Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
Ma to być :zaskakujące, finezyjne,rzutkie, zdawkowe i przede wszystkim nie może być miałkie!!

BM710 to 4 cale składaka, Rat-7 to 7 cali prawie maczety

szukam fixeda, 5-5,5 cala, dobra stal, dobrze tnący szlif, użytkowy, nie za ciężki, stal z wyższej półki, raczej bardziej nierdzewna, raczej bez powłoki, wygodna rękojeść, praktyczny i wytrzymały, no i ma być ładny cena ... myślę że do 300$ [czyli np. busse w zasięgu], nie poruszają mnie etykietki typu "custom" , "hand made" natomiast ugruntowana , dobra opinia producenta, dobre hartowanie i wykończenie tak,
aha - dla leworęcznego czyli bez utrudnień typu prawostronna pochwa czy cuś, możliwość zamotowania tek-loka to bonus - zawsze można dorobić kydeks
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
Chris Reeve może pomóc, seria OPR i tam masz np. Jereboam, Mountaineer II, Shadow IV , lub ewentualnie Neil Roberts tudzież Green Beret.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] link do Jereboam'a
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7

Chris Reeve może pomóc, seria OPR i tam masz np. Jereboam, Mountaineer II, Shadow IV , lub ewentualnie Neil Roberts tudzież Green Beret.


Szefuniu - OPRy nijak nie pasują do podanych kryteriów [ze względu na rękojeści i pokrycie i stal], jedyne co to green beret 5" ale ma chyba powłokę, prawda?
  • 0

budo_yahoo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
Może najprościej zrób projekt i spytaj kto ci go zrobi......ale ja się nie znam..... :roll:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7

Może najprościej zrób projekt i spytaj kto ci go zrobi......ale ja się nie znam..... :roll:


nie żartuj - co ja wiem o projektowaniu noży , poza tym jak pisałem na customie mi absolutnie nie zależy
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
Beret to jest Ultimatowy Slayer 8)
  • 0

budo_qlfi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 560 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
tak się zagłębiłem w wymagania i jakoś mi pomysłów brak, ale...

na początek
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] masz tu fallknivena S1, nie jest kosmiczny, ale VG-10 to stal zajebista, rękojeść wygodna, szlif znakomity, wół roboczy :wink:

tylko jest jeden problem, spełnia wszystkie wymagania jeno nie jest rzutki :) można by się spierać czy jest rączy, ale rzutki to on na pewno nie jest. no i finezją też nie powala, choć i tak jest lepszy od A1.

inny przykład
George Tichbourne Elk Hunter rzutki, finezyjny, zdawkowy i co najważniejsze nie jest miałki :lol: mimo mirror finish. jak Cie wkurza że custom, (choć taki semi-custom jak dla mnie) to węź pan pastą polerską pojeździj po logo i nie będzie wiadomo :wink:


w ogóle na dalsze przykłady to bym wrzucił parę customów, ale nie takich delikatesów tylko do roboty...

i w sumie to Busse albo Strider Cię zadowoli, jak jeszcze masz środki to nie widzę problemu, choć też młoty bez finezji trochę 8)


ale łap jeszcze to

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Custom Doziera, ale taki właśnie nie straszny do roboty i kydex dodają :wink: a stal to prawie nierdzewka D2, zresztą jak się postarasz to i s30v się powierzchniowo rdzą pokryje, ale to pewnie wiesz...

i to

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] też custom, Ryan Wilson, tylko szlif trochę zbyt 'waleczny', stal znowu D2, więcej mi się szukać na razie nie chce
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
Dołączona grafika

tylko z ceną będzie kłopot :oops:
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
dzięki za propozycje [czekam na więcej]

idąc po kolei:

S1 - dobrze to ująłeś - wół roboczy ale zupełnie nie finezyjny ani nie rzutki [szczególnie rękojeść z thermorun nie powala swoją elegancją]

George Tichbourne Elk Hunter [i mooose hunter] - mają większość poszukiwanych cech [nie pasuje mi metalowy bolster w tym pierwszym], pochwa chyba mało funkcjonalna - bardziej klimatyczna za to, wiem że 440C to porządna stal ale na razie szukam takich "lepsiejszych" (może z czasem się to zmieni) no i mirror finish - :/ plusy i minusy
[[[ BTW nie mam nic przeciwko customom - tylko po prostu nie jest to dla mnie zaleta którą bym uwzględniał przy zakupie]]]

KS3 Doziera - ładny, podoba mi się (wie ktoś dlaczego kydeks zachodzi na połowę rękojeści?)

fighter Ryana nie - jelec na grzbiecie noża - nieużytkowy



Piter - pomijając już kwestię ceny , kiedyś już rozmawialiśmy o tej rękojeści, że impregowana czymś tam itp. ale ja ciągle nie wierzę żeby była wygodna i niewyślizgująca z ręki [a do Łodzi daleko :wink: ] - żeby było minimalne wgłębienie na palec wskazujący chociaż ...
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
No to moze...

Dołączona grafika

albo...

