Skocz do zawartości


Zdjęcie

Yamada Sensei w Bernau


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
Dołączona grafika



zamiast się kłócić podziwiajcie panoramę :D

bo jakoś nerwowo tu ostatnio...
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
jakos nikogo nie rozpoznaje na tym zdjeciu poza Y. dobrze sie trzyma.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
eeeeee... jest D. Zieba z Krakowiakami.... :P ludzie z Niemiec... :P (Bernau przeciez w Niemczech..hehe) Luxembourga..... :P - to co rozpoznaje na "pierwszy rzut oka" :P :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
Ty Przemek taki rozrzutny nie bądź :P :P
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
aaaaa.. wydaje mi sie ze na fotce sa tez Austriacy.. :?: :P :P
  • 0

budo_serge
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
Agresji?? Droga Derkater dlaczego reagujesz tak impulsywnie? Chyba wszyscy oprócz Ciebie żartobliwie zrozumieli moja uwage:

Derkater - polecam więcej treningu, a mniej siedzienia przed monitorem. Od tego mózg się może zlasować.


haha, zwracam uwagę na słowa: "polecam" i "może". Gdzie tu agresja? Czy każdą uwage pod Twoim adresem uważasz za atak i obrażanie Twojej osoby? Daj spokój... Jeszcze raz polecam więcej treningu, to uspokaja.

a co ty chłopaku o mnie wiesz, żeby sobie pozwalać na takie, dość aroganckie i nie na miejscu uwagi


tak.. można by rzec: ty niedobry chłopaku, ty .. ty mężczyzno!! ty samcu! co ty o mnie, kobiecie wiesz... :lol: ale żarty na bok. Otóż wiem o Tobie Marto, tzn Derkater wystarczająco duzo aby sobie pozwalać na, jak to nazwałaś, "aroganckie" uwagi. Muszę to czynić ilekroć ktoś, kto nie powinien, wygłasza sądy, które uważa za prawdziwe, a które nie mają wiele wspolnego z rzeczywistościa. Po pierwsze nasza dyskusja dotyczy sporu wokół sprawy która nie powinna Cię interesować. To na jakich prawach działaja różne szkoły aikido nie jest Twoją sprawą, a podawanie publicznie nie prawdziwych informacji, graniczy z pychą i aragoncją o wiele przewyższającą moją. Po drugie Twoja wiedza na temat nawet podstawowych spraw natury formalnej jest nikła. Wypisujesz bzdury, np.:


Żeby samodzielnie prowadzić dojo, trzeba funkcjonować jednak jako samodzielna jednostka gospodarcza np., a także miec prawo do przeprowadzania egzaminów i nadawania stopni. Bynajmniej nie umniejszając zasług Bartka, Piotrka i Rafała nie prowadzą samodzielnych dojo



Jedyne prawdziwe stwierdzenie to to że trzeba mieć działalność gospodarczą (w Polsce). Ale nie rozumiem już co znaczy w Twoim rozumieniu "mieć prawo do przeprowadzania egzaminów i nadawania stopni"? Szczerze wątpie czy choc raz miałaś w ręku regulacje hombu dojo dotyczące tej kwestii lub regulamin międzynarodowej federacji aikido. Jeśli się dobrze wczytasz w tekst to dowiesz się że kwestie związane z nadawaniem stopni kyu w dużej mierze leżą w kompetencjach organizacji krajowych i to one, wewnętrznie, ustalają zasady dotyczące nadawania stopni. U nas stopnie nadaje DZ, co jest zresztą z wielu przyczyn dobrym posunieciem. Nawet jesli chłopcy, P. R. i B. mogliby egzaminować to nie sądze aby sie na to zgodzili, gdyż egzaminy przeprowadzane przez DZ mają wiele zalet. To tak w wielkim skrócie, ad. stopni kyu. Zupełnie inaczej wygląda sprawa stopni dan i certyfikatów instruktorskich, ale to jest osobny temat i wymaga dokładnej lektury regulacji miedzynarodowych. Zanim więc po raz kolejny zaczniesz wypisywać bzdury, sama przygotuj się porządnie od strony formalnej. Nie zapomnij tez zaznajomic się z cała kwestią nieformalnych zasad panujących w różnych dojo, a dotyczących nadawania stopni, w szczególności tych panujących w USAF.

