Skocz do zawartości


Zdjęcie

noz(e) na wyprawe dookola swiata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: noz(e) na wyprawe dookola swiata
Waga i wielkość to bardzo ważne cechy na które napewno zwracasz uwagę.
Moja propozycja sprowadza sie do głównie do funkcjonalności i tak :
jako fidex - Greco commpanion, Aviator , shadow III,Trace Rinaldi Gambit, Enigma , TUK2, TTKK fallkniven F1 lub RAT-3, może małyGB ale on nie ma wyglądu neutralnego i tu kłania się kwestia przepisów ( żaden z podanych noży nie odpowiada rosyjskim przepisom, ale niektóre z nich nie strasza swoim wyglądem, a to może decydowac czy jakiś milicjant będzie robił tobie problemy) . Nie ma specjalnie różnicy pomiedzy nimi byle tobie on pasował i byl nieco mniejszy od Miecza z pod Grunwaldu :wink: .

folder - podobna zasada - jakim się tobie dobrze operuje ( byle nie tanto i nie auto-aspekty prawne) ja brał bym coś z : amphibian, M21-04, manix, bo mi pasują a innymi nie miałem okazji móc pracować.

oraz LEATHERMAN Ti ( ten z nożyczkami),
Jak bedziesz potrzebował okazyjnie jakis większy kawał stali to na te kilka dni kupisz coś na miejscu, a później bez żalu zostawisz aby nie targać zbędnego balastu.
  • 0

budo_maciek k.
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noz(e) na wyprawe dookola swiata
Specwara to bym sobie darowal, chyba ze lubisz :wink: ja bym zabral jako folder np spyderco military. calkiem mocny a i uzyteczny do naprawde wielu rzeczy. do tego jakis niewielki fixed jak bys potrzebowal czegos mocnego ale to sam nie wiem... dobry tool nie jest zly, napewno warto zabrac, ja sie bez toola z domu nie ruszam :-) a jak chcesz sie przez dzungle przedzierac to kup zwykla maczete na miejscu.
pozdr
ps. czesc wszystkim :D
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: noz(e) na wyprawe dookola swiata
1/ sebenza,
2/ buck strider sp 880,
3/ er shrapnel....
PZDR Jacek
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: noz(e) na wyprawe dookola swiata
dzieki za rady.

wczoraj sprzedalem swojego emersona wiec mam nagly przyplyw gotowki i finalizuje (prawie) sprawe z nozami.

zdecydowalem sie na rat-3 ale.... przeczytalem recenzje "nowego" TAK-1 i powaznie sie nad nim zastanawiam. czy ktos porownywal/trzymal te dwa noze? za tak-iem przemawia o 2 cale dluzsze ostrze. nie weim czy roznica w typowym outdorowym uzytkowaniu jest zauwazalna. podkreslam- ten noz ma byc nozem typowo outdorowym.

dzieki za odpowiedz
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: noz(e) na wyprawe dookola swiata
Zamiast Rat-3 czy Tak-1 wybrał bym prawdziwego szczurka, maszyne nie do zjechania Swamp Rat: Howling Rat
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_makato
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: noz(e) na wyprawe dookola swiata

dzieki za rady.

wczoraj sprzedalem swojego emersona wiec mam nagly przyplyw gotowki i finalizuje (prawie) sprawe z nozami.

zdecydowalem sie na rat-3 ale.... przeczytalem recenzje "nowego" TAK-1 i powaznie sie nad nim zastanawiam. czy ktos porownywal/trzymal te dwa noze? za tak-iem przemawia o 2 cale dluzsze ostrze. nie weim czy roznica w typowym outdorowym uzytkowaniu jest zauwazalna. podkreslam- ten noz ma byc nozem typowo outdorowym.

dzieki za odpowiedz


Mam i TAK-1 i RAT-3 , różnica między nimi nie wynosiu 2cale ale ok 2cm. TAK-1 to mimo niewielkich rozmaiarów - kawał łoma, gruba klinga i jest poprostu ciężki.
RAT-3 do precyzyjnych prac idealny, jeżeli jednak masz dłoń jak "kowal" to rękojeść RATa-3 będzie mała.
Jeżeli jeszcze bierzesz pod uwagę kwiestię przepisów w różnych krajach to RAT-3 będzie dużo bardziej bezpiecznym rozwiązaniem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024