Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pilne Pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_ckm0
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pilne Pytanie
Z czego zrobić rękojeść - To wiem drewno tego mam dużo
Czym Wycinać żeby było prosto ??
Czym ślifować chodzi o numerki papierów ściernych
Chciałem zrobić ja ale nie wyszło krzywa i ogólnie nic ciekawego
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie
Ja uzywam pily zwyczajnej do drewna- jezeli chodzi o wycinanie.
pozniej szlifierka tasmowa albo pilniki... na koniec papier scierny najlepiej na jakiejs deseczce zeby bylo prosto. Bardzo przydatne jest imadlo.
Pozdrawiam.
simon
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie
A ja zamiast pily do drewna uzywam brzeszczotu do stali - w twardym drewnie idzie ostro i dokladnie. Potem szlifiera. Tasmowa na grubej tasmie albo stolowa na kamieniu o grubym ziarnie. Pozniej pilnik/tarnik, nastepnie papier scierny. DOBREJ jakosci, aby nie gubil ziarna i aby nie brudzil drewna. Gradacja? Od 80 do 200, czasem wiecej. Tyle. I tak jak rzekl Simon: W imadle to wszystko.
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie
Ja probowalem brzeszczotem ale wole moja pile do drewna. jest porzadna i ma male zabki, tnie rowno a jednoczesnie szybko i nie strzepi drewna. Co kto lubi.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie

Z czego zrobić rękojeść - To wiem drewno tego mam dużo
Czym Wycinać żeby było prosto ??
Czym ślifować chodzi o numerki papierów ściernych
Chciałem zrobić ja ale nie wyszło krzywa i ogólnie nic ciekawego


Jeszcze jedno pytanie: robisz rekojesc na fulltangu? Jesli tak to moja metoda: Obrabiac rekojesci juz przyklejone do noza. Najpierw robisz na ładnie "początki, tzn to co sąsiaduje z ricasso,potem to kleisz do kosy i jechana juz na nozu. Piny wklejamy i potem obrabiamy calosc. Ale nie wiem czy ci to doradzac. Jeden lubi pomarancze, drugi jak mu nogi smierdzą...
  • 0

budo_kenzo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ślask

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie
No cóż,jak masz wprawę w obróbce drewna to zrób jak radzi A'te-czyli po sklejeniu z ostrzem do kupy.Jak to pierwszyzna,to najpierw zrób wprawke z byle jakiego drewna-byle liściastego/np kup sobie klepkę parkietową albo i dwie z tego co ci się spodoba/Ja wycinam piłką włosową do metalu-dokładnie to Antilopą o najgrubszym zębie,albo na wyzynarce Proxxona.Potem pilniki do metalu o coraz drobniejszym nacieciu,a na końcu papiery scierne naklejone na korek lub listewki.Pod koniec pamietaj o jednym-ostatnie warstwy drewna zdejmuj tylko wzdłuż słoji nigdy w poprzek bo poprzecinasz włókna i podniosą się przy nakładaniu oleju lub lakieru-co kto woli-i widać bedzie każda skazę.Musisz dostać powierzchnie o wygladzie tzw jedwabistego matu,czyli patzrąc pod swiatło nie ma zednej ryski tylko jedwabisty połysk powierzchni drewna.Wszelkie skróty w robocie wyjda bezlitosnie na wierzch.Oczywiście co kto woli i co sie komu podoba-zwykle robi się dla siebie i wypada być zadowolonym z własnego dzieła;-))P
  • 0

budo_mat s
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt Warschau

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie
a gdzie mozna kupic klepki na sztuki? widzialem w castoramie naprawde ladne egzotyczne drewno na podloge, ale zabraklo mi odwagi, zeby pojsc do kasy z dwiema klepkami :) jak oni tam na metry kwadratowe sprzedaja.

I ponowie pytanie:
czy gdzies w PL sa dostepne "chicago screws"?
  • 0

budo_mikop
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie
Ja pytałem się w Leroy Merlin i w Castoramie, można śmiało kupić na sztuki.
Dla pewności możesz zapytać obsłuę na dziale. Wstyd to kraśc i z d...y spaść! :) :)
  • 0

budo_kenzo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ślask

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie
Wszedzie gdzie parkiet sprzedaja kupisz klepki na sztuki,a najlepij znajdź warsztat parkieciarski,tam kupisz zrzynków za grosze/nawet całych klepek,a jak dobrze trafisz to dostaniesz za darmo cały bagaznik pełen kawałków/mnie sie tak cholera trafiło i potem skubałem palcami trocinki z tapicerki w bagazniku ;-) ),ale cóz,darowanemu koniowi...
  • 0

budo_a`te
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kątowni.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie
W pewnym sklepie we Wrocławiu, na ul... Traugutta chyba, kupiłem dwie klepki buku bez żadnych problemów. I to nie odpad, ale I klasa. Całkiem poważnie mnie potraktowali, przeliczyli na metry, skasowali 4,50 i proponowali fakture.... Teraz sie klient coraz bardziej liczy..
  • 0

budo_lotar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kielce/oleszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie
Młody jestem to doświadczenia nie mam. ALE

Ja zajmuje Sie raczej tylko robieniem katan ale wszystkie oprawy wycinam na traizedze stołowej w pile mam bardzo małe ząbki to Sie drzewo nie obrywa a cala reszta ręcznie najpierw grubym papierem potem bajcuje potem znowu bejcuje potem bardzo grubo lakieru i ten lakier czyszczę papierem ściernym "wodnym" wtedy uzyskuje Sie super połysk jak na saye przystało
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilne Pytanie

...a cala reszta ręcznie najpierw grubym papierem potem bajcuje potem znowu bejcuje potem bardzo grubo lakieru i ten lakier czyszczę papierem ściernym "wodnym" wtedy uzyskuje Sie super połysk jak na saye przystało

Jedna zasadnicza uwaga. Im grubsza warstwa lakieru tym dluzej musi schnac o ile wogole bedzie w stanie wyschnac calkowicie. Dlatego lepiej jest nalozyc 10 razy jak najciensza warstwe lakieru, poczekac az wyschnie, delikatnie przeszlifowac wzdluz sloi i kolejna warstwa lekieru i tak az do uzyskania pozadanego efektu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024