Skocz do zawartości


Zdjęcie

avalanche vs boa vs afck


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_piter pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck

Piter, Bierz dwa 710hs Drugi dla mnie :)


chetnie, ale jak bede juz cos wiecej wiedzial, bo na razie sprawa jest w tzw proszku :)

pozdro
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck
Miałem przez prawie rok Avalanche.
To dobry nożyk, ale trzeba się do niego przyzwyczaić, bo:
- jak dla mnie był trochę za ciężki,
- nie pasował mi kształt, (ale po prostu mam specyficzne wymagania :) ),
- trzeba uważać na stal CPM440V, ma tendencję do minimalnego wykruszania się podczas cięcia, a zwłaszcza podczas wyginania ostrza na bok,

+ speed safe to milutka zabawka,
+ stal CPM440V ma bardzo dobre własności tnące, i długo trzyma ostrość.
+ rękojeść z G10 nie ślizga się w ręku i wygodnie się ją trzyma.

Ogólnie to niezły nóż, ale jego zastosowanie to cięcie raczej niezbyt twardych materiałów i biuro, dom. Speed safe daje niezłą frajdę jak się nim, klika, i klika :)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: avalanche vs boa vs afck

...ciagnie mnie do czegos lepszego, nieco ciezszego, mocniejszego, lepiej wykonanego, plynniejszego w dzialaniu...po prostu taki lekki snobizm, spowodowany za duza iloscia artykulow w necie na temat nozy, stali itd, a ze przy okazji mam mozliwosc cos lepszego zakupic to szukam, pytam, badam itd, wziela we mnie gore chec posiadania dobrego noza, foldera przez DUZE "F", ktory pewnie w swoim zywocie nie bedzie mial okazji wykazac swoich super mozliwosci, tak jak pewnie noze wielu uzytkownikow tego forum ( tak mi sie wydaje, jesli tak nie jest to przepraszam), mam wrazenie, ze wiekszosc nozy z tzw gornej polki niewiele sie od siebie rozni, wiec szukam roznych opinii.

gdybyscie mieli jeszcze cos do poradzenia w tej kwestii to chetnie przyjme rady, zeby kiedys innym "greenhornom" puscic dalej :)

pozdrawiam serdecznie

piter pan


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i dobry i Folder i sie wykaze i traci snobizmem :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024