurved to znowu nie wszystko tak fajnie tnie, do tego jest bardzo delikatny i zadny z niego "tactical" - na puszce od piwa sobie go wyszczerbisz, a czubek zlamiesz na byle czym.. dorzuc sprezynke w postaci speedsafe'a ktora ci peknie po roku.. odradzam :)
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
o rany, po tym wszystkim ( czytalem zadanego linka thx i jeszcze pare innych rowniez)widac, ze kazda stal i kazdy noz ma swoje plusy i minusy, ale biorac pod uwage normalne, podkreslam jeszcze raz normalne, uzytkowanie a nie uzywanie noza do wszystkiego (i niczego zarazem) z tych trzech propozycji da sie wybrac, zeby nie zbierac po miesiacu na nastepny nabytek, bo temu cos brakuje, aha dodajmy jeszcze do tej listy 710HS z M2.


pozdro

piter pan
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
To bierz 710HS. Będzie Ci rdzewiał jak głupi, ale to całkiem fajna kosa. też mi się podoba.
Mam też wrażenie, że jako EDC lepiej się sprawdzi wersja ze 154CM. Różnica w trzymaniu ostrza pewnie nie będzie na codzień mocno przeszkadzać, a brak powłoki i nierdzewność, to ważne parametry noża EDC...
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
kup cos z 440C - najlepszy stosunek jakosc/cena :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck

To bierz 710HS. Będzie Ci rdzewiał jak głupi, ale to całkiem fajna kosa. też mi się podoba.


Serio?

Zardzewial Ci jakis? Od czego? Duzo razy?

Mam też wrażenie, że jako EDC lepiej się sprawdzi wersja ze 154CM. Różnica w trzymaniu ostrza pewnie nie będzie na codzień mocno przeszkadzać, a brak powłoki i nierdzewność, to ważne parametry noża EDC...


Pouzywales sobie jakichs nozy ze 154CM i M2? To Twoje wnioski z porownania?

Sorka, stary, ale ostatnio cos te Twoje rady a propos nozy u mnie wywoluja mnie odruch uniesienia brwi.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
Z tych czterech noży miałem kontakt ze wszystkimi. Boa był moim pierwszym nożem, mam go 3.5 roku. Avalanche to bliźniak mechanicznie, tyle że bez recurve. AFCK to tak zwany kiler, smukły czubek i dziura - nie przepadam.
Wybrałbym 710 M2. Używałem pół roku, teraz jest własnością mojej kobiety. Rdzewieje krawędż tylko bardzo niewytarta albo po krojeniu cytryny. Ale wystarczy przetrzec o chusteczke i nie ma problemu.
Niezawodna mechanika, łatwość operowania blokadą, dwustronność, otwiera sie jednym palcem intuicyjnie. Wspaniały nóż. A M2 jest bardzo agresywna, troszke przypomina przy tym 440v, a mniej podatna na uszkodzenia. Czubek 710 niejedno przeszedł. Jest wystarczajaco mocny.
[Mocniejszy niz w LCC :) :):)]

Pozdrawiam

Mithr
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
A ode mnie juz a propos wyboru noza:

kup cos z 440C - najlepszy stosunek jakosc/cena :)


to sluchaj dzeya.

Jesli nie miales jeszcze zadnego noza z gornej polki, a chcesz cos porzadnego, to kup sobie np. jakiego Griptiliana - z dziurka, albo kolkiem, jaki Ci sie bardziej podoba - albo inna Endure.

Bedziesz mial porzadna stal i zbierzesz doswiadczenia nie wydajac przy tym jakiegos ogromnego majatku. Pouzywasz troche i bedziesz wiedzial, co Ci odpowiada, co nie.

I nie bedziesz sie wsciekal przy ostrzeniu, bo ostrzenie 440C i VG10 w wykonaniu BM i Spyderco to jest sama przyjemnosc.

Jesli nie masz w tym za duzo doswiadczenia, to lepiej bedzie sprawic sobie na poczatek cos, co bedzie latwiejsze w "obrobce" i bledy beda latwiejsze do naprawienia.

A przedtem postaraj sie obmacac wszystko, na co masz ochote, zeby uniknac rozczarowan, kiedy juz zaplacisz za noz.

