Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pride - wyniki - jest ciekawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_junioros
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Moim zdaniem Silva nie mógł znaleźć sposobu na Aronę. Zawsze dążył do wymiany w stójce a w tej walce Arona odpłacał mu się tym samym i to z bardzo dobrym skutkiem. Jeśli chodzi o Mirka to przez pół walki uciekał naokoło ringu i ewentualnie kontrował. Fedor zdecydowanie wygrał.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie

Jeśli chodzi o Mirka to przez pół walki uciekał naokoło ringu i ewentualnie kontrował.

a to jakas nowosc? przeciez on tak zawsze robi!
  • 0

budo_adiemus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tczew

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
łuuuhuuuuu

Co tu duzo mowic, gala byla po prostu przedniej jakosci - skomentuje po prostu
poszczegolne walki

Vovchanchyn vs Nakamura - przyklad tego jak trudno zalozyc jakakolwiek technike spoconemu, krepemu i dobrze broniocemu sie przeciwnikowi. Podobala mi sie szczegolnie proba Igora zalozenia dzwigni na kolano, Nakamura jednak w pore uciekl. W moim odczuciu Vovchanchyn byl strona dominujaca dluzej niz Nakamura, jednoglosna decyzja sedziow jest chyba nieco niesprawiedliwa. Byc moze duza uwage przywiazywali do nieudanych prob zalozenia dzwingni przez Nakamure.

Silva vs Arona - wszyscy sie chyba zgodza - biorac pod uwage, ze byla to tylko 2 rundowa walka Silva wykzaywal o wieeeeeeeeele za malo agresji i na dobra sprawe 2 obalenia i kotrola w parterze przez Arone wystarczyly.

Shogun vs Overeem - z uwagi na to, ze przed walka stawialem na Shoguna - oczy mi malo na wierzch nie wyszly jak zobaczylem zalozona gilotyne Overeema. 'Jak mu wciaz moze sie to udawac?' pomyslalem. Jednak Shogun zachowal zimna krew i wyswobodzil sie niemal jak na instruktazu Basa Ruttena.

Werdum vs Zentsov - jako ze po rozmiarze pliku wiedzialem, ze walka skonczy sie szybko, za kazdym razem gdy ktos byl w dosiadzie lub zakladal technike mowilem 'ooo, to juz koniec' :) Dzieki temu dostarczylem sobie dodatkowych emocji, bo zwrotow akcji bylo niczym w filmie sensacyjnym.

Yoshida vs Tank - Tank w koncu sie przekonal co daje gi - nie mozna wyciagnac lap do GnP :) Zakonczylo sie na wpol zalozonym duszeniem - wystarczylo, bo Tank w polowie sam dusil sie ze zmeczenia.

Fiodor - Crocop - damn. gdy w pierwszej rundzie Mirko krazlym po ringu, pomyslalem ze to dobra strategia zemczyc Fiodora, a w pozniejszych rundach skonczyc np highkickiem, gdy nie bedzie juz takiego niebezpieczzenstwa nadziaania sie na kontre zmeczonego Fiodora. Bardzo dobra obrona nogami w parterze jak i ciosy z dolu rowniez napawaly optymizmem - ale co jest? - Crocop w polowie drugiej rundy zaczyna sapac niczym Sapp. Co gorsza powietrza nie moze zlapac nawet siedzac na stolku pomiedzy 2. a 3. runda. W tej sytuacji chyba mozge sie tylko sie cieszyc, ze nie zostal ciezko znokautowany w 3. rundzie. Jakos nie wierze, ze ten dziwny stan Crocopa, ktory zdawal sie miec zawsze super kondycje, byl spowodowany jedynie nieprzespana noca. Jedno z trafien Fidora rzeczywiscie musialo wyrzadzic jakas wieksza krzywde Mirkowi. Tak czy inaczej, Emalienenko wygral bezapelacyjnie, dominujac w 2 ostatnich rundach.

