Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?
ok, dałem ciała :oops:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?

Ale się czepiacie :-) Ja w temacie tych SW się za bardzo nie znam. y3ti fajnie napisał czemu jedno, lub czemu drugie by wybrał. To gdzie jaki trener jest i jak wyglądają treningi jest chyba najważniejszą kwestią.
Niestety nikt się nie pojawił kto by jakieś argumenty na korzyść krav magi wymienił. Stąd moje zaciekawienie, bo coraz częściej słyszę mało pozytywne wypowiedzi na temat kravki a nikt mi do końca nie chce ich uargumentować :? Ale w sumie to już troche offtop.


w dziale o combatach jest duuuzo o kravce
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?
Tu
tu...
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?

Muay thai i muay thai - i to osoby w większości niezwiązane z tym sportem walki. A ja powiem: a czemu by nie KICK. Dlaczego? PRZYKŁAD: jeśli MT prowadzi słaby trener, a kicka mistrz Polski - to :)


Mój Ś.P Tatko mawiał: "Jak ktoś chce to i od kiepskiego nauczyciela sporo się nauczy, jak nie chce to i najlepszy profesor gówno mu pomoże"...

Znam MP w Kicku, właściwie to MŚ - Sebastian Drela: jest świetnym nauczycielem, rewelacyjnym fighterem - oprócz kicka robi BJJ, low-kicka, Muay Thai...

Reasumując - wybrałbym Muai Thai u dobrego nauczyciela :wink:
  • 0

budo_denwu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?

Znam MP w Kicku, właściwie to MŚ - Sebastian Drela: jest świetnym nauczycielem, rewelacyjnym fighterem - oprócz kicka robi BJJ, low-kicka, Muay Thai...


???
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?

Muay thai i muay thai - i to osoby w większości niezwiązane z tym sportem walki. A ja powiem: a czemu by nie KICK. Dlaczego? PRZYKŁAD: jeśli MT prowadzi słaby trener, a kicka mistrz Polski - to :)

Mój Ś.P Tatko mawiał: "Jak ktoś chce to i od kiepskiego nauczyciela sporo się nauczy, jak nie chce to i najlepszy profesor gówno mu pomoże"...


Wiesz, ja bym w takim wypadku wybrał raczej KB. Jak MT ma mnie uczyć patałach, który nadpsuje mi zdrowie i ma nikłe pojęcie to ja wolę gorszy styl a z lepszym trenerem. Dobrze żeby ewentualny coach miał np. studia AWF i przez to ogólne pojęcie o anatomii i motoryce, rozgrzewce itp.

oprócz kicka robi BJJ, low-kicka, Muay Thai


muhahahahahhahahah, gratuluję :) :) :)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?
Jest jeszcze jeden haczyk z tym dawanym tu za przykład MP w kicku. Bo w sporcie nie zawsze jest tak że dobrzy zawodnicy zostają potem dobrymi trenerami, ale to już temat na inny topic jest....
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?
Spid dobrze gada o tych trenerach. U mnie znajomi chodzili do takiej jednej sekcji MT i tam
ostro nad piszczelami pracowali. Na metodach treningowych sie nie znam, ale chodzenie piszczelami po lawce, albo kopanie piszczelami w lawki (tak mowili) chyba nie nalezy do najzdrowszych metod treningowych.

Czlowiek przychodzi nowy, nie ma wiedzy i takie treningi mu imponuja. No bo u nas sie cwiczy jak w "Kickbokserze" gdzie Vandam lamal piszczelami palmy...
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?
Wszystkich ubawionych "robieniem low kicka" informuję, że jest to nazwa jednej z formuł walki w kb, i bynajmniej nie wszyscy trenerzy się tym zajmują. Toteż dla kogoś interesującegosie kickiem jest to cenna informacja.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kickboxing czy muay thai.Co wybrać?

Wszystkich ubawionych "robieniem low kicka" informuję, że jest to nazwa jednej z formuł walki w kb


No to oprócz kicka robi low kicka, czy w jego ramach?

Nie posądzam nikogo o brak wiedzy, tylko śmieje się że mu się tak fajnie dziwnie napisało :wink: Peace.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024