Skocz do zawartości


Zdjęcie

Film wszechczasow o sztukach walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
Krwawy Sport
Wejscie Smoka
Najlepsi z najlepszych1

Co do innych filmow to jedna z lepszych walk z udzialem Jackie Chana i takie osilka w komnacie budynku walczyli, poprostu bomba. Gral tam wtedy Jackie, grubasek Samo i jeszcze jeden ze swietej trojcy :-) taki maly i niesamowicie zwinny. Wydaje mi sie, ze byla to ktora z czesci policyjnej opowiesci. Wiem, ze grubasek w jeden z walk walczyl na rakiety tenisowe :D
Co do starych filmow to kiedys w zamierzchlych czasach ogladalem film z Hong-kongu "Shaolin kontra Ninja" jak dla mnie zajebisty jesli chodzi o pokazanie roznych sw chinskich, na tle japonskich. Glowny bohater Chinczyk poklocil sie z zonka, ktora wraca do Japonii i wysyla w zemscie na pojedynek z nim wszystkich najlepszych mistrzow z kazdego stylu, ktorzy beda sie z nim pojedynkowac, a on z drugiej strony probuje dopasowac taki styl chinski, ktory bylby w stanie uporac sie z japonskim :)

A jest jeszcze jeden...nie pamietam tytulu, tylko scene na drzewie glowny bohater z mieczem w reku odpiera ataki latajacych mistrzow, by pozniej w finalowej walce zmierzyc sie z bosem.......rzucaja w siebie mieczami, bos zostaje przebity na wylot do drzewa, a bohater ranny w ramie. Ah co to byl za klimat, majac lat 10 z ojcem w kinie ogladalem to cudo :D
  • 0

budo_lugaru
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kościerzyna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
"Hero" i "Przyczajony tygrys...". Byłam oczarowana.
Co do "matrixa" to tylko pierwsza część zrobiła na mnie wrażenie
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
Wszystkie filmy z Brucem Lee. To jest klasyk i jak wiele tego rodzaju produkcji można go oglądać wiele razy i w ogóle się nie znudzi.

Ostatnio podobał mi się Człowiek Pies, w sczególności sceny z typowo ulicznymi zagraniami Jeta Li.

A z takich jeszcze wartych obejrzenia, Pocałunek Smoka, Kicboxser, Krwawy Sport i ofkoz Ong Bak.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
Jak juz wspomnialem w innym watku "Karate po Polsku" :) Super fabula trzymajaca w napieciu i niezapomniane sceny walk :) Az dziw ze nikt z was tego filmu nie uwzglednil. Pierwszy prawdziwie fajterski film made in PRL a tu taka cisza :) Ponoc maja remake krecic.
  • 0

budo_shmer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno /Poznań/
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
[quote name="budo_lugaru"]"Hero" i "Przyczajony tygrys...". Byłam oczarowana.
Co do "matrixa" to tylko pierwsza część zrobiła na mnie wrażenie[/quote]

Dokladnie! "Hero" poprostu mnie zmiotl z krzesla! (Pamietacie podrzucenie flizanki, rozciecie polek ze zwojami, a nastepnie wylapanie spadajacej flizanki na klinge?)

Co do "Matrixa" to tylko pierwszy mial klimat. W pozniejszych czesciach jakos mnie nie podniecala walka Neo z klonami Smitha ;][/quote]
  • 0

budo_quasimodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Submission

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
może nie najlepsze walki, acz ostatnio widziane: "Historia przemocy" - krótko i na temat...
  • 0

budo_quasimodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Submission

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
a teraz sobie zdałem sprawę, że mój post powinienem był zamieścić w dyskusji "najlepsze filmowe walki"...sorry :oops:
  • 0

budo_el sanchez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:NowySącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
Lepiej pozno niz wcale...