Arona - Shogun - nie zgodzam sie, ze zwyciestwo Shoguna jest glownie spowodowane jeggo latwiejszym spotkaniem polfinalowym. Po pierwsze - Shogun walczyl 6,5 minuty, a nie 5, po drugie - Silva i Arona przez polowe walki praktycznie bardzo ostroznie wyczekiwali, a w pozostalym czasie ich walka tez nie byla tak intesywna jak ta Shoguna. Z walki finalowej najbardziej zapadna mi w pamieci obalenie i hammerfisty Shoguna - po zabezpieczeniu chwytu wokol pasa niemal z dziecinna latwoscia sprowadzil Arone do parteru. Hammerfist z zaskoczenia tez byl peikny - teraz jestm juz niemal pewien, ze mauricio ogladal intruktaze Ruttena :lol:
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
ech...
Wand wyszedl jako zawodowiec, Arona wyszedl jak szczyl czekajacy a rozrobe. mam tu na mysli nastawienie do walki. widac bylo, ze Silva wyrosl z wnoszenia do ringu osobistych antypatii i gdzies sie zapodzial jego (jak to ktos ladnie ujal na sherdogu) killer instinct.
stosunkowo malo uderzal, czekal niewiadomo na co. a Arona, glodny sukcesu wilk, sie nie pieprzyl. widac bylo ze chce bojki.
oczywiscie trzeba zostawic Aronie, ze byl silniejszy i lepszy w ciagu calej walki.
ale sadze, ze moze cos sie z powrotem przestawi Wandowi i w obronie tytuly przed Arona zrobi z niego swoja dziwke, tak jak to zrobil w pieknym stylu Shogun w finale.

ponadto uwazam, ze dopoki Silva bedzie mial przechodni tytul LHW Shogun nie bedzie sie o niego ubiegal.

Alistairowi tez naleza sie brawa, ze tak daleko doszedl. byl wg mnie czarnym koniem tego GP.

Nakamura, owszem, zapowiada sie naprawde niezle. moze za rok-dwa bedzie naprawde liczaca sie sila w LHW.

Crocop mnie troche zawiodl. tak ladnie wyboksowal Colemana, a z Fedorem bal sie isc na wymiane, szkoda, bo to byla jego jedyna szansa. jak juz Fiodor wlazl mu do gardy to tak lezeli do konca rundy. teraz chyba tylko Arlovski albo Mir byliby w stanie zatrzymac Fiodora. w ogole to jak dal mistrzowi HW nowa ksywe. jak by to brzmialo: Fedor "Łowca Pip" Emelianenko :) :P

gala nawet udana, chociaz oprocz walk turniejowych wialo lekka nuda. nawet tak oczekiwany debiut Tanka w Pride w polowie byl juz ledwo do zniesienia.

i na koniec podsumowanie calego GP:
Shogun? tez dobrze...
  • 0

budo_suda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Nechrist bardzo dobrze to ujales, ja tam bardzo chcialbym widziec rewanz Silva vs Arona, nie mam watpliwosci ze tutaj lepszy byl Rysiek, ale mysle ze Silva wyciagnie wnisoki i wroci mu "killer instinct", a wtedy moze byc ciekawie. A co do Fedrora, to jest on caly czas numerem jeden, ale ta przepasc miedzy nim a Mirko i Mino nie wydaje mi sie zbyt duza. Mysle, ze w tej chwili caly czas to Mino jest jego najgrozniejszym rywalem.
Pzdr
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Co Wy tak z tym Fiodorem ;) To nasz admin walczył z Cro Copem i wygrał? 8O
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Silva wszedl do ringu jakis taki przestraszony , nie walczyl typowo dla siebie - a ten jeden lowkick Arony( gdzie Silva polecial kilka metrow) byl piekny, do tego jeszcze jedna akcja - kolano do gory i reka z gory na dol.... osobiscie to ta walka za wczesnie sie skonczyla dla mnie....


