Skocz do zawartości


Zdjęcie

rzuty a walka real


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
a jakie techniki byście polecali,
  • 0

budo_ac19
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Z tego co wiem to Sambo oparte jest an Judo, a jest bardzo skuteczne w realiach
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real

a jakie techniki byście polecali,

gdybym miał zostawić sobie tylko jedną technikę, to byłoby o-soto-gari
  • 0

budo_czewu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real

a jakie techniki byście polecali,

gdybym miał zostawić sobie tylko jedną technikę, to byłoby o-soto-gari


plus ude-garami i chlopak juz na ciebie drugi raz reki nie podniesie :)
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real

Jeśli chcemy dzielić na rzuty i obalenia to rzut definiuje się jako akcje w któtej przeciwnik przez moment leci nie mając kontaktu z podłożem. Jeśli go ma to jest obalenie ( którego szczególną formą jest podcięcie ).


Parę razy widziałem jak po kopnięciu lowkicka, czy niskiego mae-geri człowiek upadał na plecy po wcześniejszej utracie kontaktu z podłożem i krótkim locie. Czy to oznacza, że kopnięcie po łuku może być rzutem?
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Ja jedyny "rzut" jaki wykonałem w ulicznej bójce, to bylo coś w tym stylu, co jest na walkach boksu tajskiego: koleś wywijał "młynka" pięściami, ja go sklinczowałem i unieruchomiłem jego ręce, a jak mnie spróbował kopnąć, to po prostu obróciłem tułów . I koleś sie wywalił.

Ale ze mnie technik :roll:
  • 0

budo_zagajnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 771 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Polski
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real

a jakie techniki byście polecali,


Skuteczne, te, które najlepiej wykonujesz....
Ja lubię ippon soe nage, o goshi, tai o toshi z niskimi wejściami czy o soto gari-to wszystko przy szarpaninie. Przy przechwytach ciosów dobre jest udeosae z jakimś miłym wykończeniem albo ketegaeshi. Po tym ostatnim nikt nie wstanie, nawet jeśli w trakcie nie pofrunie :)
  • 0

budo_robur85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
co do ulicy wydaje mi sie ze jak ktos umie rzuczac to rzuci na wszystko....sam rzucalem osoto..ale znam dobrze goscia ktory robil uranage:)...(pozdro szczur)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Co do rzutów w MMA - zainteresujcie się sylwetką zawodnika nazwiskiem Karo Parisyan (Parisian). Judoka, odnosi sukcesy w MMA, w swoich filmach szkoleniuowych przedstawił sposoby wykorzystywania nage-waza w MMAi. fragmenty (demówki) do ściągnięcia za free.

Parter - można po np. o-soto-otoshi na moment wskoczyć w ude-hishigi-juji-gatame, wyłamac łapę i dopiero wtedy won. to zajmuje tylko moment. ale tu ja juz czysto teoretyzuję, preferowałbym raczej dobicie piętą.
  • 0

budo_diabell77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Robur ma rację-jak ktos potrafi rzucać, to rzuci :)
wiadomo, że w sytuacji zagrożenia nikt sie nie będzie zastanawiał jaka technika by bardziej pasowała, tylko zrobi to, co potrafi najlepiej (na zasadzie odruchu), ale i tak nie ma na ulicę nic lepszego, jak "chamskie" tai-otoshi z dobiciem do ziemi :twisted: no i o-soto-gari z chwytem za gardło ;)
a co do ura-nage-myślę, że jest parę osób, co robią....patrz stary krajan :)
  • 0

budo_b.luka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Co do tych szkoleniowek o ktorych pisze Jodan to sa tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ,ale dotycza one zastosowania judo w MMA a wiec w sytuacji gdy przeciwnik jest w samych gaciach :D , natomiast jesli chodzi o ulice to na ogol wchodzi wszystko to co co w judodze bo prawie zawsze jest za co zlapac. Pozdro
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Et tu, Brute, w tym ogródku? ;-) a powiedz, w czym się rózni ippon-seoi-nage wykonany na golasie i na facecie w koszulce albo sztywnej skórze?

dalej, dyskusja na temat: która technika lepsza na "ulicę" nie bardzo ma sens, bo w okreslonych sytuacjach przydatne są określone techniki, nawet tak z pozoru nietypowe jak tani-otoshi (wyjście z uchwytu za głowę z tyłu, tzw klamra), czy obi-tori-gaeshi (klamra z przodu), choć sutemi-waza, jak się chuba zgadzamy wszyscy, to ostateczność.
dlaczego mamy tyle technik, więcej niz np zapasnicy? bo każda ma swoje zastosowanie w okreslonej sytuacji.
  • 0

budo_b.luka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Et tu, Brute, w tym ogródku? Wink a powiedz, w czym się rózni ippon-seoi-nage wykonany na golasie i na facecie w koszulce albo sztywnej skórze? - sam rzut jest podobny ale wychylenie do rzutu o wiele latwiej jest zrobic jak masz za co zlapac(w tym sensie ze naciagasz goscia trzymajac za szmaty) i stad ramie w zapasach o wiele trudniej jest zrobic niz u nas seoinage(cwiczylem troche zapasy i cwicze judo i wierz mi ze roznica jest :wink: ).pozdro
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Trochę się z troglodytami napieprzałem, więc ...
- o-soto
- o-goshi
- seoi-nage (ale to już jest ryzyko)
inne rzuty to już kwestia przypadku, na sambo na pewno uczą jak to dobrze wykonać.
  • 0

budo_mf15
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Rzeczywiście w walkach pride, czy ufc widać głównie morote gari (tego się chyba tak nie pisze :] ) , ale są wyjątki. Proponowałbym zobaczyć walkę fiodora emelianenko z kevinem randlemanem i to, jak ktoś już powiedział, "zmodyfikowane" uranage. Nasuwają się dwa pytania: Jak Fiodor to przeżył? Jak mógł to wygrać? :)
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
mf15:


Jak Fiodor to przeżył? Jak mógł to wygrać?



Jakby zamiast ringu byl asfalt, czy też "mięciutki" chodnik, bruk - pewnie pytania byłyby "kiedy odzyska przytomność? czy się obudzi?" :) Ale dobrze, że wygrał. Lubię go o wiele bardziej od Randlemana, w ogole walczy bardzo judocko, i ta moc jak miażdży czaszki swoim G&P. Po prostu poezja, jak rzekłby polonista :)
  • 0

budo_marcus73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 393 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
Macie link do tej walki?
  • 0

budo_mf15
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rzuty a walka real
ja ściągnąłem przez dc++
Sam rzut jest w filmie promującym fiodora (w jego walce z crocopem w niedzielę)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

No jak zrobił colemanowi takie piękne judockie przejście do balachy... :)
Poza tym czym judo różni się od sambo. Czy to tylko judo z uderzeniami?
Co do Fiodora to rzeczywiście miły facet (i potrafi naprawdę mocno walić będąc w gardzie). W niedzielę jego walka z crocopem (szkoda że w Polsce sobie tego nie obejrzymy), mam nadzieję że wcześniej uda mi się dostać film z walką niż usłyszeć wynik :]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024