Moje trzy centy.
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
dzieki chlopaki za rady,

a propos:



kup cos z 440C - najlepszy stosunek jakosc/cena :)


mam BM pika, 440C , jest OK jak najbardziej, ale ciagnie mnie do czegos lepszego, nieco ciezszego, mocniejszego, lepiej wykonanego, plynniejszego w dzialaniu ( chociaz pice ciezko cos zarzucic) po prostu taki lekki snobizm, spowodowany za duza iloscia artykulow w necie na temat nozy, stali itd, a ze przy okazji mam mozliwosc cos lepszego zakupic to szukam, pytam, badam itd, wziela we mnie gore chec posiadania dobrego noza, foldera przez DUZE "F", ktory pewnie w swoim zywocie nie bedzie mial okazji wykazac swoich super mozliwosci, tak jak pewnie noze wielu uzytkownikow tego forum ( tak mi sie wydaje, jesli tak nie jest to przepraszam), mam wrazenie, ze wiekszosc nozy z tzw gornej polki niewiele sie od siebie rozni, wiec szukam roznych opinii.

gdybyscie mieli jeszcze cos do poradzenia w tej kwestii to chetnie przyjme rady, zeby kiedys innym "greenhornom" puscic dalej :)

pozdrawiam serdecznie

piter pan
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck

rybak nic nie bedzie wyjasnial, bo mu sie nie chce - pisal niedawno az do znudzenia :P


Rybak moze tu krotko jestem i sie nie znam ale wiem ze czlowiekowi rady nie odmowisz ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck

a propos:

kup cos z 440C - najlepszy stosunek jakosc/cena :)


mam BM pika, 440C , jest OK jak najbardziej, ale ciagnie mnie do czegos lepszego, nieco ciezszego, mocniejszego, lepiej wykonanego, plynniejszego w dzialaniu ( chociaz pice ciezko cos zarzucic) po prostu taki lekki snobizm, spowodowany za duza iloscia artykulow w necie na temat nozy, stali itd, a ze przy okazji mam mozliwosc cos lepszego zakupic (...)


W takim razie obmacaj te, na ktore mialbys ochote i wybierz ten, ktory Ci najlepiej bedzie w dloni lezal.

A jak ma byc snobizm, to 710HS bedzie w sam raz, bo to hardcore ;)
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
Dołączona grafika

nozyk ponizej, M2, raz a dobrze naostrzony nie wymaga podostrzania (bo sie nie tepi), noszony non stop w kieszeni spodni nie pokryl sie jeszcze ani razu rdza (czy sladami rdzy).
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
rybak: You're right... :oops:
Jak się n razy usłyszy, że M2 szybko rdzewieje, to potem człowiek pisze głupoty.
Wypowiedź swoją oparłem oczywiście na postach forumowiczów.
Przepraszam.
  • 0

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
dzieki chlopaki za pomoc, a tak przy okazji znacie jakis dobry sklep za wielka woda? czy w usa dostarczaja przesylki za pobraniem jak u nas , czy tylko przelew wchodzi w gre? pytam bo moj kumpel bedzie w pln karolinie i moglby mi cos tam kupic ( czyt. 710 HS) ?



pozdro

piter pan
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck

rybak: You're right... :oops:
Jak się n razy usłyszy, że M2 szybko rdzewieje, to potem człowiek pisze głupoty.
Wypowiedź swoją oparłem oczywiście na postach forumowiczów.
Przepraszam.


A to mnie zaskoczyles, bo na forum nie widzialem za duzo o tej rdzy - od tych co maja i uzywaja / uzywali, slychac raczej, ze wlasnie nie bardzo rdzewieje, chyba, ze jakas fleja noza nie wytrze dokladnie po melonach i zostawi na 2-3 dni.

Jak ja :)

dzieki chlopaki za pomoc, a tak przy okazji znacie jakis dobry sklep za wielka woda? czy w usa dostarczaja przesylki za pobraniem jak u nas , czy tylko przelew wchodzi w gre? pytam bo moj kumpel bedzie w pln karolinie i moglby mi cos tam kupic ( czyt. 710 HS) ?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tam wszystko juz znajdziesz, co i jak.

Ale do ostrzenia tego bedziesz potrzebowal jakiejs porzadnej ostrzalki - najlepiej cos diamentowego, bo to wtedy jest bzyk-bzyk i noz jest znowu ostry.
Ceramika tez mozna, ale to wtedy trwa troche dluzej.

Za to jak juz naostrzysz, to zanim sie stepi przy normalnym uzywaniu, tez potrwa "troche dluzej" ;)
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
Piter, Bierz dwa 710hs Drugi dla mnie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024