-Ong Bak 1,2
-Człowiek pies, hitman, romeo must die, kungfu hustler ( hihi ),enter the dragon, a i prze uwielbiam filmy z jackie chanem - sztuki walki/humor i wogole ...
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
jest Ong Bak 2? O_O
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
Ong Bak 2 nie ma :) ale moze chodzilo o Tom Yum Goonga tez film z Tonym Jaa bardzo dobry polecam :)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
pewnie napewno mu o to chodzilo ... :)
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
to oglądałem i ofkoz również mi się podobało, chociaż niezaprzeczycie, że film praktycznie niczym nie różni się od Ong Bak, wszystko jest takie samo.
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
zdecydowanie Ong Bak .chyba z 5 razy widzialem i za kazdym razem z takim samym zainteresowaniem.po prostu szczęka = podłoga :)
  • 0

budo_rafal_mfs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szprotawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
moj pierwszy film 'karate' ktory ogladałem na VHS to "mistrzowie z klasztoru szaolin" czy cos w tym rodzaju - bałem sie go ogladac jako dzieciak bo była tam scena jak kolo dostaje strzałą z łuku w głowe brrrrr :oops: :roll:
A co do najlepszych Wejscie kurka smoczka ;) Ong Bak, Krwawy Sport
Hero ładnie wykonany :)
Segal miał niektore fajne ( nie pamietam tytułow)
Amerykański Ninja :) :) :)
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki

zdecydowanie Ong Bak .chyba z 5 razy widzialem i za kazdym razem z takim samym zainteresowaniem.po prostu szczęka = podłoga :)

Zgadzam sie i popieram :) pierwszy raz jak go zobaczylem mialem ochote zniszczyc monitor :) :lol:
  • 0

budo_atoml1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
A ja wszystkim polecam filmy z Jeffem Speakmanem.
np"Perfect Weapon" - klasyka - scena w dojo taekwondo!!! Te filmy zafascynowały mnie na tyle że ćwiczę właśnie Kempo.
Jestem filmo-manem i każdy film o którym tu wspomnieliście oglądałem conajmniej kilka razy. Polecam jeszcze "Nieustraszonego" z Jetem Li - nowość.

pozdro
  • 0

budo_pan nabiał
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
Rocky I, II i III wymiatają!!! Poza tym Krwawy Sport
Wejscie Smoka i
Najlepsi z najlepszych1
  • 0

budo_[iz]dziabol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
Jednoręki bokser. Oczywiscie film produkcji hong kong film kladzie na lopatki absolutnie wszystko. W miescie jest 2 mistrzow dobry i zly, pojedynkuja sie i wygrywa dobry i demaskuje oszustwo zlago. Zly mistrz sprowadza fighterow z różnych stron swiata(Azji:) ) kazdy kolo walczy innym stylem mamy:
Judo,Muay Thai,Karate z Okinawy,Joge(powaznie),kolesi z Shaolin i jeszcze paru innych.
Zli rozpiepszaja dobrego mistrza i jego szkole przezywa tylko najzdolniejszy uczen tyle tylko ze traci reke w czasie pojedynku:), oczywiscie postanawia sie zemscic i trenuje jedyna pozostala mu reke. Co jest dalej sami sie domyslcie film zajebioza!!Bije wszstko.Kazdy szanujacy sie fan MUSI go obejzec kiedys lecial na Polsacie.

Ong-bak byl zajefajny i toom yung gong (bez przesadnego ubierania w watki konkret taki jak ma byc), filmy z Bruce Lee to tez klasa sama w sobie. Amerykanin w shaolin.


Nie jest to moze temat do krytyki ale nie pojmuje jak ktos moze lubic Jackiego Chana przeciez to obciach.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
Jednoręki Boxer...no stary gorszego filmu nie widziałem!!!
Sceny walki jak z kreskówki, ja bym lepsze nakrecił...
Fabuła bzuyrna...
Jednym słowem niskobudzetowa tandeta...
Totalna klapa...
  • 0

budo_[iz]dziabol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Film wszechczasow o sztukach walki
Moim zdaniem film miał niepowtarzalny klimat, jezeli chodzi o fabułę to nie odchodzi specjalnie od kanonu sztuk walk (zabity mistrz-trening-zemsta),film jest niezwykle oryginalny mozna nawet powiedziec ze odróżnia sie od wszystkich innych, czuc w nim fantazje, jest pozytywnie zakrecony, jezeli go traktowac doslownie to rzeczywiscie moze wydawac sie glupi, ale przeciez nie w tym rzecz. Wydaje mi sie ze po prostu ,ze nie lubisz starych filmow w klimacie kung-fu. Ja na przykład jestem wrecz uczulony na mange ale zdaje sobie sprawe ze to po prostu nie moj klimat i nie staram sie jej krytykowac a juz na pewno nie w taki niewyszukany sposób jak ty. Jezeli chodzi o budzet tego filmu to tez standard filmow kung-fu producji Hong Kong z tych czasow. I jeszcze jedno Yoshihiro nie podzieliles sie z nami co ty uwazasz za hit wszechczasow:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024