Skocz do zawartości


Zdjęcie

MS Kair


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

MS Kair
..witam jutro startuje duza impreza sportowa MS-niestety medialnie zadnej wzmianki (wczoraj przypadkowo natknolem sie na artykulik-Polscy judocy koczuja w Mediolanie-czyli dzieki stajkowi obslugi lotniska doczekali sie ,ze ktos o nich napisal..a moze ktos zna jakies nowosci ,wiadomosci itp odnosnie WM ?..pozdrawiam
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
ciekawe informacje [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
..jakie sa wasze opinie odnosnie wytepou reprezentacji POlski?...
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
..co nie ma chetnych do wygloszeniaa opinni ?... w klasyfikacji medalowo-punktowej miejsce 28.........
  • 0

budo_czewu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
szczerze liczylem na wiecej, na conajmniej 2 medale
prawie sie udalo, bylo jedno 5 miejsce, bylby chociaz 1 medal
ale nie ma.......... :?
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
2 medale? Według mnie to że trener Dodzian wysłał pełen skład, nie zwiększyło zbytnio szans medalowych w porównaniu do sytuacji gdyby pojechały 4 dziewczyny.
Uważam że polskie judo schodzi na psy! Jeśli PZJ nie zacznie aktywnie przeciwdziałać tej tendencji, to staniemy się wkrótce drugą Szwecją albo Chorwacją z pojedynczymi przebłyskami co bardziej ambitnych i utalentowanych zawodników.
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
Kręciel ma rację.
Nie śledzę juz zbytnio poczynań PZJ, ale z relacji kolegów wiem,
że dycyplina zaczyna dojrzewać do fazy agonalnej ...

Niestety jest to tendencja właściwa prawie każdej dyscyplinie w Polsce
(oprócz rodzynków jak pływanie), a winni są sami obywatele tego kraju,
którzy traktują sport jako zło konieczne.

Oczywiście działacze nie mogą być lepsi ...
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
..czyli co trzeba robic zeby bylo lepiej?...
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
Napisałem w ostatnim poście o obywatelach Polski.
Po prostu w tym narodzie nie ma pasji sportu, zaczyna się to już od poziomu dziecka
i właściwie ten zły początek skutkuje wynikami w przyszłości.
Jeżeli nie ma dużej populacji młodzieży uprawiającej dany sport, to nie ma tez presji i rywalizacji, potem taki zawodnik wychodzi na tatami czy boisko
i przegrywa z kolesiem z Iranu czy innego kraju, który z jakichś tam powodów był przywyczajony do ciągłej presji na wynik.

Co gorsza wygrywają z nami reprezentanci krajów gdzie dana dyscyplina jest "sztuczna",
czyli uprawia ją tylko niewielka wyselekcjonowana grupa. Tutaj mój powyższy wywód jest juz nieprawdziwy ... Sam nie wiem jak można to wytłumaczyć ...
Chyba po prostu gorsze geny ...

Najbardziej jaskrawy przykład; przegrana w turnieju w Novym Sadzie w koszykówkę
z Holandią i Szwecją. Dla niezorientowanych; to jest tak jakby Krawczyk przegrał z kolesiem, który od czasu do czasu troche biega, podnosi ciężary, trenuje amatorsko w lokalnym klubie Seniora. Po cholerę nam SMS-y jak przegrywamy z krajami, gdzie takowych SMS-ów w koszykówce nie ma!!!

Przytoczyłem ten przykład, ponieważ z "wykształcenia" jestem koszykarzem
i nawet grałem w Holandii ...
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
Idź pan w ch*j z takim związkiem!
Myślę że nie ma co generalizować Twojej opinii do wszystkich obywateli. Według mnie raczej złe osoby są u władzy i hamują postęp, który w innych krajach odbywa się bardzo dynamicznie...
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair

Idź pan w ch*j z takim związkiem!
Myślę że nie ma co generalizować Twojej opinii do wszystkich obywateli. Według mnie raczej złe osoby są u władzy i hamują postęp, który w innych krajach odbywa się bardzo dynamicznie...


W takim razie proszę o krótkie wyjaśnienie co sie ostatnio (czy nieostatnio) wtdarzyło w PZJ.
Tak jak napisałem od dwóch lat jestem trochę na uboczu i nie wszystko do mnie dociera ...
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
..a moze tylko -co zrobic zeby ten postep byl-pomysly,przyklady,przemyslenia...
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
Szczerze powiedziawszy to PZJ na tle takiego na przykład PZKosz to wydawał mi się oazą spokoju, chociaż znam sytuację z drugiej ręki.
Niemniej jednak i tak należy zwrócić uwage na olbrzymią indolencję trenerów.
Miałem szczęście współpracować z jednym z najlepszych fachowców od ćwiczeń siłowych w lekkiej atletyce i na tym tle farmazony wygadywane przez nie tylko moich trenerów jawiły sie jako wiedza z XIX wieku.

Nie chcę oczerniać wszystkich jak leci, ale takie sa fakty.
Nasi trenerzy sporo powinni się nauczyć ...
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
Hejo!

Idź pan w ch*j z takim związkiem!
Myślę że nie ma co generalizować Twojej opinii do wszystkich obywateli. Według mnie raczej złe osoby są u władzy i hamują postęp, który w innych krajach odbywa się bardzo dynamicznie...