Pozatym zapewniam Cię że wszyscy wspomnieni przez Ciebie instruktorzy pod wieloma względami prowadzą samodzielne dojo. Mają niezależne działalności gospopdarcze i każdego miesiąca płacą podatki, sami organizują reklame oraz salę z matą za którą sami płacą. Nie wspomnę o tysiącu innych rzeczy o które trzeba zadbać przy prowadzeniu szkoły aikido (druk reklamówek, kart członkowskich, wizytówek, organizacja zajęć, pokazów, wyrobienie odpowiednich układów, itd. itd. Każdy instruktor wie o czym mówię.) W końcu co najważniejsze sami prowadzą zajęcia i decydują o ich chrakterze. To oni wybierają techniki, w jakimś sensie narzucąja pewien "styl" treningu, przekazują wiedze praktyczną jak tez merytoryczną. To oni, może nawet nieświadomie, tak jak zresztą każdy inny instruktor, przekazują cząstke siebie nastepnym pokoleniom ćwiczących. A przede wszystkim biorą odpowiedzialnośc za wiedze którą przekazują i ludzi, których maja pod soba. Na koniec, to oni decyduja kto będzie zdawał i na jaki stopień, bo znaja swoich uczniów i ich mozliwości. Oczywiście egzaminy przeprowadza DS i jak napisałem wcześniej, to dobrze. On tez organizuje obóz, który skupia wszystkie szkoły i to też dobrze! Musi być zachowana pewna forma więzi i komunikacji. Na tym polega działanie ORGANIZACJI. I tu dochodzimy do sedna sprawy, gdyż pomyliłaś pojęcia pisząc:

Rafał i Piotr to uczniowie Darka, którzy prowadzą filie krakowskiego dojo, także to jedna grupa


to nie są rzadne "filie" krakowa, tylko niezależne od krakowskiej szkoły doja. Prawdą jest natomiast, co pomyliłaś, że doja te są zrzeszone wokół jednej organizacji, i w tym sensie można ostatecznie powiedzieć że to grupa ludzi skupiona wokół jednago ciała. Ale nie żadne zależne od szkoły na Wiśle filie.

Twoim jedynym zadaniem Derkater jest w chwili obecnej trening. Niech Cię nie interesuje to co nie powinno. Jak zrobisz dana i będziesz mieć tytuł instruktorski (zarówno państwowy, jak i tez z japoni) to wtedy pogadamy. Na razie zycze udanego treningu.

A teraz policz do 10 w te i we wte
Pozdrówka
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau

Twoim jedynym zadaniem Derkater jest w chwili obecnej trening. Niech Cię nie interesuje to co nie powinno. Jak zrobisz dana i będziesz mieć tytuł instruktorski (zarówno państwowy, jak i tez z japoni) to wtedy pogadamy. Na razie zycze udanego treningu.

A teraz policz do 10 w te i we wte
Pozdrówka

Spokojne ruchy Serge, to jest forum a nie dojo i kazdy pisac moze jesli przestrzega Regulaminu. Tu nie ma hierarchii z dojo, demokracja Prosze Pana (no, prawie :wink: )
Moze pisac nawet ktos kto nie ma zadnego stopnia w zadnej organizacji. I jego zdanie jest rownie wazne jak twoje jesli umie go dobrze uargumentowac.
Oraz od warczenia na userow to jestem ja :twisted:
  • 0

budo_serge
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
Racja, racja, przepraszam. Na końcu zareagowałem za ostro. Ale mącenie wody przez niekompetentne osoby rodzi zamieszanie, które z czasem przeradza się w plotki, a plotki.. itd. wiadomo do czego to prowadzi. Chciałem tylko sprostować sprosotowanie Derkater na temat mojego wcześniejszego sprostowania :lol: .

Pozdrówka
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
Serge - uważam temat za zamknięty.
1. Zgadzam się z jednym sprawy dojo DZ nie są moimi sprawami i nie należy ich wywlekać na forum budo.

2. Generalnie nasz dyskusja jest offtopic i bezsensowna - wiemy z dyskusji na forum naszego rodzimego dojo, że takie dyskusje kończą się usuwaniem tematów przez moderatora.

