Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noze do rzucania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_robalek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Noze do rzucania
Jakisz nozy do rzucania uzywacie? Jakie polecacie a jakiego nie? Ja niestety nie mam w tej dziedzie doswiadczenia (po za nozem z allegro:D ) wiec sie nie rozpoczne tematu
  • 0

budo_tow.molibden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PRL

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania
Mialem kupiona w stanach podrobe Ka-bara, ale z gumowa rekojescia. Po jakims czasie zlamalem to metalowe zakonczenie rekojesci, a guba zlazla. Na rekojesci zrobilem laminat z zywicy i bandazy, taki waski, obly. Lata rewelacyjnie i wbija sie jak siekiera. Problem poleg na tym, ze moze rowniez zrobic powazne kuku, jezeli sie odbije a ktos stoi obok. krawedz tnaca na potrzeby rzucania stepilem.
  • 0

budo_flybig69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania
Tani i dobry :
Trener i NDR gerlacha lub sanitasa.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania
ano wlasnie. allegrowe "super profesjonalne noze do rzucania" maja sie do NDR tak jak... wiekszosc superhiperow z allegro do fachowego noza...

na marginesie: profesjonalny to chyba taki, ktorym sie wykonuje jakas profesje... komu placa za rzucanie nozem?

ostatnio w ramach wiekszej rodzinnej imprezy udostepnilem dziedziom duza deske i NDR (a co sie maja nudzic). Niestety deska sie okazala za mala i musialem jechac z pilnikiem po nowy czubek... no ale potem mi wlosy stanely deba jak sie okazalo, ze NDR goli... w sumie niepotrzebnie, bo ja lubie rzucac za ostrze, ale jaka satysfakcja :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania
rzucac mozna wszystkim - nawet strzykawka z igla.. :)

jesli chodzi o moje doswiadczenia z rzucania
- NDR do piachu
- trener jest OK
- najlepsza rzutka to taka ktora sam zrobisz - a nie sklepowa :)
  • 0

budo_sonny
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarocin

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania
włąsnie kawałek resora kontówka i jedziesz program. Zrobisz sobie ich pięc i nie bedziesz musiał co chwile biegać
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania
Ja mam OSĘ, wystarczył mi tydzień żeby się nauczyć nawet dobrze nią śmigać. Mam dwie wersje OSY ale polecam błyszczącą (OSA-n) bo lepiej ją w razie czego w trawie znaleźć :D

Rzucałem Trenerem (nożem ofkors :wink: ) i także jest w pytę nóż, do rzucania i nie tylko...


ps. odradzam noże z ciężarkami itp. które można spotkać w sklepach typu militaria.pl, po prostu są do dupy. A także noże do rzucania po 3 zł ze stali Stainless, trafisz w gwoździa i masz darmową lekcje z pilnikiem i imadłem :)

pozdr.
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania

jesli chodzi o moje doswiadczenia z rzucania
- NDR do piachu


he?
no OK, nie kloce sie, duzo nie rzucam, ale chetnie zobacze czemu.
wiem, ze jest gruby i zeby sie wbil, trzeba nim naprawde pierdyknac (co sie moze zemscic, jak sie nie trafi).
  • 0

budo_jawor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 946 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza winkla

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania
Ja jak mam odpał i ochotę porzucać mam NDR i Trenera. Oba rózne, ale to dobrze bo ja jestem kontent :wink:
  • 0

budo_archery
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP - Republiq of Paragwai

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania

wiem, ze jest gruby i zeby sie wbil, trzeba nim naprawde pierdyknac (co sie moze zemscic, jak sie nie trafi).


Mat chyba sam sobie odpowiedziałeś dlaczego NDR jest do d....y :wink:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania
kup trenera.
Mocny i wytrzymaly.
Ciezko go naostrzyc, ale po co ostrzyc noz do rzucania.

Moj przezyl juz spotkania z innymi stalowymi przedmiotami po niecelnych rzutach, lub po odbiciu od celu i nadal dziala tak jak powinien.
Polecam trenera
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania
Zwykly bazarowy noz wystarczy do szczescia. Nie szkoda ci bedzie go obijac a i jak sie zlamie to niewielka strata. Chociaz z tego co wiem predzej lamia sie firmowe noze niz te z bazaru ;)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Noze do rzucania

wiem, ze jest gruby i zeby sie wbil, trzeba nim naprawde pierdyknac (co sie moze zemscic, jak sie nie trafi).


Mat chyba sam sobie odpowiedziałeś dlaczego NDR jest do d....y :wink:


poza tym ma otwory w rekojesci - sam widzialem kilka sztuk ktore po kontakcie z betonem (odbicie od drzewka) w tym miejscu pekaly..
a pomijajac juz zupelnie kwestie grubosci, slabego czubka, pekalnosci - po prostu slabo mi sie nim rzuca.. rzucam od paru dlugich lat - rzucalem wszystkim czym sie dalo - od profesjonalnych rzutek po grube setki zl za sztuke konczac na badziewiu za pare zl..
a jak to wzialem do reki - popatrzylem na cene - rzucilem parenascie razy to sie przerazilem.. naprawde duzo sensowniej jest pojsc do lokalnego kowala - zaplacic mu te 30-40zl za sztuke i kazac wykuc rzutke wg wlasnego projektu z jakiegos resora + delikatne hartowanie (zeby resor nie zaczal wracac do poprzedniego ksztaltu ;) )
ja obecnie bawie sie wlasnie takim "domowym" sprzetem wzorowanym na zagranicznych profesjonalnych rzutkach (bodajze uzywane na jakis international zawodach) z pewnymi modyfikacjami opartymi na moich (i paru innych osob) odczuciach..
poza tym mozesz sobie kupic pare rzutek w cenie jednej sklepowej (30zl x 3 szt = 90zl => 1 szt trenera)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024