Dołączona grafika

(Drugi od góry)

Oba maja co prawda "zaledwie" 4,75 klingi

Zdjecia oczywiscie z Piterowej strony

gkozi napisz jeszcze do czego maja słuzyc te noze. Bo jesli edc to pozwole sobie zauwazyc ze moga byc troche niewygodne w noszeniu...
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
EDC ale do noszenia raczej w plecaczku, wygląd nie powinien być przeraźliwy, olejowe pokrycie klingi mnie nie interesuje czyli te niższe niedobre, ten wyższy ma chyba zepsuty szlif który powoduje, że 1/4 ostrza traci na użyteczności :wink: ale wcięcie może być , tylko czy krawędzie rękojeści są trochę chociaż zaokrąglone na brzegach?
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
qkozi - może jednak custom? Tlim, MarcinS i inni pewnie wykonają dla ciebie "nóż marzeń". Innej opcji nie widzę, bo marudzisz i marudzisz :) :wink: Myślę, że taki custom, wykonany przez knifemakerów z budo, spełniłby WSZYSTKIE twoje wymagania. Nie piszę tego złośliwie. To naprawdę może być dobre wyjście. Pozdro. Lothian.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7

[[[ BTW nie mam nic przeciwko customom - tylko po prostu nie jest to dla mnie zaleta którą bym uwzględniał przy zakupie]]]


Wlasnie.
Tez nie rozumiem, o co Ci idzie, jak i Lothian chyba.

Custom to przeciez nie ma byc "zaleta", tylko taki noz, jak sobie zachcesz.

Nozorobow troche masz w okolicy, wrzuc im wymagania, niech Ci chetni podrzuca projekt (jak sam nie masz glowy do tego), przy ktorym najmniej bedziesz marudzil... Wybieraj i niech sie projektodawca bierze do roboty ;)

Bedziesz mial noz dokladnie taki, jaki sobie zazyczysz, a przy okazji wspomozesz rozwoj polskiego knifemakingu ;)

Serio pisze.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
dobrze - wytłumaczę jeszcze raz - dla niektórych to że nóż jest ręcznie robiony, albo robiony na zamówienie, albo jeden z jakiejś krótkiej serii albo ma jakiś konkretny numer, albo prototyp to dodatkowa zaleta, mnie to mówiac brutalnie "wisi" - może być jednym z tysięcy trzaskanych na maszynach o ile będzie dobrze wykonany [ma to taką zaletę, że jeśli produkcja idzie w tysiące to ewentualne wady np. przy hartowaniu mają większą szansę ujawnienia się]

nie mogę zlecić zrobienia noża na zamówienie bo nie mam konkretnej wizji jak ma wyglądać, jak zobaczę i "coś zaiskrzy" :wink: to bedę wiedział że to to czego szukałem

no i jeszcze jedna , trochę może drażliwa kwestia - nasi kochani rodzimi knifemakerzy mają , jak sądzę, utrudniony dostęp do stali z wyższej półki jak i do koniecznych urządzeń [np. potrzebnych do hartowania] - gdybym szukał czegoś wyjątkowego, niepowtarzalnego to oczywiście custom z Polski to byłoby to
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
Hi gkozi,

rozumiem, o co Ci chodzi z tymi "zaletami", ale IMO nie tu lezy "punkt ciezkosci" zagadnienia, ze sie tak wyraze ;)

Ale jasne, jak nie masz "koncepcji" to masz problem.

Moja "podpowiedz" dotyczyla tylko tego, ze zamawiajac sobie "customa" bedziesz mial dokladnie taki noz, jak Ci sie zamarzy.

A tak BTW - co dla Ciebei jest "stala z wyzszej polki"?
Z tego co pamietam, to np. ciulkwens robi noze z D2, ktorymi kroi gwozdzie. Przepraszam wszystkich pozostalych, ktorzy byc moze robia to samo, ale on mi sie skojarzyl akurat, bo jakis czas temu o tym czytalem.

A do hartowni to z tego, co sie orientuje, panowie posylaja swoje nozyki roznych, wiec to tez nei problem.

Just an idea ;-)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
To tak jak z kobietą :-) Ogłoszenie: szukam kobiety; ma być wzrostu od 172 do 180 cm; włosy blond, rude, lub szatynka, czarna nie; ma mieć w sobie to coś; najlepiej wrzućcie jakieś zdjęcia, jeśli zaiskrzy, to będę wiedział, że to jes właśnie TO! :wink: Moim zdaniem - sam nie wiesz czego chcesz 8) Pozdro. Lothian.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
oczywiście że nie wiem DOKŁADNIE czego chcę - znam tylko ogólne parametry/zarysy i licze na to, że ktoś z Was zna nóż podpadający pod takie kryteria albo gdzieś widział coś podobnego

przecież dwa skrajne przypadki

"chcę nóż"
i
"chcę fallkniwena S1, bez pokrycia z kydeksem"

nie mają sensu - o co tu pytać


[stal z wyższej półki to S30V, D2, BG 42, INFI, 154CM, ATS34, VG10 itp.]
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
Simonich Mid-Tech "Salish"?

Dołączona grafika
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam czegoś (noża) pomiędzy BM710 a RAT-7
niezły [może ciut malutki - taki jeden :wink: tu napisał, że 4,5" to jest do gardy, czyli ostrze to tak bliżej 4" ma, tak? to niewielki postęp w porównaniu z BM710] dopiszę go na listę obok KS3 Doziera, nie widzę tylko "lanyard hole" i trochę dziwnie kończą się okładziny w przedniej części
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024