3. Nie masz żadnego prawa mówić mi ile mam ćwiczyć, pilnuj swojej ścieżki. Tekst typu ćwicz więcej jest dość protekcjonalny. A powiedzenie komuś że mu sie mózg lasuje od komputera po prostu jest obraźliwe, za obrażaniem ludzi zazwyczaj stoi agresja - stąd moje sugestie.

4. Ujawnienie mojego imienia na forum jest moim zdaniem nadużyciem prywatnej wiedzy. Mam poczucie, że nadużyłeś zaufania jakim wzajemnie darzą się - z tego co widzę uczestnicy forum - jeśli ktoś sobie nie życzy żeby jego dane prywatne zostały ujawnione to nie powinien tego robić nikt trzeci. W koncu prezcież i ja wim kim jesteś i skąd ta zaciekła walka o niepodległość owych dojo.


Publicznie zobowiązuję się do nieodpowiadania więcej w tym topicu na posty nie dotyczące seminarium w Bernau:-)))))))) Za wszystkie inne serdecznie żałuję i proszę użytkowników forum o wybaczenie.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau

4. Ujawnienie mojego imienia na forum jest moim zdaniem nadużyciem prywatnej wiedzy.
(ciach...)
Za wszystkie inne serdecznie żałuję i proszę użytkowników forum o wybaczenie.


Sorry, będzie off topic:

Dajcie mi tu hara-kiri z wierszykiem !

Marta to ładne imię,
każdej przystoi dziewczynie
hara-kiri to imię męskie (choć nie zaznaczone w profilu)
u nas treningi codziennie od 17.00 do 20.30


Nie przejmuj się, pozdrawiam :-)
h-k
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
Bardzo fajna ta stazowa ekipa na zdjeciu, tylko dosc nieliczna, jak na ekipe miedzynarodowa.
Ale i w Polsce o ile wiem, do senseia Yamady nie wala tlumy, bo on, jak powszechnie wiadomo... "nic tylko te podstawy i podstawy" :lol:
Nuuuuuudaaaaa :wink:
No ale za to sensei Zieba, jak mistrz Yamada go tylko spusci z oka, ponoc niezle wymiata na macie. Tak slyszalam. :-)
Ile jest prawdy w tych plotkach, krakowianie?
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau

Ale i w Polsce o ile wiem, do senseia Yamady nie wala tlumy, bo on, jak powszechnie wiadomo... "nic tylko te podstawy i podstawy" :lol:
Nuuuuuudaaaaa :wink:

co prawda nie jestem z Krakowa..ale plotki te sa mocno przesadzone :P :P :) :)
"nuda" 8O 8O :? :?
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
Co do nudy to może lepiej niech się wypowie ktoś z danami - jak Przemek czy Serge. Dla mnie tam nic nudnego w tłuczeniu podstaw, szczególnie, że wydaje mi się, że w podstawowych technikach są wszytskie zasady. I zawsze jak mi się wydaje że takie np. shiho nage to już "spokorobie" to zarz jasno dostaję informacje zwrotna od uke, że tyle wiem co zjem.

Ale ja ćwiczę krótko - ledwie 3 lata i to z racji błąkania się po różnych warszawskich dojo aktualnie ze sporymi przerwami.

Co do wymiatania no to rzeczywiście Darek jak red bull dodaje skrzydeł najbardziej nieruchawym uke:-)))

W każdym razie nieliczni "niePolacy", którzy dotaskali się na poranny treningi na pewno z radościa przyjęli technikę budzenia się przy pomocy koshi nage :-) ))
  • 0

budo_bp
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau
Co do dyskusji kilka postów wcześniej :D
Sekcje w Krakowie, Chrzanowie, Sosnowcu i Zakopanym to samodzielne działające szkoły aikido.
  • 0

budo_sonic
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Yamada Sensei w Bernau

Co do dyskusji kilka postów wcześniej :D
Sekcje w Krakowie, Chrzanowie, Sosnowcu i Zakopanym to samodzielne działające szkoły aikido.


to znaczy, ze uczniowie Darka sie od niego odlaczyli ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024