Skocz do zawartości


Zdjęcie

KATA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KATA
Dobrze nauczyć się kata z interpretacją (wcześniej trzeba przynjmniej znać sam schemat). Wtedy nie robisz tak "tępo" tego, tylko myślisz, ze każdy ruch musisz wykonać dobrze inaczej dostaniesz w pape. Wtedy się skoncentrujesz na maxa przy wykonywaniu tego i wg mnie nie będziesz miała już problemów. Oczywiście potrzeba na to dużo czasu, bo im wyższe kata tym trudniejsze. Aha - do interpretacji jest potrzebna minium jedna osoba więc to też idzie na plus, bo jakbys czegoś zapomniała to ta osoba by Ci przypomniała co i jak.


To jakie kata masz do opanowania?? - bo faktycznie chyba jesteś zieloniutka Laughing


Nie wiem dlaczego się śmiejesz z koleżanki. Jedni się uczą szybciej drudzy wolniej.
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: KATA
Coś chyba nie tak, albo ja żyłem w błędzie. Zawsze wydawało mnie się, że trening ma na celu optymalizację funkcji ustroju i rozwinięcie specyficznej adaptacji wysiłkowej, umożliwiającej uzyskiwanie maksymalnych wyników i osiągnięć w uprawianej specjalności ruchowej (że posłużę sie definicją). A czas w którym sie do tego dochodzi nie ma w tym momencie znaczenia.
Poza tym, jeżeli trenujący nie potrafi również sam (a nie tylko zdając się na trenera) analizować swoich postępów i braków to nie świadczy to zbyt dobrze o jego inteligencji.

PS. Taniej będzie gdy rozejrzysz się w sieci chociażby za Podstawami teorii treningu sportowego pod redakcją H. Sozańskiego, na początek wystarczy
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: KATA
Ups, Mistress mi się wcięła :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KATA

Ups, Mistress mi się wcięła Smile


Przepraszam, to się już więcej nie powtórzy ;) .

Btw. od Twojego pseudo przypomniało mi sie takie powiedzonko, które co lekcję powtarzała nawiedzona chemiczka "Pamiętaj chemiku młody wlewaj zawsze kwas do wody". :roll: Wiem, że to nie ma związku z tematem, ale co tam :) . Nigdy nie rozumiałam chemii i chemików też nie :) 8) .

Pozdrawiam hehe .
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: KATA
Oczywiście tak jest, nie wiem czemu do tego nawiązałeś bo odbiegamy od tematu ale nie ważne. Jest to w pewnym sensie określenie stopnia 1Dan. Czyli mistrz rzemiosła, oznacza człowieka, który jest gotowy do samodzielnej pracy a to dopiero początek drogi ale żeby dojść do takiego poziomu przeba dużo wysiłku i czasu.
PS-...po to tu jesteśmy opowiedz coś o tym treningu od siebie, nie odsyłaj mnie do gotowych prac...
  • 0

budo_abunai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KATA
bla bla bla

Tak mnie, więcej brzmicie.:)
Za dużo przy ekranie za mało potu i krwi na zajęciach!!!:)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: KATA

bla bla bla

Tak mnie, więcej brzmicie.:)
Za dużo przy ekranie za mało potu i krwi na zajęciach!!!:)


Tak, tak. Po już 11 latach treningu możesz zostać moim mentorem :) .

Miszczu ucz nas!!!
  • 0

budo_abunai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KATA
Nadal bla bla bla:):):)
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: KATA
Faktycznie jakby na to spojrzeć z dystansu to przynudzamy :wink: wszyscy wiemy o co chodzi więc temat można uznać za zamknięty 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024