Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jestem już taki stary ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_nalesnik
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Jestem już taki stary ?
Mam takie pytanie: dlaczego mówicie ciągle o problemach z rozpoczęciem nauki judo takich jak: wiek, predyspozycje fizyczne, kręgosłup masz jakiś słaby, kolana mnie bolą. SW zajmują mnie już blisko 20 lat najpierw Kyokushin, potem Aikido (można do późnej starości) i nikt mi nie powiedział wiesz jakoś orłem to nie będziesz. Podsumowując mojepytanie: chciałbym pozostać już przy Aikido, ale bardzo chciałbym, jak już będę miał w życiu czas i kasę zająć się judo, bo mi się bardzo podoba pewnie będę miał już wtedy 35 i żonęi dziecko TO CO JUŻ będę za STARY ? :( :( bardzo proszę o wskazówki-może już powoli porzucić myśl o judo :( pzdr
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już taki stary ?
Hejo!

Zależy do czego trenujesz. Jak trenujesz rekreacyjnie - to wszystko w porządku - trenujesz dla siebie - nie patrzysz na wyniki. To o KK. A Aikido to już wogóle - wszyscy trenująrekreacyjnie - nie ma rywalizacji sportowej czy nawet "pojedynków" i nie można zmierzyć czy jesteś dobry w Aikido czy nie.
Judo to co innego - to jest głównie sport. Zdecydowana większość klubów nastawiona jest na rywalizację sportową, na jak najlepsze wyniki, na wychowywanie mistrzów itp. I o głównie mają na myśli ludzie którzy tutaj odpowiadają że "stary człowiek nie może" (: Po prostu nie dasz rady ludziom którzy Judo zaczynali w wieku 11-15 lat i trenowali po to żeby mieć jak najlepsze wyniki w rywalizacji sportowej.

Pozdrowionka
  • 0

budo_nalesnik
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już taki stary ?
Ale się nie rozlecę, jak już w takim wieku wjadę na matę ? Mam problemy z kolanami : to po karate i to o nie siętrochę martwię, a tu w którymś temacie jeszcze słyszę (czytam): kręgosłup jest bardzo narażony. No i druga sprawa za te kilka lat powiedzą mi w jakiejś sekcji: z tobą stary pryku to tu nikt nie chce trenować, bo jeszcze ci nogę urwie, albo kręgosłup złamie :) no żebym się nie ośmieszył- dookoła biegają 15-22 a ja w środku stoję sam, bo mi już wąsy rosną ? :) może to dlatego, że jeszcze nie widziałem treningu judo i nie mam wyobrażenia o średniej wieku ? :roll:
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już taki stary ?
Hejo!

U nas jeszcze się mało tego widzi żeby ludzie powiedzmy po 30-tce zaczynali trening Judo. Ale jak nam trener opowiadał to np we Francji zaczynają ludzie po 40-tce nawet i nikogo to nie dziwi. Ja z kolanami też mam problemy po siatkówce za młodu ale zrobiłem sobie kuracje z glukozaminy i się poprawiło.

Pozdrowionka
  • 0

budo_nalesnik
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już taki stary ?
Dziękuję Langus7 za ... w zasadzie slowa otuchy tzn. za parę lat zobaczycie mnie na macie :) albo nawet jeszcze szybciej :) a i bym był zapomniał : pady już znam :) to może rąk nade mną nie będą załamywać chociaż pewnie ubaw będzie "po pachy" ze mnie :) :lol: pozdrowionka
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już taki stary ?
Hejo!

Pady znasz - ale czy padać umiesz to jest pytanie (: Trening Judo jest duuuuużo bogatszy o spadanie niż jakiejkolwiek innej sztuki walki (:
Tak więc... spadaj (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem już taki stary ?
Judo jest sportem kontuzjogennym, ale głównie wtedy kiedy ostro trenujesz i walczysz.
Z reguły do kontuzji dochodzi podczas blokowania "na siłę" akcji przeciwnika.
Najbardziej narażone są kolana, o kręgosłupie to jakieś bajki ludzie wypisują,
ja jeszcze nie widziałem na tatami takiej kontuzji :)

Jeżeli będziesz trenował "lajtowo" to i specjalnie nie "spinał" się w czasie sparringów
to nic sie spejalnie groźnego nie powinno stać.

P.S. Oprócz niegroźnej kontuzji kolana (właśnie to głupie blokowanie :evil: )
to przez 6 lat uprawiania judo największą moja kontuzją były problemy ze startą skórą na palcach ...
Jakichś mikrostłuczeń i naciągnięć mięśnia nie liczę ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024