Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade Pinnacle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_wingsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Napaliłem się na Pinnacla,bo jest prostacko-gburowaty i w opinii innych naprawdę bardzo dobry.Prawda jest taka,że nigdy nie miałem go łapkach.... :(
  • 0

budo_wingsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Sporo,ciekawszych nożyków ??? Na przykład jakich ???
  • 0

budo_wingsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
I jeszcze jedno:mam dużego Skirmisha(też byłem na niego bardzo napalony),nestety jest trochę dla mnie za duży....i ten wygląd !!!! Dziury na zdjęciach wyglądają zdecydowanie lepiej niż w rzeczywistości....
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Pinnacle to jeden z noży, które od zawsze mi się podobały, choćby przez sentyment... pierwszy Frame jaki miałem jakby nie patrzeć. Chyba kiedyś powtórzę, ot tak dla zabawy...
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle

Sporo,ciekawszych nożyków ??? Na przykład jakich ???


przeczytaj mojego pierwszego posta w tym temacie, jeśli łaska ;) do tamtych można dodać jeszcze nowy folder Bradley Cutlery - na razie wyszły tylko prototypy po 250$, ale produkcyjny nóż (zdaje się że zresztą wytwarzany przez Benchmade) będzie tańszy

a jeżeli konstrukcja noża może być inna niż Pinakla to znalazłoby się jeszcze sporo innych o podobnych własnościach
  • 0

budo_wingsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Sebenza..... :( mało wiem na jego temat,a komentarze są nadzwyczajne......nawet nie widziałem...
  • 0

budo_wingsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Sabenza....faktycznie jest...the best.....na kogo byście postawili?...Pinnacle contra Sabenza ???
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle

Sabenza....faktycznie jest...the best.....na kogo byście postawili?...Pinnacle contra Sabenza ???


Polecam, zeby kolega najpierw conieco poczytal a potem zaczal zadawac pytania. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] panie... daj pan spokoj.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Jako kilkuletni użytkownik tego noża pragnę jedynie dodać iż końcówka blokady jest źle zahartowana i się wyciera ( w sebenzie specjalnie zahartowano samą końcówke i takie zjawisko nie ma miejsca) . Podobno dlatego BM zaprzestało produkcji.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle

Jako kilkuletni użytkownik tego noża pragnę jedynie dodać iż końcówka blokady jest źle zahartowana i się wyciera ( w sebenzie specjalnie zahartowano samą końcówke i takie zjawisko nie ma miejsca) . Podobno dlatego BM zaprzestało produkcji.


A ja wrzucilem nawet link do topiku na ten temat i fotek takiej wytartej blokady ;-)

To faktycznie byla przyczyna wycofania z produkcji.
  • 0

budo_wingsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Sytuacja powoli sie klaruje.Pinnacle jest trudno osiągalny....Rybak-Twój kolega na razie sie nie odzywa !-ale cierpliwie czekam....i nie wycofuję się...czas pokaże....tymczasem mam nadzieję,że moja wiedza w tym temacie będzie wzrastać... :D
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Wings, jezeli podoba Ci się Pinnacle z pokryciem i combo to możesz zerknąć na Benchmade 710 Blackwater Gear - klinga jest bardzo podobna, a blokada może i lepsza
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle

Wings, jezeli podoba Ci się Pinnacle z pokryciem i combo to możesz zerknąć na Benchmade 710 Blackwater Gear - klinga jest bardzo podobna, a blokada może i lepsza


"Moze"?

No nie zartuj sobie ;-)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle

Wings, jezeli podoba Ci się Pinnacle z pokryciem i combo to możesz zerknąć na Benchmade 710 Blackwater Gear - klinga jest bardzo podobna, a blokada może i lepsza


"Moze"?

No nie zartuj sobie ;-)


hmm no to moze napisalem dlatego ze przypomnialem sobie ze w ankiecie "ulubiona blokada" wybralem tytanowy frame, przed babacklokiem, ale im dluzej uzywam axisa tym bardziej zmieniam zdanie ;) axis rulez, 710 rulez, nawet w taktycznej wersji od Blackwater Gear. Tak obiektywnie to pewnie jest ze dwa razy lepsza od Pinakla. Nic tylko kupowac, jak ktos lubi czarne ząbki ;)

edyta:

backlokiem :oops: babacklock to jakas nowa...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Mnie nie tyle chodzilo o tytanowy frame "w ogole", ile o tytanowy frame, ktory sie tak szybko sciera ;-)
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
no tak to wycieranie sie prawie dyskwalifikuje Pinnakla jako noz uzytkowy, no chyba ze ktos jest fanatykiem i ma 40 innych nozy ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle

no tak to wycieranie sie prawie dyskwalifikuje Pinnakla jako noz uzytkowy, no chyba ze ktos jest fanatykiem i ma 40 innych nozy ;)


E nie, az tak zle to nie jest. Teraz bedzie juz calkiem serio.

Jak o mnie chodzi, to jest to problem raczej "estetyczno-psychologiczny" ;) bo luzow noz zadnych nie ma, blokada jest pewna tak, jak na poczatku, a moze i pewniejsza, bo frame siedzi dosc gleboko.

Jedyne, co moze draznic, to wlasnie ta jego pozycja, ale tak jak powyzej napisalem, z punktu widzenia "uzytkowosci" nie ma to znaczenia.

A moim Pinnaclem to bym sie na zadna Sebenze ani nic podobnego nie zamienil, bo sie przynajmniej nie musze zastanawiac, jak mam noz zlapac, zeby mi sie go wygodnie trzymalo (do Sebenzy to z pol roku robilem podchody, zanim uchwyt, ktory mozna zaakceptowac, Dominator nie lezy mi praktycznie w ogole), ostry zostaje bardzo dlugo, czego chciec wiecej.

Poza tym plain sie wyciera, a po combo jakos zadnego wycierania nie widac, mimo, ze kupilem go z drugiej reki i widac bylo od razu, ze na pewno nie lezal na polce.

Niekoniecznie wiec musisz trafic na noz, z ktorym bedziesz mial tego rodzaju problemy.
  • 0

budo_wingsman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade Pinnacle
Wnioch jest taki,że najlepiej jest miec oba noże,samemu porównać i......oba sobie zostawić... :D .Jeszcze jedno oddam skirmisha w dobre ręce (oddam nie znaczy sprzedam !!!)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024