O co chodzi z tym przechodnim pasem ?
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie

O co chodzi z tym przechodnim pasem ?

o to, ze pas zdobyty w GP zawodnik zatrzymuje na stale jako trofeum. pas mistrzowski jest przechodni. ma go ten kto aktualnie jest mistrzem.
nadal cos jest niejasne? ;)


a swoja droga to autor topicu powinien dostac conajmniej ostrzezenie. jesli ktos zna kolejnosc walk, to pisanie na samym poczatku trwania gali, ze wyniki sa "ciekawe" moze oznaczac tylko ze faworyt przegral. walka Silvy byla chyba druga w czasie gali, wiec po nazwie topicu mozna bylo wywnioskowac ze Wandowi cos poszlo nie tak. dlatego prosze nie pisac wiecej w nazwie tematu czy wyniki sa "zaskakujace", "ciekawe", "spodziewane" czy jakiekolwiek inne. :evil:
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Wywiad z Fedorem po walce:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
shogun rulezz!! dla mnie był i jest lepszy od arony, a mówienie że miał łatwiejsza przeprawe w półfinale to śmiech na sali... Dla mnie 15 minutowa walka silvy z arona była 2 razy mniej meczaca niz 6,5 minutowa overeema z shogunem.

Nakamura mnie zadziwił od początku do końca kontrolował walke.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Wywiad z Mirkiem po walce:

Nie mam żadnych pretensji do decyzji sędziowskiej, Fedor miał inicjatywę i zasłużył na zwycięstwo. Po pierwszej rundzie ledwo mogłem ustać na nogach. Niewiarygodne, podczas treningów mogłem spokojnie walczyć więcej niż 30 minut byłem zrelaksowany nie byłem spięty. Dlaczego straciłem całą energię podczas walki nie jestem w stanie zrozumieć.

Kopną mnie parę razy swoimi szerokimi okrężnymi kopnięciami, nie zrobiło to na mnie wrażenia. W trakcie pierwszej rundy trafiłem go parę razy bezpośrednio rękoma, był mocno oszołomiony, ale stał na nogach i zamiast dokończyć go przy pomocy technik bokserskich zdecydowałem się na wysokie kopnięcie, przy którym się poślizgnąłem. Kierowały mną emocje i chciałem skończyć w atrakcyjny sposób.

Na ziemi nic mi nie mógł zrobić. Dobrze się broniłem. W trakcie 3 rundy chciałem być na ziemi, bo nie miałem siły atakować w stójce. Uff, jeśli nie byłbym tak zmęczony zdecydowanie atakowałbym go w stójce. Czekałbym dokładnie tak jak czekałem w pierwszej rundzie na atak Fedora żeby móc skontrować.

Fedor skomentował walkę z swojej przebieralni gdzie poszedł po walce:
W całej swojej karierze nie walczyłem z twardszym zawodnikiem. Proszę nie zadawać mi więcej jestem wykończony...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Wywiad w wersji angielskiej dostarczył niezastąpiony Dollyo :)
  • 0

budo_cedric
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Dzięki za wywiad. Mirko jak widać, nie jest zawistny. Uznał decyzje sędziów bez żadnych fochów jak Silva po walce z Huntem. To cieszy. :twisted:
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie

shogun rulezz!! dla mnie był i jest lepszy od arony, a mówienie że miał łatwiejsza przeprawe w półfinale to śmiech na sali... Dla mnie 15 minutowa walka silvy z arona była 2 razy mniej meczaca niz 6,5 minutowa overeema z shogunem.

Nakamura mnie zadziwił od początku do końca kontrolował walke.


Wlasnie odpowiedzialas sobie na pytanie Silva (obecny mistrz, nie przegral od ilustam lat) walczyl z Arona przez 15 minut. Natomiast Shogun walczyl 6,5minuty z Overeemem (czarnym koniem). To, kto mial latwiejsza przeprawe jest chyba oczywiste dla kazdego , oprocz ciebie marjan.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Krótko:

Fiodor vs Crocop

Ten Rosjanin to maszyna, nie człowiek. Wygrał w pełni zasłużenie (choć lubię crocopa). Zbierał uderzenia, ale stale nacierał - czołg panie czołg ;-)
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie

Dzięki za wywiad. Mirko jak widać, nie jest zawistny. Uznał decyzje sędziów bez żadnych fochów jak Silva po walce z Huntem. To cieszy. :twisted:

ratatata. decyzja w walce Hunt x Silva nie tylko dla Wanderleia byla kontrowersyjna. sam Hunt po ogloszeniu decyzji byl mocno zdziwiony. no ale nie o tym jest ten temat.
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pride - wyniki - jest ciekawie
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024