W takim razie proszę o krótkie wyjaśnienie co sie ostatnio (czy nieostatnio) wtdarzyło w PZJ.


Dokładnie Kręcielu. Napisz co się dzieje złego w PZJ bo takie wypowiedzi zalatują Lepperem - "Zmienić rząd, Balcerowicz musi odejść" - ale dlaczego, i co poprawić - tego już nie powie.
Walnij jakiegoś dłuższego arta o sytuacji w PZJ - jesteś bliżej - my stare rekreacyjne konie - nie trenując wyczynowo - nie wiemy co tam się dzieje.

Pozdrowionka
  • 0

budo_wyrzyk
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
no wiec moze zaczniemy od wyboru wladz PZJ otoz zostaly one wybrane w dosc mglistych okolicznosciach...wyobrazcie sobie ze jest taka powiedzmy grupa trzymajaca wladze i miesci sie ona we wroclawiu i okolicach.promuje ona swoich ludzi i swoich zawodnikow. np w kadrze narodowej mezczyzn promuje sie sporo zawodnikow z bytomia...Robert Krawczyk,Wojnar i Przemek Matyjaszek zajmuja swoje miejsca bo sa najlepsi...to fakt i tego nie neguje bo na nie w pelni zasluguja, ale jest pewien zawodnik ktory zrobil jeden wynik na lidze seniorow i nic wiecej i od razu pojechal na oboz i jest w kadrze choc regularnie dostaje becki od innych zawodnikow od siebie z wagi...przeciez to kpina, ale moze nie mi to oceniac(wtajemniczeni wiedza kim jest "Lepszy" :) ).wage 60 kg wole przemilczec bo tu tez pare osob jest poszkodowanych... rowniez problem braku medalu moze byc w tym ze na kadre jezdzi po jednym dwoch zawodnikow z wagi a kadra nie jest szersza...
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
Nie jestem pracownikiem ani nawet regularnym bywalcem w Związku ale o kilku rzeczach wiem z takich lub innych źródeł. Po 1 (primo) jest tam kilka osób, które praktycznie nic nie robią. Nie wymienie nikogo imiennie bo nie jestem dziennikarzem Faktu a zawodnikiem, który chce sobie jeszcze postartować kilkanaście lat :)
Po 2 (primo) jest tam na przykład szef wyszkolenia, który w zasadzie nie orientuje się zbytnio który zawodnik jest skąd, czego dokonał, ile ma lat ani jak wygląda...
Po 3 (primo ultimo!) jest pełno nietrafionych inwestycji. Przypuśćmy jest taka sytuacja że zawodnik X jest ulubieńcem trenera Y. Po paru latach przychodzi trener Z i mówi "ja go nie lubię". I zawodnik X, w którego państwo pompowało kasę przez 3 lata, idzie w odstawkę.
Po 4: zobaczcie co zrobili z Turniejem Warszawskim. Kiedyś to był bardzo mocny turniej. Na kamp do Spały zjeżdżali się medaliści olimpijscy albo MŚ. A teraz? Tureniej odbywa się na totalnym zadupiu (Pruszków), gdzie nie przyjdzie żaden potencjalny kibic. Poza tym w czasie kampu była taka pizgawica na sali, że nie zdziwię się jak za rok nie przyjadą Niemcy, Amerykanie, Kanadyjczycy i Gruzini (sorry, Grecy! :] )
Po 5 jest zly system szkolenia. Na całą kadrę seniorów prawidłowo trenuje zaledwie kilku zawodników. Oni mają szansę na sukcesy. Takim przykładem jest Robert Krawczyk. A pozostali (nie mówię że wszyscy poza Krawcem) będą już zawsze przewracać juniorów na ligach, bo na międzynarodowe turnieje będą za słabi. I obudzą się za parę lat z refleksją, że są zmarnowanymi talentami...
Myślę że w jakimś stopniu przybliżyłem Wam moją dość krytyczną opinię nt PZJ. Pozdro
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
... i jeszcze jedno. Rozumiem że w grupie ludzie czują się pewniej ale wysyłanie 12 zawodników a do tego 18 osób takich jak trenerzy, oficjele, sędziowie itd to nie jest lekka przesada. To wał jak sk**syn!
  • 0

budo_wyrzyk
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
12 zawodnikow i 18 dzialaczy...odejmijmy nawet 8 osob powiedzmy trenerow masazystow lekarza bo oni sa potrzebni...ale pozostaje jeszcze 10 dzialaczy ktorzy pojechali na tygodniowe wakacje do egiptu za free???czy to jest normalne??? moim zdaniem powinni zainwestowac te pieniadze troche inaczej...bo z dzialaczy zawodnikow juz nie bedzie... tak sadze a z nas mlodych moze jeszcze cos wyrosnie...
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
..wiecej komentarzy na nowo przebudowanej stronie ippon.pl...wiele dptyczacych pracy z kadra, ocen trenerow itp smutne
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: MS Kair
Pierdolone polskie piekiełko ... !!! :evil:
Kumoterstwo i szarpanie każdego grosza ...
Brak elemenatrnego poczucia przyzwoitości ...

Jak temu położyć kres?
Przecież ktoś wybiera tych ludzi do władz ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024